ÇÖP - Çerçeve öğretim programları vs. Nerede

Kodla Büyü

can-inlife

Aktif Üye
Merhaba.
Eskiden ne güzel "megep.meb.gov.tr" yi ziyaret eder. Özellikle eylül ayında işlerimizi oradan halleder ve yıl içinde de değişiklikleri takip ederdik.
Sonra TAŞINDIK dendi. Geçtik "meslek.eba.gov.tr" ye. Tamam orayı takip etmeye başladık.
Şimdi orası da taşında.

Hani taşınıyorsun ama taşındığın yerin linkini de koy. Hani EBA da ben mi göremedim direk bir ayrı sekme olsun. O deryaya atma bizi.
Umarım atmamışlardır.

Hani her daim tık tık bakabileceğimiz bir yere koymuşlardır umarım. Her merak edip baktığımızda zaman kaybı ve hatta başarısız olursa bu insanlar takip etmeyi gün gün bırakır.

Bakanlıkta çalışan kıymetli meslektaşlarımız için fikirlerimi paylaşmak istedim.
Tamam meb in web sitelerini tek bir sitede birleştirmeye çalışıyorsunuz sanırım, hani müfettişi ve müdürü var. Her gelen ya buranın mevzuatı nerede. Derli toplu düzenli ve rahat içeriklere resmi kaynaklara ulaşılabilinen aynı zamanda eba kullanımını da arttırmak ta olabilir. Ama bitsin artık şu indexleme.
Her eylül nerede bu çöpler denmemeli artık oturmalı şu web index sistemi.

Bir yerde aşağıdaki gibi güncel halleri eklenmiş oh dedim Güncelleme tarihi 06.08.2024 görülüyor ama içerik yok.

basit bir yerde varsa ve gereksiz bir başlık israfı yaptıysak affola.
1725184590636.png

1725184528105.png

Bu çöpler, ders bilgi formları şuan nerede link atabilir misiniz?
1725184503512.png

1725184335798.png

Poşete yazık demişlerdir hocam Serdar Ortaç bey gibi :D

Merhaba.
Eskiden ne güzel "megep.meb.gov.tr" yi ziyaret eder. Özellikle eylül ayında işlerimizi oradan halleder ve yıl içinde de değişiklikleri takip ederdik.
Sonra TAŞINDIK dendi. Geçtik "meslek.eba.gov.tr" ye. Tamam orayı takip etmeye başladık.
Şimdi orası da taşında.

Hani taşınıyorsun ama taşındığın yerin linkini de koy. Hani EBA da ben mi göremedim direk bir ayrı sekme olsun. O deryaya atma bizi.
Umarım atmamışlardır.

Hani her daim tık tık bakabileceğimiz bir yere koymuşlardır umarım. Her merak edip baktığımızda zaman kaybı ve hatta başarısız olursa bu insanlar takip etmeyi gün gün bırakır.

Bakanlıkta çalışan kıymetli meslektaşlarımız için fikirlerimi paylaşmak istedim.
Tamam meb in web sitelerini tek bir sitede birleştirmeye çalışıyorsunuz sanırım, hani müfettişi ve müdürü var. Her gelen ya buranın mevzuatı nerede. Derli toplu düzenli ve rahat içeriklere resmi kaynaklara ulaşılabilinen aynı zamanda eba kullanımını da arttırmak ta olabilir. Ama bitsin artık şu indexleme.
Her eylül nerede bu çöpler denmemeli artık oturmalı şu web index sistemi.

Bir yerde aşağıdaki gibi güncel halleri eklenmiş oh dedim Güncelleme tarihi 06.08.2024 görülüyor ama içerik yok.

basit bir yerde varsa ve gereksiz bir başlık israfı yaptıysak affola.
Ekli dosyayı görüntüle 76773
Ekli dosyayı görüntüle 76772

Bu çöpler, ders bilgi formları şuan nerede link atabilir misiniz?
Ekli dosyayı görüntüle 76771
Ekli dosyayı görüntüle 76770
Sadece 9. Sınıflarda bu durum söz konusu. Verdiğiniz adreste en güncel çerçeve Öğretim programları mevcut. 10-11-12 lerde olanları kullanıyoruz. 9 ların kültür dersleri de yeni müfredat dolayısıyla güncellenecek. Ama meslek dersleri için geçen yıl kademeli değiştiği için 10. Sınıftaki 9 içeriklerini kullanabiliriz.

Hocam ben de bulamamıştım başta arkadaşa sordum Buradan bakarsınız. Başka bir yerde daha güncel varsa da bilmiyorum. Ama değişiklikler buradakine dahil edilmiş mesela robotik kodlama dersi 3 saate düşürülmüş.

Hocam ben de bulamamıştım başta arkadaşa sordum Buradan bakarsınız. Başka bir yerde daha güncel varsa da bilmiyorum. Ama değişiklikler buradakine dahil edilmiş mesela robotik kodlama dersi 3 saate düşürülmüş.
9. larınki de yayınlanır da kim bilir ne zaman. heralde bu hafta içinde yayınlanır. meslek derslerinde bişey değişmez bence. şu maarif muhabbetinden dolayı kültür derslerinde değişikler olur heralde.

Meslek.meb dan yayınlanmış çöp ler.

EBA ya taşınma olayı ya kalktı ya da rafta sanırım.

- modüller hala yok. Link Megep e bağlanıyor. Oradakiler de bir iki baktım 2017 hali..

Geri