Çizgi Tagem

Kodla Büyü
Re: Çizgi Tagem ve BBnet BT sınıfları envanter...

güzel çalışma. elimizden geleni yaparız.şuan sömestr tatili oluşu ve çoğu bilişimcinin okulda olması dolayısıyla da kolaylıkla yapılabilir bir çalışma.

Niyazi bey, bunu ildeki il formatörü arkadaşlar verebilir size. Onlarda kayıtları mevcut zaten!

aakcakaza' Alıntı:
Niyazi bey, bunu ildeki il formatörü arkadaşlar verebilir size. Onlarda kayıtları mevcut zaten!

Eğitici arkadaşlarımız bu bilgileri paylaşabilirlerse eğer tüm ayrıntılar ile adnan hocamın dediği gibi zaten var. Paylaşılabilir mi, deneyelim görelim.
2.yol ise istenen bilgilerle online form oluşturup kontrollü olarak giriş yapılmasını sağlamak.

niyazi hocam bunu şöyle yapsak nette bir form oluşturup buraya bilgilerimizi girsek

okanbaris' Alıntı:
niyazi hocam bunu şöyle yapsak nette bir form oluşturup buraya bilgilerimizi girsek

iyi fikir

Arızalı donanımlar konusunda biten garantilerimiz nedeniyle bir bilgi akışı olmuyor. Yani sorun çıkarsa 'kendin pişir kendin ye' yapıyoruz. Yeni kurulan BT Sınıfları arıza bildirimi yapabileceği için belki ildeki yetkililerden bir bilgi alınabilir ama 2006'nın sınıfları konusunda bir bilgi sağlanamaz sanırım. Gereken bilgileri elbette veririz. Güzel düşünce bence.

elimizden geldiğince desteklerim niyazi abi

Bu forumda aktif olan BT öğretmeni sayısı 1000 olsa 12 binde 1000 öğretmen. 44 bin okulda 1000 öğretmen çok düşük bir rakam olacaktır istatistiki veri için. İl ve ilçe EBİTEFO'larına ulaşılsa daha geniş kapsamlı sonuçları alınacaktır.

Ancak okullarda mevcut durumun vehametini, sistemlerin ayakta durmasının arkasındaki kişileri v.b. bilgilere ulaşmak için 1000 kişi yeter. Online bir form oluşturulmalı. Google docs üzerinden olabilir, bir web uygulaması geliştirilebilir.

Veri girişi açısından 4 okulun verilerini verebilirim, vaktim oldukça aktarırım.

yardıma varım her zaman , zaten biz olmasak hepsi bozuk kalır

Güzel bir çalışma olur hocam. Ben bu zamana kadar yapılmış olan proje isimlerini size göndereyim.
1- Eğitime %100 destek projesi
2- TEP-1
3- TEP2-1400
4- TEP2-3000
5- ULASBAK-1500
6- UAŞTIRMA BAK 2

Bunlar bu zamana kadar kurulmuş olan labların proje isimleri.

Sadece ilköğretim mi düşünüyoruz yoksa tüm okullar için mi?

Öğretmenlerin BT sınıfları kullnımı analizi kolay. Çünkü arkadaşlar bt sınıfını kullananların kaç saat kullandıklarını bile tutuyorlar şimdiki durumda.

Fakat BT sınıfının kullanımı öğretmen arkadaşlar tarafından genelde genç nesil öğretmenler kullanıyor. Aslında analize bunu da eklemeliyiz. BT öğretmeni dışında hangi grup öğretmenler genelde BT ekipmanlarını kullanmaktadırlar.

Bir ara moda oldu diye, bilgisayar kullanmayan arkadaşlar bile sınıflarına bilgisayar projeksiyon aldırtmışlardı. Öğretmen masasının yanında süs olarak duruyordu :)

Maddenin biri, BT ekipmanını kullanan öğretmenin yaş aralığı olabilir.

online anket hazırlandığında bilgilerimizi paylaşırız elbette

form/anket hazırlanması daha iyi olur. forumda takılmayan btci arkadaşlara gönderilir. Ben henüz atanamadım ama atanan nadir sayıdaki arkadaşıma gönderebilirim. (teta'dan atanan arkadaşların çoğu doğu da ama bt sınıfları yok okulllarında)

bence de anket olursa tüm bilgileri gönderelim hocam

Geri