[ÇÖZÜLDÜ] NSS toplu uygulama çalıştırma nasıl?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
C sürücünde sinavdosyalari isimli bir klasor vardi tüm clientlerde.
Kod:
[size=100]@echo off 
rd c:\sinavdosyalari /s /q[/size]
şeklinde bat dosyası hazirlayip sil.bat ismiyle kaydettim. bunu tüm clientlerın masaüstüne dosya aktarmadan gonderdim.
Öğretmen bilgisayarında da masaüstündeydi.
tüm clientleri seçip uygulama çalıştır dedim clientlerde klasör silinmedi.

bu sefer bat dosyasını exe'ye çevirdim dönüştürücü ile. yine clientlere gönderdim.
aynı şekilde yine clientleri seçip sağ tıkla uygulama çalıştır deyip sil.exe uygulamasını seçtim. yine silmedi.
bu meret nasıl oluyor?

Re: NSS toplu uygulama çalıştırma nasıl?

Netsupport School tutor programında il menüde send/collect diye bir olay vardı dağıtıp /topluyor ve toplanan dosyaları kaynaktan sil diyebiliyordu.

Öğretmen bilgisayarında (tutor) ana menüde standart çubukta İŞ GÖNDER- İŞ TOPLA sekmesinde iş toplarken ara ekranda * iş toplarken öğrenci bilgisayarındaki dosyaları sil *tiki işaretliyorsun. İlgili dosyalar öğrenci bs siliniyor. Öğretmenim, ben bu şekilde yapıyorum. Sizin sorduğunuz bu ise aynısını yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Hocam benim sordugum bu degil.
Labda öğrenci bilgisayarlarında modüller yüklü. C sürücüsü de korumalı.

Ben de uygulama sınavı oncesi dedim bu sil.exe yi veya sil.bat' i sizlerin dediği gibi send/collect ile öğrenci bilgisatarlarina gondereyim.

Sil.exe calıştır deyince tüm pc lerden modüller klasörünü silsin. Zaten pc kapanıp açılınca korumalı oldugu için tekrar yükleneceği için hem klasörü korumuş olacam hem de sınavda kopya çekilmesini engellemiş olacağım.

Ama yapamadım bi türlü.

Yoksa öğrenci sınav dosyalarını bu yolla topluyotum sorun yok.

ilbas' Alıntı:
Öğretmen bilgisayarında (tutor) ana menüde standart çubukta İŞ GÖNDER- İŞ TOPLA sekmesinde iş toplarken ara ekranda * iş toplarken öğrenci bilgisayarındaki dosyaları sil *tiki işaretliyorsun. İlgili dosyalar öğrenci bs siliniyor. Öğretmenim, ben bu şekilde yapıyorum. Sizin sorduğunuz bu ise aynısını yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

hocam d de bir dosya oluştur ve onu sil. bakalım siliyormu . bence D dekini silecek. c olmuyor çünkü c ye dosya yazmak dosya silme yönetici hakları ister.
win7 sanırım lab. uac ı tamamen kapatmayı dene..

ademola' Alıntı:
hocam d de bir dosya oluştur ve onu sil. bakalım siliyormu . bence D dekini silecek. c olmuyor çünkü c ye dosya yazmak dosya silme yönetici hakları ister.
win7 sanırım lab. uac ı tamamen kapatmayı dene..
Win7 32 bit. Uac nasıl kapatılır hocam? Ve faydası/zararı nedir?

denetim masası hesaplar kullanıcı hesabı denetimi uac = user account control .

Geri