Çözüldü

Kodla Büyü

wolwes

Üye
MERHABA
Bilgisayar otomatik bir şekilde biosa sifre koymuştu, bende biosu sıfırladım ve açtığımda initializing adapters hatası alıyorum.

F2'ye bastığımda ise Please Wait'te kalıyor 10dakika beklememe rağmen.

İnternetten aldığım görseldeki ana kart, kendimin kullandığı ana kart, jumper başlığı göremedim ve yerinide bulamadım.

Anakart: FUJITSU SIEMENS D3041-A11-GS 3

SS'ler göndereceğim yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Ekli dosyalar

• IMG_20240630_214302.jpg
    IMG_20240630_214302.jpg
    55.4 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20240630_211035.jpg
    IMG_20240630_211035.jpg
    38.4 KB · Görüntüleme: 41
  • images.jpeg
    images.jpeg
    38.2 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Hocam benzer bir problem de wifi adaptörü sökülmüş ve sorun çözülmüştü olmazsa bios pilini çıkartıp biraz bekleyip tekrar takın

Hocam benzer bir problem de wifi adaptörü sökülmüş ve sorun çözülmüştü olmazsa bios pilini çıkartıp biraz bekleyip tekrar takın
Wifi adaptörü dediğiniz şey sarı kablomu modemin arkasında sarı bir.kablo ve devamı onu taktimda cikardimda aynı şey oldu bios pili ise yaramadı

Bankalardan gelen PC’lerden ise böyle problemle karşılaştım.

Benzer makina da Windows kurulumu başlatıp ilk restarttan sonra harddiski değiştirip öyle çalıştırdım

Hocam bizimde başımıza gelmişti jumper ayarlarından.jumperi diğer yere takıp şifreyi sifirliyorsunuz sonra açılışta biosta şifre gittikten sonra tekrar kapatıp biosu eski yerine takip kurulum yapıyor sunuz

Hocam bizimde başımıza gelmişti jumper ayarlarından.jumperi diğer yere takıp şifreyi sifirliyorsunuz sonra açılışta biosta şifre gittikten sonra tekrar kapatıp biosu eski yerine takip kurulum yapıyor sunuz
Aynen maalesef bios sıfırlama jumper ile oluyor. Günlerce uğraşmıştım zamanında. Hasari hocam bir konuda anlatmış sağ olsun.

Hocam ben jumper falan bilmiyorum bana tam yardımcı olur musunuz görselli? Anakartım yukarıda bakabilirsiniz.@mnn

Son düzenleme:
Hocam anakartta kırmızı olan bölümde veya intel yazan kartın altında bir bakın..jumper dediğimiz takip çıkartılabilir basit bir parça siyah renkte oluyor genellikle

Hocam anakartta kırmızı olan bölümde veya intel yazan kartın altında bir bakın..jumper dediğimiz takip çıkartılabilir basit bir parça siyah renkte oluyor genellikle
Hocam benim intelin altı böyle anakartima bakıp yönlendirebilir msiiniz? Bende jumper yok galiba

Ekli dosyalar

• IMG_20240701_121138.jpg
    IMG_20240701_121138.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 33
Geri