Çocuklarımız İçin Zararsız-Az Zararlı YouTube İçerik Üreticiler

Kodla Büyü

mihmandar1

Aktif Üye
Kendi çocuklarımızın izlemesinde sakınca görmediğimiz kanallardır.
İlk ben paylaşayım ;
Sesegel Çocuk - Dil gelişimi için yararlı bile olr.

Benim çocuk Youtube kids izledikten sonra geliyor baba onu al baba bunu al deyip duruyordu. Bunaldım artık. Bi baktım izlediklerine . Bi tane özür dileyerek söylüyorum aşağılık kadın orayı ticarethaneye çevirmiş. Yok bu barbie böyle. Bunu kesin alın.. Hemen engelledim. Çok varmış bunlardan. Şimdi gerçekten çocuk bişey istemiyor artık. Sese Gel çocuk gerçekten jyi. Hem ara ara ingilizce konuşuyor hemde öğüt veriyor çocuklara

Buyurunuz sayın Hocam size yaklaşık 34 tane kanal. Sınıflara ödev olarak verip araştırtmıştım, merak ettim ortaokulda hangi YouTube kanallarını takip ediyorlar, kontrol edip velilere göndermiştim sonra. Bu kontrol edilmiş hali mi emin değilim tee Ekim-Kasım gibi yaptırmıştım. Sakıncalı gördüğünüz varsa yazarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20240715_115537.jpg
    IMG_20240715_115537.jpg
    275.4 KB · Görüntüleme: 119
Kendi çocuklarımızın izlemesinde sakınca görmediğimiz kanallardır.
İlk ben paylaşayım ;
Sesegel Çocuk - Dil gelişimi için yararlı bile olr.

Böyle bir başlık için ne kadar teşekkür etsek azdır hocam.
Başlığın 2.sıraya dahi düşmesine fırsat vermemek kanal yöneticilerinden ricamızdır.
Bu miletin bu platformda doğru düzgün içerik üreten youtuberlara da ihtiyacı var.
Bir tane de benden olsun ----> Sertaç Abi youtube kanalı

Buyurunuz sayın Hocam size yaklaşık 34 tane kanal. Sınıflara ödev olarak verip araştırtmıştım, merak ettim ortaokulda hangi YouTube kanallarını takip ediyorlar, kontrol edip velilere göndermiştim sonra. Bu kontrol edilmiş hali mi emin değilim tee Ekim-Kasım gibi yaptırmıştım. Sakıncalı gördüğünüz varsa yazarsanız sevinirim.
İlk sırada yazan Bebar Bilim kanalı alanında en iyi kanaldır ama ilkokul çocuğu için çok çok ağır, ortaokul çocuğu için çok ağır gelir içerik.

Barış Özcan ın hazırladığı içerikler bana nedense çok sıkıcı geliyor . Çok uzatıyor, sündürüyor resmen. İki dakikalık içerik 10 dakika sürüyor. Hiçbir videosunu baştan sona izleyemedim.

Youtube üzerine ebeveyn modu gibi bir mod olacak ve sadece seçilen kanalların içerikleri gelecek şekilde düzenleme/ayarlama yapılmadığı sürece çocukları youtubedan olabildiğince uzak tutmakta fayda var.

İlk sırada yazan Bebar Bilim kanalı alanında en iyi kanaldır ama ilkokul çocuğu için çok çok ağır, ortaokul çocuğu için çok ağır gelir içerik.

Barış Özcan ın hazırladığı içerikler bana nedense çok sıkıcı geliyor . Çok uzatıyor, sündürüyor resmen. İki dakikalık içerik 10 dakika sürüyor. Hiçbir videosunu baştan sona izleyemedim.

Youtube üzerine ebeveyn modu gibi bir mod olacak ve sadece seçilen kanalların içerikleri gelecek şekilde düzenleme/ayarlama yapılmadığı sürece çocukları youtubedan olabildiğince uzak tutmakta fayda var.
youtube kids'de var o özellik

Öncelikle çocuklarınızı ekrandan uzak tutun ne kadar ekran o kadar zeka gerilemesi, bağımlılık, sinir...vs olacaktır. illa ekran gösterecekseniz netflix, blutv, disneyplus gibi içerikler edinip orada çocuk hesabı açıp yaş grubuna uygun içerikleri ayarlayın. beğenmediğiniz içerik varsa o kelimeyi kısıtlayarak izlemesine engel olun. Çocuğunuzun izleyeceği içeriği ya onunla birlikte veya ondan önce izleyin zararlı içerikse hemen uzaklaştırın. Çocuk oyun oynamak istiyorsa paraya kıyın nintendo switch tarzı konsol alın. Çünkü hiç bir çocuğun değeri parayla ölçülemez. Paranız yoksa tablette almayın telefonu da vermeyin. Özellikle küçük çocuklar için switch iyi bir seçenek ve çocuklara yönelik oyun fazlasıyla var. Tablet alayım bir şey olmaz demeyin o çocuk oyunlarında çıkan reklamları görseniz tableti parçalarsınız. Ayrıca çocuklarınıza kesinlikle online oyun oynatmayın online da kimin ne olduğu belli değil hele populer olan roblox vs tarzı oyunlar pedofili kaynıyor.

Özet: Youtube da zararsız veya az zararlı içerik diye bir şey yoktur. 60 dakikalık videoda 5 saniyelik öyle bir şey söyler ki çocuğunuzun beyninde şimşekler çakar.
Hepinize iyi forumlar.

Geri