Öğrenci Kimlik Kartı Hazırlama- Access ile

Kodla Büyü

volkankoc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar forumdan bir arkadaşın isteği üzerine geçen yıl yapmış olduğum basit ama iş gören access dosyasını paylaşıyorum.
Kullanımı çok basit
Bilgiler tablosunda gerekli bilgileri girin burada en önemli nokta resimler. Ben resimler için c:\resimler\1.jpg şeklinde yaptım öğrenci numarası ile resim adı aynı şekilde oluyor
Bilgileri tamamladıktan sonra raporu çalıştırdığınızda alttaki görüntüyü alacaksınız. Ben temsili bir resim attım rastgele.
Rapor tasarımı için iki adet resim dosyası ektedir kendinize göre çerçeveleri düzenleyiniz.

65BnOP.png

Dosya ektedir....

Umarım faydalı olur

Ekli dosyalar

• kimlik.rar
    214 KB · Görüntüleme: 934
hocam öncelikle çalışmanız için teşekkürler.bir şey sormak istiyorum siz bir sastırda tek bir kimlik yapmışsınız raporlama bölümünde.acaba 1. kimliğin ön yüzünden sonra yan tarafa 2.kimliğin ön yüzünü nasıl getirebilirim?

uragan06' Alıntı:
hocam öncelikle çalışmanız için teşekkürler.bir şey sormak istiyorum siz bir sastırda tek bir kimlik yapmışsınız raporlama bölümünde.acaba 1. kimliğin ön yüzünden sonra yan tarafa 2.kimliğin ön yüzünü nasıl getirebilirim?
Hocam bu program yapalı uzun zaman oldu. Yanlış hatırlamıyorsam dediğiniz şekilde denerken sorun oldu. Aynı rapor sayfasında 2. yada 3. kayıt göstermek biraz zor. Ben bu yolu seçtim pratik kolay. Her satırda bir kimlik arkalı önlü hazır oluyor.

teşekkürler hocam, 88 kez indirmeye 5 teşekkür ilginç :)

Volkan Bey mrb, Okulda Nöbetçi öğretmen ve Öğle arası giren velilere bu kimlikten düzenlemek istiyorum, Ama arka Planı ve Öğrenci yazan yeri nasıl değiştirebilirim

yeniceli2001' Alıntı:
Volkan Bey mrb, Okulda Nöbetçi öğretmen ve Öğle arası giren velilere bu kimlikten düzenlemek istiyorum, Ama arka Planı ve Öğrenci yazan yeri nasıl değiştirebilirim

Hocam önyüz ve arkayüzde sistemden gelen veriler hariç diğer kısımlar resimden almaktadır.
Dosya içindeki arkaplan resim dosyasını istediğiniz gibi düzenleyip rapor sayfasına ekleyin. Bunun haricindeki bilgileri ise rapor bölümünden yapabilirsiniz.

Geri