Çamurluğu değişmiş araç alırmıydınız..?

Kodla Büyü
neden alınmasın hocam sıkıntı olmaz okadar . pazarlık yaparken fiyat kırarsın hatta az daha ;)

Hocam Clio'ların ön çamurluğu zaten plastik :) Arkaları bilmiyorum... Hatasız araba dersen paran çok olacak...

Hocam bu araba için çamurluk değişmiş olması sorun değil, yaşı+fiyatı+km göz önüne alındığında sorun değil.Ayrıca arka çamurluk hiç önemli değil. Ön çamurluk olsa söylenecek söz vardı.Ancak şu an dert edilecek bir şey değil...

bu aracı iyi bir yerde kontrol ettirin derim, çamurluk falan önemli değil de, almaya gittiğiniz yerde zaten aracı tanıyorlardır o yüzden o bölgede değilde başka bir ilçesinde baksınlar. çamurluk işi bencede önemli değil yakında değişmemiş araç kalmayacak
bence şunları sorun :
muhtelif yerlerinde boya : Muhtelif yerleri neresi?
al-sat yapan biriyse nereden aldı, kaça aldı,
kullanmak için aldıysa neden satıyor.

Şase sağlamsa sorun olmaz hocam ben aldım ön ve arka çamurluk değişmişti ama şase sağlamdı. sıkıntıda yaşamaıdm hiç..

Benim 2.el araçta en büyük korkum km ile oynanıp oynanmadığıdır. O yüzden araç alıp satmakda zorlanırım zaten şu an kullandığım 2. aracım. km baya az arabanın yıpranmasına göre bi tahminde bulunun. tramerden ya da sms ile geçmişini sorgulayın söylediklerinin dışında bişey var mı. Asıl sorun burada başlıyor diyelimki bişey çıkmadı. Bu bişeyi yok demek değildir. Ya kaskodan falan değil de dışarda yaptırıldıysa başka değişenleri kazası da varsa? kaskodan yapmadıysa kayıtlarda yoktur ve bunu bilmek ustanın maharetine kalmışdır. clio dur 6-7 yaşındadır farketmez muttlaka servise şase nosundan bi sorun. Belkide 2 sene önce servise girmişdir ve bi bakmışsınız ta o zaman 130 binde girmiş servise...

rock' Alıntı:
Benim 2.el araçta en büyük korkum km ile oynanıp oynanmadığıdır. O yüzden araç alıp satmakda zorlanırım zaten şu an kullandığım 2. aracım. km baya az arabanın yıpranmasına göre bi tahminde bulunun. tramerden ya da sms ile geçmişini sorgulayın söylediklerinin dışında bişey var mı. Asıl sorun burada başlıyor diyelimki bişey çıkmadı. Bu bişeyi yok demek değildir. Ya kaskodan falan değil de dışarda yaptırıldıysa başka değişenleri kazası da varsa? kaskodan yapmadıysa kayıtlarda yoktur ve bunu bilmek ustanın maharetine kalmışdır. clio dur 6-7 yaşındadır farketmez muttlaka servise şase nosundan bi sorun. Belkide 2 sene önce servise girmişdir ve bi bakmışsınız ta o zaman 130 binde girmiş servise...
Hocam dediğinizi yaptım.. Garip bir durum var. 2012 de muaynede 619 993 km , 2013 de muaynede 72055 km bu nasıl olur...

.... şasi nolu aracın 1 adet hasari mevcuttur. HSR1:10/08/2010, çarpma.
.... plakalı aracın muayne tarihi km :01/03/ 2013 72055 km
.... plakalı aracın muayne tarihi km :26/01/2012 619993 km

twetyynet' Alıntı:
rock' Alıntı:
Hocam dediğinizi yaptım.. Garip bir durum var. 2012 de muaynede 619 993 km ,2013 de muaynede 72055 km bu nasıl olur...

.... şasi nolu aracın 1 adet hasari mevcuttur. HSR1:10/08/2010, çarpma.
.... plakalı aracın muayne tarihi km 01/03/ 2013 72055 km
26/01/2012 619993 km

Bu plaka daha önceki başka bir araca aitse bu şekilde çıkıyor olabilir.

""evet plaka daha önce başka araca aitse onun bilgileri çıkabilir.
""Kaç km de muayeneye girdiğini de gösterdiğini bilmiyodum sms ile
""6 yaşında araç o kadar km yapmış olamaz. Ha şirket aracıdır gece gündüz çalışmıştır, yapmışsa da aracı görünce anlarsınız zaten
""hasarın kaç TL lik olduğu da yazıodur büyük ihtimalle
""Son tavsiyem aracı alın götürün servise (reno ekspertiz yapıyo mu bilmiyorum pejo yapmıyor mesela) orda ekspertiz yaptırın ve servise en son kaç km de ne zaman girmiş ordan da bir fikir edinirsiniz.
İşallah temiz çıkar da gönül rahatlığıyla binersiniz.

Şasi numarası ile sorgulat hocam biz bir arabanın plakasını sorgulattık hasar kaydı çıkmadı, şasi numarasını sorgulattık 9000 liralık hasar kaydı çıktı…

bu araçtan uzak dur...Ayrıca mesajla gelen bilgiler plakaya değil şaseye bağlıdır...Siz plakayı gönderdiğinizde veritabanından aracın şasesi çekilir ve araç geçmişi şasi ile sorgulanır..

Bu ilandaki araçtan uzak dur.Bu araç taksi çıkması belli ki...Siz km için aradığınızda da şöyle diyecekler sanırım "Aracın kmsi aslında 61bindeydi görevli yanlış yazmış görüldüğü gibi şuanda 70 küsür binde"

arka çamurluk değişmesi ve muhtelif yerlerde boya.

bu aracın pert olma ihtimali bile var. arka çamurluk kolay beri değiştirilmez genelde düzeltme yoluna gidilir. çamurluk değişmiş ise arkadan muhtemelen ciddi hasar almıştır. muhtelif yerleri diye yazılan boyalarda arka bagaj kapağı diğer arka çamurluk arka kapı yüzleri olmasın sakın ;)

boyalı araç alınır. hasarlı araçta alınır ancak tek nokta hasarlı olacak örneğin ön sağ çamurluk hiç sıkıntı değil gönül rahatlıgı ile al. ancak muhtelif boya ve değişen kelimesi agır hasarın yumuşatılarak ifade edilmesidir.

bulaşma hocam bu arabada bi ..lik var.çamurluğu değişmiş araba alınır alınmaz değil ama taksi çıkmasına benziyor hiç bulaşma paranı sokağa atma.sgortacı bir tanıdığın varsa ondanda sorgulatabilirsin

Geri