Öğrenci hakaret yazıp drive yüklemiş

Kodla Büyü

exgol

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba. Bir öğrenci word te arkadaşı hakkında hoş olmayan cümleler kurup Google Drive yüklemiş. bunun hangi bilgisayardan yazıldığını anlayabilir miyiz?
(Her sınıfa ait bir Google Drive(Gmail) hesabı almıştık. öğrenciler derste yaptığı çalışmaları kendi sınıflarına ait Gdrive hesabına yüklüyor. ben de onları arşivliyorum.)

wordte kullanıcı adı yani yazarına ulaşabilirsin.yazıldıgı tarihe saatine ulaşırsın..saatten en azından hangi sınıf bulursun.sonra sorguya geç illaki çıkar....

word açınca .. ofis dümesi->Hazırla->Özellikler den veya daha ayrıntılısı masaüstünde dosyanın üzerine sağ tıklayın-> özellikler->Ayrıntılar sekmesinden işe yarayacak bilgiler bulabilirsin.

hocam belgenin özelliklerinden ayrıntılara bakarsan eğer dosyanın oluşturulma ve son kaydedilme tarihine ulaşırsınız. hangi bilgisayarda oluşturulduğunu da görebiliyorsunuz. böylelikle o saatte hangi sınıfın dersi olduğunu ve o bilgisayarda kimin oturduğunu bulabilirsiniz.

Hocam bence öğrenciyi bulmayın. Veya bulduysanız da öğrenciyi ifşa etmeyin. Genel olarak tüm öğrencilere hitaben konuşma yapın, her sınıfa ayrı ayrı konuşun.

Mesela bilişim suçlarından bahsedin, internete zararlı veya kişiyi küçültücü içerik yükleyenlerin çok kolaylıkla bulunabildiğini söyleyin, başlarının belaya gireceğini, hatta okuldan atılacaklarını felan söyleyin, ....... duygusal yaklaşın yani bence.

esenordelarthe' Alıntı:
bulunca ne yapacaksınız?
evet bulunca ne yapacak..
diyelim ki küfür etti..
hatta öğretmene küfür etti..
disipline vereceksin.
yönetmeliğe göre uygun cezayı vereceksin ama mem onu bir alt cezaya düşürecek..
ondan sonra öğrenci kahraman olacak ..

mutlucan' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
bulunca ne yapacaksınız?
diyelim ki küfür etti..
disipline vereceksin.
Hocam öğrenciyi bulamadık ama hangi sınıf olduğunu tespit ettik. mesele öğrenci bulmak değil sadece. bu olayı önemsediğinizin göstergesi. Öğrenci üzerinde en azından bu olayın üzerine gidiliyor algısı oluştu. buarada emin olun kendi kızınıza veya başka bir yakınınıza bu yapılmış olsaydı geceleri uyumaz o adamı bulurdunuz. yok beni ilgilendirmez diyorsanız
http://www.idefix.com/kitap/ogretmenim- ... 149KO6XUW5 bu kitabı okuyun!

üzerine gidilmeli tabi ki. elini kolunu sallasın gezsin olacak iş mi? exgol hocam katılıyorum ancak gözdağı verilmeli. kim olduğunu tespit ettik gibisinden bakın nasıl tutuşuyor o zaman. Kimin olduğu gözünden anlaşılır zaten

exgol' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
bulunca ne yapacaksınız?
diyelim ki küfür etti..
disipline vereceksin.
Hocam öğrenciyi bulamadık ama hangi sınıf olduğunu tespit ettik. mesele öğrenci bulmak değil sadece. bu olayı önemsediğinizin göstergesi. Öğrenci üzerinde en azından bu olayın üzerine gidiliyor algısı oluştu. buarada emin olun kendi kızınıza veya başka bir yakınınıza bu yapılmış olsaydı geceleri uyumaz o adamı bulurdunuz. yok beni ilgilendirmez diyorsanız
http://www.idefix.com/kitap/ogretmenim- ... 149KO6XUW5 bu kitabı okuyun!

önemsemediğimden değil..
kızıma veya yakınıma yapışmasa da uyuyamam.
ama en son öyle bir çıkarsa o daha büyük küfür olur.

Geri