Öğrenci Nöbet Programı

Kodla Büyü

serkanholep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar excel de basit bir listeden isim alarak çizelge oluşturcam ama bir iki sorum vr

10 değişik sayfada 10 değişik sınıf listemiz var ve mevcutları farklı

yeni bir sayfaya mesela 8. sınıflar için (5 şube ve 5 nöbetçi seçilecek sırayla) nöbet çizelgesi hazırlanacak

şimdi yeni sayfada bir hücreye 1 girdiğimde 8-a-b-c-d-e sınıflarının 1. sırasındaki öğrencilerin alttaki hücrelerde çıkmasını istiyorum

nsıl olacak bu

arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu? böyle bir çalışma yapabilen olursa çok makbule geçer.

Vallahi azizim ben 2 hafta önce kendi okuluma göre yaptım 2 saatimi aldı.
Lakin bu hazırladığım kendi okuluma göre oldu.

Hocam merhabalar. Kendi okulum için yazmış olduğum bir nöbet programı vardı. Veri tabanında şuan kendi bilgilerimiz var. temizlemedim. siz bilgileri silip yeni bilgi girişi yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Programın çalışması için Net.Framework 2.0 olması yeterli.

Öncelikle tüm bilgileri temizleyin,
Nöbet yerlerini, Müdür yardımcılarını, Sınıfları ve öğrencilerin bilgi girişlerini tamamlayın. Öğrenci nöbet dağıtımından öğrencileri sırala dediğinizde tüm sınıflardan sırayla numara sırasına göre nöbet tutmayan öğrenciler öncelikli olmak üzere sıralama yapacaktır. nöbet yerinin karşısındaki günlerin altına çift tıklamanız yeterli olacaktır. Eklemiş olduğunuz öğrenciyi nöbet yerinden silme için ise sağ tuş tıklamanız yeterli olacaktır. Raporlarda sayfa dikey görünüyor. Sayfayı yataya çevirerek kullanabilirsiniz. Birde sayfa kenar boşluklarını ayarlamanız gerekebilir.

Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• OGRENCI_NOBET_SETUP.rar
    2.2 MB · Görüntüleme: 3,078
Hocam kendi yaptığım ve kullandığım program
e-okuldan sınıfı listelerini excel raporu olarak al sarı renkli kısımların ilgili yerlerine kopya yapıştır ile listeleri yapıştır 200 kişiye kadar kopyala yapıştır yap... nöbet kaçıncı öğrenci ile başlayacaksa onun sıra numarasını gir dikkat okul numarası değil ... geri kalan işlemleri de süzmü yolyla yaparsın aylık yada haftlak sen nasıl istersen o şekilde

Ekli dosyalar

• NÖBETCİ ÖĞRENCİ LİSTESİ.rar
    105.6 KB · Görüntüleme: 2,092
serkan hocamın programıda güzelmiş haftalık bazda arşivime alıyorm serkan hocam elinize sağlık

evet hocam düşeyara komutu ile öğrenciyi okul numarası ile arat ve istediğin hücreye adını soyadını çağırt..

serkan hocam sizin program güzel ama ben çalıştıramadım denemediğim yol kalmadı microsoft jet.oledb.4.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil hatasını alıyorum

serkanatabey' Alıntı:
Hocam merhabalar. Kendi okulum için yazmış olduğum bir nöbet programı vardı. Veri tabanında şuan kendi bilgilerimiz var. temizlemedim. siz bilgileri silip yeni bilgi girişi yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Programın çalışması için Net.Framework 2.0 olması yeterli.

Öncelikle tüm bilgileri temizleyin,
Nöbet yerlerini, Müdür yardımcılarını, Sınıfları ve öğrencilerin bilgi girişlerini tamamlayın. Öğrenci nöbet dağıtımından öğrencileri sırala dediğinizde tüm sınıflardan sırayla numara sırasına göre nöbet tutmayan öğrenciler öncelikli olmak üzere sıralama yapacaktır. nöbet yerinin karşısındaki günlerin altına çift tıklamanız yeterli olacaktır. Eklemiş olduğunuz öğrenciyi nöbet yerinden silme için ise sağ tuş tıklamanız yeterli olacaktır. Raporlarda sayfa dikey görünüyor. Sayfayı yataya çevirerek kullanabilirsiniz. Birde sayfa kenar boşluklarını ayarlamanız gerekebilir.

Umarım işinize yarar.
Teşekkürler

arkadaşlar bana da öğrenci nöbet programı lazım!Serkan bey'in programını maalesef çalıştıramadım. Excel' de iki nöbet yeri olan ve bu nöbet yerlerine iki ayrı sınıftan öğrenci dağıtımı yapabileceğim tabi sınıf ve okul numaralarının da olduğu bir program.Bana yardım ederseniz mutlu olacağım..

meril22' Alıntı:
serkan hocam sizin program güzel ama ben çalıştıramadım denemediğim yol kalmadı microsoft jet.oledb.4.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil hatasını alıyorum
hocam ben de çalıştıramadım...sanırım program 32 bit...benim makinem 64 bit...muhtemelen sizinki de öyledir...program yazılırken jet.oledb 4.0 ın 32 bitlik versiyonuyla çalışılmış...serkan hocam...burdan sana sesleniyorum ...64 bitlik versiyonu ne zaman çıkar acaba... :)

Çizelge makro içermiyor ama listesi ekli sınıfların tamamıyla komple yıllık nöbet çizelgesi oluşturuluyor.
Biz sabah ve öğleden sonra iki ayrı nöbetçi görevlendiriyoruz.
Listeler dışında çizelge sayfasında haftalık sabah ve öğlen nöbetçi alınacak sınıf tablosu ile resmi tatillerin girilmesi gerekiyor.
Her bir sınıf için maksimum 50 kişilik aralığı dikkate alarak L4 hücrelerine mevcutları hesaplatıp o değerleri MOD işleminde kullandım.

Ekli dosyalar

• Ogrenci Nöbet Çizelgesi.rar
    68.9 KB · Görüntüleme: 319
Geri