[Çözüldü] Word, Şıklarda Ç harfi

Kodla Büyü

Srebrenitsa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Word programında soru hazırlarken şıklar a, b, c, d diye gidiyor, ben bunun yerine a, b, c, ç, d şeklinde yazmak istiyorum. Ç harfini eklemenin yolu var mı?

Re: [Yardım] Word, Şıklarda Ç harfi

örnek ekte var
2003 office için kaydetme işleminde arapça karakterlere çevirerek kaydedeyim mi ? diye soruyor....

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    48.9 KB · Görüntüleme: 4,617
  • madde imleri.zip
    11.3 KB · Görüntüleme: 1,221
Teşekkürler hocam. Böyle denememiştim. Ben harfleri yazmadan yeni sayı biçimi tanımlamaya giriyordum. Allah razı olsun. :+1:

Merhabalar,

Özür dileyerek araya girmek istiyorum. Resmî evrak yazarken bu sorunla ben de çok karşılaşıyorum. Yüklediğiniz resme baktım. Ancak pek anladığımı söyleyemem. Eklediğiniz dosyayı da indirdim. Ben de harflerin yerine 1,2,3,.. gibi rakam sırası çıktı.

Sırasıyla şu işin nasıl yapıldığını benim gibi bir çaylağın anlayacağı şekilde anlatabilir misiniz? İş yerinde hâlâ 2003 kullanıyoruz. Evde 2007 var. 2003 için anlatırsanız ben onu 2007'de kendim çözerim.

Sizi zahmete soktuğum için peşînen özür dilerim.

Bilgisayarımda word 2003 yok, o yüzden onda denemedim.

2010'da yaptığım yol;
1. Boş bir word sayfası açın,
2. A'dan Z'ye (ç, ı, ğ, ö, ü harfleri dahil) bütün harfleri alt alta yazın,
3. Yazdığınız tüm harfleri seçin, üzerinde sağ tıklayın,
4. Numaralandırma menüsünden Yeni Sayı Biçimleme Tanımla'yı tıklayın,
5. Yeni açılan pencerede Sayı Stili kısımında A, Ç, Ğ ... yazıyorsa işlem başarılı olmuştur.
6. Yaptığınız yeni sayı stilini Madde İşaretleri ve Numaralandırma kısmından kullanabilirsiniz.

Efendim çok teşekkür ederim. Word 2007'de de aynı yöntemle yapılabilir diye düşünerek denedim. Ancak "Yeni Sayı Biçimi Tanımla" diye ifâde edilen kısım aynı vazifeyi görmüyor. Sadece mevcut numaralandırma şeklini, öndeğer olarak gelen türlerden birisine tâdil etmenize yarıyor. Tavsiye ettiğiniz şekilde oraya tıkladığımda, A,Ç,Ğ gibi bir dizin gelmediği gibi benim yazdığım harflerin sol tarafına, Türkçe karakterleri ihtivâ etmeyen maddelendirme harflerini otomatik olarak ekliyor.

Yine de yardımlarınız için müteşekkirim. Sağolun...

Geri