°•○●□İşçiye varda, bize yokmu?□●○•°

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Öğretmene, memura niye ikramiye yok?
Hatırlarsanız son bir aydan bu yana 5-6 işçi gurubu ile imzalanan sözleşmelerde ikramiye alamayan (eski işçiler her 2 ayda bir, yılda 6 kere alıyorlar ve adına bir dolu, bir boş deniliyordu) yeni işçilerde bayramlarda, yılda 2 kez almaya başladılar.

Malum yıllık izin, yani tatil parasız olmuyor.
THY, Vakıfbank, ziraat bankası, merkez ve halk bankası, Karayolları, TRT, MTA, özel idare, kamu tarım birlikleri, tigem gibi daha sayamadığım kurumlarda işçi olmak ne güzel.
Nerde çokluk, orada yokluk.Demekki çalışacağın kurumu iyi seçmek gerekliymiş.
.

°•○● 《 İyi bayramlar 》 ●○•°

Re: İşçiye 2500 tl bayram ikramiyesi

erken seçim olasılığına bağlı olarak, popülist bir hareket.
İşi yapan firma istiyorsa hayır desin mümkün mü ?
yıllardır insanları 3-5 kuruşa mahkum eden zihniyetten ne beklenir ki?

Re: Ynt: İşçiye 2500 tl bayram ikramiyesi

İşi yapan firma derken?
Ne demek istediniz? anlamadım.
Burada sözkonusu olan kamu işçileri ve çoğu büro masabaşı işçileri.
Tahmini hatırladığım kurumlara Örnek;

THY, Vakıfbank, ziraat bankası, merkez ve halk bankası, Karayolları, TRT, MTA, özel idare, kamu tarım birlikleri, tigem

Bu Banka çalışanlarının memur olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Masabaşı müşteri temsilcisi, muhasebe, menkul kıymetler, kredi servisi, özel işlrm şubeleri nde çalışan, ama sgk lı banka çalışanları.

Yani işçi olupta arazide madende yada sıcakta asfalt dökenler değil.

Zaten devlet, alınteri ile arazide yapılan yorucu ve zor olan bu işleri müteahhit firmanın, yani özel sektörün işçilerine ihale ile yaptırtıyor.

COBOL Kafayı para ile bozmuş... :)
son başlıkları hep para işleri...
Allah kolaylık versin

Belediye işçilerini saymıyorum bile.
Ama belediyede 657 şi memurun sosyal denge tazminatı her ay maaşa eklenir.
Her ay
Memur maaşına eklenen
Büyükşehir belediye memurları 800 -1200 arası.
İlçe - belde belediye memurları 900 tl ve uç örnek 1500 tl arası. 1500 tl sadece 1-2 ilçe belediyesinin memurlarına ödediğini belirteyim.
Bunlar her ay sosyal denge tazminatını çıplak maaşa ek olarak alan, 657 li memur.

tenten' Alıntı:
Allah kolaylık versin
Allah sana da kolaylık versin. 9 tl ekders, ve 50 tl sınav gözetmenliği için birbirimizi ve sendikasını kollar olduk.
Not:maaşın 2500 varmı? Öğretmene yok, işçiye İkram-iye.

tenten' Alıntı:
Allah kolaylık versin
Boyle zumrelerimiz olduktan sonra disarida dusman aramaya gerek yok :alkis:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda şantiyede çalışanlara bir de müjde verdi. Erdoğan, "Müteşebbislere bu bayram tüm şantiye çalışanlarını bir sevindirin diye rica ettim. Sağolsunlar, 'Ne derseniz onu yapalım' dediler. Ast, üst hiçbir ayrım yapmadan 2 bin 500 lira bu bayramda birer hediye verecekler. Dolayısıyla ben üç firmamıza da huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum" dedi.

Buradan anlaşılacağı gibi ülkedeki tüm işçiler için değil o 2500 tl.

COBOL kardeş anlamışsındır inş artık :)

OZOGUL' Alıntı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda şantiyede çalışanlara bir de müjde verdi. Erdoğan, "Müteşebbislere bu bayram tüm şantiye çalışanlarını bir sevindirin diye rica ettim. Sağolsunlar, 'Ne derseniz onu yapalım' dediler. Ast, üst hiçbir ayrım yapmadan 2 bin 500 lira bu bayramda birer hediye verecekler. Dolayısıyla ben üç firmamıza da huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum" dedi.

Buradan anlaşılacağı gibi ülkedeki tüm işçiler için değil o 2500 tl.

Teşekkürler sn hocam.Haberi ortadan izleyince;
Ben en son kamu işçisi bayram ikramiyeleri ile karıştırmışım.

Demek oluyor ki, ikramiye memura yasak.

Siyaset gibi, ek iş yapmak gibi.

tenten' Alıntı:
Allah kolaylık versin

Kafayı bozduruyorlar adama.. İstemesini bilmeyene para yok. Çarşı pazar uçmuş öğretmen hala 10 lira olamayan ekders, 45 lira sınav gözcülüğüyle gelirinin erimemesine uğraşıyor.
Keşke bir rica da bir ay sonra bizim için etse.

Yan komşum
Mayıs ayı geldi ve Lüx yazlığına çekildi.Ama öyle böyle bir yazlık değil, etrafı duvarla çevrili, özel güvenlikli villa tatil köyü.
Tüm yıl her sabah 120bine yeni aldığı jip ile gider, kulüpte oturur, okey oynar, akşam iki şoförden kirasını alır.Şehiriçi ulaşım da (hani şu plakası milyon tl ile satılan)iki midibüsü vardır.
Allah daha çok versin, yanlış hatırlamıyorsam yıllık götürü vergisi her mart ayında yaklaşık 20-25 yolcu ulaşım bedeli kadar idi.
Yani benim, bu ay vergi diliminden dolayı kesilen bir aylık vergiyi, yılda ödüyor......Adalet işte

Re: Ynt: ☆☆☆İşçiye varda, bize yokmu?☆☆☆

http://www.memurlar.net/haber/527754/

Memura zam pazarlığı yüzde 3+3 ile başlayacak
2.6 milyon memurun beklediği zamla ilgili Maliye Bakanlığı hazırlıklarını tamamladı. 3 Ağustos'ta başlayacak toplu sözleşme masasında enflasyon hedefi doğrultusunda yüzde 3+3 zam önerileceği öğrenildi.
◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆

Yetkili sendikamıza ve üyelerine duyurulur.Yumuşak huylu görmüş olmalılar ki, gazete ile önden haber yolluyorlar.

Demek oluyor ki;
İşçi alıyor.Çünkü sendika gibi sendikası var.

Hayırlı olsun % 3

COBOL hocam; kesinlikle haklıdır arkadaşlar okulumda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Kurumumuzda belediyeden geçen işçiler ikramiye, yemek paraları sendika yardımı( bizimkisi gibi 20 tl değil) ile 4000 lira para alıyorlar. Ve ne kadar acıdır ki parasız adam gereksiz adamdır deyip öğretmenlerle kafa buluyorlar. ben ise haftada 18 saat ek ders alıp günde 14 lira yol parası veriyorum. halimiz içler acısı ama...

Re: Ynt: °•○●□İşçiye varda, bize yokmu?□●○•°

Ne varki Suçlu yine biziz.Öğretmen olarak bunun böyle olacağını biliyorduk. Bile bile hayal kurmayalım.

Biz bunu tercih ettik.Bu sözleşmenin sonu şimdiden belli.

NİKA09' Alıntı:
COBOL hocam; kesinlikle haklıdır arkadaşlar okulumda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Kurumumuzda belediyeden geçen işçiler ikramiye, yemek paraları sendika yardımı( bizimkisi gibi 20 tl değil) ile 4000 lira para alıyorlar. Ve ne kadar acıdır ki parasız adam gereksiz adamdır deyip öğretmenlerle kafa buluyorlar. ben ise haftada 18 saat ek ders alıp günde 14 lira yol parası veriyorum. halimiz içler acısı ama...
Hocam o elemanlar, belediyede, seçim sonraları oluşan istihdam fazlası personel.
Valilikle protokol yapılıp, en işe yarar olanları diğer kurumlara geçici görevle verilir.
Genelde, evine yakın okullara tercihen isteyenleri, sesi zıt çıkan görüşlere sahip olanları yada dediğim gibi, en iyiler! gönderirler.

Memurlar bilinmeyen bit tarihte kazana düşmüş. O sebeple bize adam gibi ikramiye yok.

Maliye pazarlığı 3+3 le başlatacak, memuru savunmaya yetkililer de devleti zarara sokmamak için bu yüksek rakamı reddederler. 2,5+2,5 ta sulh olurlar :verymad:

Memura zam pazarlığı yüzde 3+3 ile başlayacak
2.6 milyon memurun beklediği zamla ilgili Maliye Bakanlığı hazırlıklarını tamamladı. 3 Ağustos'ta başlayacak toplu sözleşme masasında enflasyon hedefi doğrultusunda yüzde 3+3 zam önerileceği öğrenildi.
http://www.memurlar.net/haber/527754/

Mesele şu ki öğretmen gerçekten çok para alması lazım kişidir.Neden?
Bir ilçeye 3 sene gidip geldim orada lojman yok ev kiraları 500tl çok soğuk bir yer.3 senelik yol parası 12bin tl gitmiş.Öğretmenlik mesleğinde herşey ilk 8 senede güllük gülistanlıktır.İlerleyen yaşlarda çok da birşeylerin değişmediğini görürsünüz.Alacağınız emekli ikramiyesi ve maaş artık yaşa bağlı olduğundan bir sıfır araba parası bile değildir.Ben Allahtan erken uyandım memlekete geldim eve ve araba alıp borcumu bitirdim.Şu an Mersinde yazlıkta plaj keyfi yapıyorum.
Kardeşim 6 senelik düz devlet memuru 2500tl alıyor.Ben 17 senelik öğretmen 2500tl oldu maaşım.Onun bedava servisi ve vali ile aynı yemeği yiyor.Masası kolonya ile siliniyor telefonla tuşladığında çayı masasına kadar geliyor.İyi ki öğretmen olmamışım diyor bana.Bizim bir sürü yere verdiğimiz para ve masrafları kurumu karşılıyor.Bizim ek dersimiz var.Onlar akşam sadece 1 saat mesai yaptığı zaman yine alıyor 250tl mesai ücreti.İşçi artık gerçekten memuru geçer oldu.Akrabalarımda işçi ortaokul mezunu olup evi ve sıfır arabası olmayan kalmadı.Biz halen uğraşıyoruz.
Öğretmenin parayla işi olmamalı ama verilenler gerçekten az istenenler dünya kadar büyük.Gençler bugünleri çok iyi değerlendirin on kuruşu kenara koyun borçlanın ev alın.İleride emekli bile olamayabilirsiniz yada hiç ummadığın bir anda şutlanabilirsin resen.

İçinde bulunduğumuz duruma uygunmudur/değilmidir?
Siz karar verin
############################
Alıntıdır
Aziz NESİN
Bugünkü % 3 e kızan memurlar.Net yorumcularından;

"Bizim hepimizin içinde zübüklük olmasa, bizler de birer zübük olmasak, aramızdan böyle zübükler büyüyemezdi. Hepimizde birer parça olan zübüklük birleşip işte başımıza böyle zübükler çıkıyor. Oysa zübüklük bizde, bizim içimizde. Onları biz, kendi zübüklüğümüzden yaratıyoruz. Sonra, kendi zübüklüklerimizin bir tek Zübük'te birleştiğini görünce ona kızıyoruz."

Sonuç % 3 e olur sa kızmak yok.

az önce farkı aldım.mersinde 7 künefe, 6 tantuni ediyor.yanında nane,,biber,domates,maydanoz,limon var bunlari akşama salata yapcam.kayseride 1 künefe, 2 tantuni eder fark parası.yarın adanadayim bakalim kebap kaç tl nerede ucuza yenir.öğretmenlik böyle ışte %20 indirimli trenle gitmektir.tatilde ek ders olmalı bence

Lokantada
Adana kebap15 - 18 tl
Aynı yerde dürüm 6 tl. Yanında ayran...
Bence gelme...Otellerde yazlıklarda yer yok full dolu yani. Sahil şeridinden. Karataş tan git ,,,,,,mezitli den ta,,,,,,,susanoğlu dahil suriyeliler tutmuş.
Migroslarda ve büyük marketlerdeki ve kimi mağazalarda fiyat ve Tabelalar bile arapça..Tekne mavi gezi turları full suriye.
Aylık kiralık eşyalı şehir içi evler 1500 - 2000 tl, ya tutuyor suriyeliler. İyiki zamanında ev almışım.Bitişik komşum aylık 2bine verdi geçen ay

şu anda mezitlide kendi evimizdeyiz yarın bir adana turu yapcam .burdak suriyeliler kayseriye göre bayagi bir sosyetik geldi .

mersin bile iyi pahalanmis.nereden buluyorlar parayı.apartmanda 3 suriyeli aile var beyaz tenli bunlar adam sabahtan akşama kadar kebap yiyor balkonda namaz kılıyor ama ise gitmiyor türkçe bilse çay içmeye gidecegim .enerjiyi esir kampindan kaçmış birisi taktı o anlattı durumu

Buzkırıcı' Alıntı:
şu anda mezitlide kendi evimizdeyiz yarın bir adana turu yapcam .burdak suriyeliler kayseriye göre bayagi bir sosyetik geldi .
Sen bir de tece ve susanoğlu arasındaki havuzlu denize sıfır daha lüx yerleri görsen.
Birde kalabalıklar ama bu kalabalığı besleyecek parayı nereden bulduklarını bilsem?
İş desen evden çıkan yok.Para desen bir yerden geliyor.Hemen hepsi böyle.

memura 3+3 teklif edeceklerse hiç etmesinler...... İnsanlarla dalga geçmesinler.....

karinca_52' Alıntı:
memura 3+3 teklif edeceklerse hiç etmesinler...... İnsanlarla dalga geçmesinler.....
Sanırım üstüne bastınız hocam.
Şimdiden bütçe dengesi vs beyanları var.

İşçiye var da, bize gelince mi
Bütçe dengeleri bozuluyor.

Sanırım bugün herkes, kebap yemeye çıkmış.

Sitede cinler, periler birde ben kaldık.

Bugün burası o kadar tenha ki;

Anlaşılan herkes şu 45 tl ücret verilen sınavlarda keyif çatıyor.

eğitim bir sen yapması gerekenler 1) 2016 için Seçimden 1 hafta önce en az işçilere verilen %5+%6 + 450 tl zam oranında zam almalı. 2) 2017 içinde en az %7-8 zam almalı ve taban aylığa en az 100 tl zam 3) öğretmenlerin ek ders ücretleri çok komik 9 tl ek ders kimse özelde vermez. özelde fiyatlar 80 tl bu nedenle ek ders 2 katına çıkmalı kurs veren öğretmenlere yapıldığı gibi. kurs veremeyenlerin suçu ne acaba veya kursun kıymeti ne ki okullarda ek dersle girmek kabahatliymiş gibi okulda ek ders 9 tl kurs da 2 katı diye dalga geçer gibi muamele yapılıyor. 4) nöbet ücreti verilmesi haftada 6 saat iyidir. yorgunluğuna değmese de en azın dan enayi yerine konulmaz insanlar. 5) 2005 den sonra göreve başlayanlara 1 derece verilmeli. 6) vergi dilimi oranları yükseltilmeli ve ek dersler vergi diliminden çıkarılmalı. zira 2. altı aylık zammı aldığımız falan yok vergi dilimine giriyoruz diye oraya gidiyor. bu kurnazlık bitirilmeli. özellikle belirtmek istiyorum bu yıl seçimden hemen önce mayıs gibi işçilere verilen %5 + %6 + 450 tl zam verilmez ve işçilere yapılmayıp memurlara yapılan bütçe zırvalıkları yapılırsa eğitim bir senin hiç bir şey demem ve dahada orada duranlara müstahak demek ten başka sözde kalmaz...

Geri