Çoklu yabancı dil eğitimi devam edecek mi?

Kodla Büyü

btx

Aktif Üye
Herhangi bir duyum alan var mı acaba MEB ne yapacak seneye. Beşinci sınıfları bu sene 32 okulda pilot okul olarak seçip yabancı dil eğitimi verdi. Bu sene bu pilot okulra ne olacak

Herhangi bir duyum alan var mı acaba MEB ne yapacak seneye. Beşinci sınıfları bu sene 32 okulda pilot okul olarak seçip yabancı dil eğitimi verdi. Bu sene bu pilot okulra ne olacak

Şurada da yazdığım gibi kademe artacak. Daha yeni bir bilgi görmedim:

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE DEĞİŞİKLİK

Yabancı dil eğitimindeki değişiklik konusunda da konuşan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Yoğunlaştırılmış yabancı dil sınıfları oluşturduk onların sonuçlarına bakıyoruz. Çoklu yabancı dil sınıfları oluşturmaya başladık." ifadelerini kullandı.

NTV

• Beğen
Tepkiler: btx
Bir uygulama yapılıyor, bu uygulama sebebiyle biz norm fazlası oluyoruz, ipin ucu tamamen okullara bırakılmış, okul kafasına göre tüm sınıfları hazırlık yapabiliyor. Bir uygulama yapılıyorsa, okulların keyfine bırakılması doğru mu?
MEB'in okullara yazı gönderip bu uygulama sonucunda hiçbir öğretmenin mağdur olmaması şeklinde tedbir alınmasını söylemesi gerekli değil mi?

hocam bu 2018 yılında çıkan gibi bir şey değil . bu sene pilot okul seçildi bir sürü bu uygulamayı bakanlık kendisi yapıyor. Şu an 50-60 tane okul var türkiyede bu şekilde pilot okul olan . Benim merak ettiğim bundan memnun kaldılar mı yani öğrencilere bir yararı oldu mu olduysa yaygınlaşır bu uygulama yani pilot okul sayısı artar kademeli şekilde en sonunda tüm türkiyede uygulanır

Geri