Öğrenciler nss yi denetim masasından kaldırıyor...

Kodla Büyü

enigmatrix

Üye
öğrenciler nss programını denetim masasından kaldırıyorlar ve bu şekilde kontrol dışı oluyor.
Student kurulumunu yaparken her hangi bir ayarı var mı bunu engellemek için ben bulumadım
Yardımlarınızı bekliyorum....

Öğrenci bilgisayarlarında program ekle kaldırı devre dışı bırakabilirsin istersen
Çalıştır'a gpedit.msc yaz.
Kullanıcı yapılandırması/yönetim şablonları/denetim masası
ayarlarına içinden program ekle kaldırı devre dışı bırak...

Meslek Lisesinde Görev yapıyorsanız "gpedit.msc" vs yemiyor malesef gençler hocam, ben sonradan bölüme server 2008 kurdum ve sorunlarımı domain yapısı kurarak halettim şu an usb ler kitli, cd dvd kitli, denetim masası vs aynı şekilde kitli yani kısacası kontrol bende dönem başındandan beri tek pc de bile sorun problem yaşamadım... daha önceleri arkamı dönmeye gelmiyordu hemen counter açıyorlardı vs...

bu sorunun kendi içinde bi çözümü olmalı bence.
Öğrencilerin student kurulumunu görmelerini engelleyen bi seçenek olması lazım

En güzeli gpedit.msc den ctrl+alt+delete seçeneğini devre dışı bırakıp deepfreeze kurmak hocam. Hatta bilgisayarı düğmeyle kapatmayı da devre dışı yapmak gerekiyor yoksa örneğin bilgisayarını kilitleyince düğmeden kapatıp tekrar açıyor :)

monat hocam bilgisayarı düğmeyle kapatma işini devre dışı bırakmayı nasıl yapabiliriz?

fernandito' Alıntı:
monat hocam bilgisayarı düğmeyle kapatma işini devre dışı bırakmayı nasıl yapabiliriz?

Hocam denetim masasında , güç seçenekleri içerisinde , güç düğmeleri ile ilgili ayarları ;
Hiçbir şey yapma şeklende değiştirerek halledebilirsiniz

1.
Başlat düğmesi , Denetim Masası, Sistem ve Bakım ve ardından Güç Seçenekleri'ni tıklatarak Güç Seçenekleri'ni açın.

2.
Bir güç planı seçin sayfasında, seçili planın altında Plan ayarlarını değiştir'i tıklatın.

3.
Planın ayarlarını değiştirin sayfasında, Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'i tıklatın.

4.
Gelişmiş ayarlar sekmesinde Güç düğmeleri ve kapak'ı genişletin, Başlat menüsü güç düğmesi'ni genişletin ve aşağıdakilerden birini yapın:

Taşınabilir bilgisayar kullanıyorsanız, Pilde veya Prize takılı öğesini (veya her ikisini de) tıklatın, ardından oku ve Uyku, Hazırda Beklet veya Kapat öğesini tıklatın.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, Ayar öğesini, oku ve Uyku, Hazırda Bekletme veya Bilgisayarı Kapat öğesini tıklatın.

5.
Tamam'ı ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklatın.

windows ortaından bu şekilde engeleyebilirsiniz..

Ekli dosyalar

• gucdugmesi.jpg
    gucdugmesi.jpg
    63.4 KB · Görüntüleme: 1,340
Setuptan power management settings kısmında sanırım Power Button >4 sec gibi bir kısım var buradanda güç düğmesinin işleviini değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

fahrican' Alıntı:
fernandito' Alıntı:

Hocam denetim masasında , güç seçenekleri içerisinde , güç düğmeleri ile ilgili ayarları ;
Hiçbir şey yapma şeklende değiştirerek halledebilirsiniz

teşekkürler hocam,,,

bilgogr51' Alıntı:
Hocam winlock tarzı programlarla sistem ayarlarına ulaşmayı kapatabilirsin
winlock az bilinen ama muazzam bir program çok açığı var ama iyi kullanılırsa harika işler yapılabiliyor. Birde kullanmayı düşünene arkadaşlar varsa vista veya 7 ye kurarken yönetici olarak çalıştır seçeneğini çalıştır seçeneği ile kurmak gerekiyor, öbür türlü bilgisayar yeniden başladığında sanki ayarları hiç yapmamış gibi sıfırlıyor. Ben epeyce versiyonunda denedim hep aynı hata oluyor.

Üniversitedeki windows nt makinenin admin şifresini kırdığım zaman makinelerden sorumlu öğretim görevlisinin tepkisi bir bilgisayara ulaşabiliyorsan herşeyi yapabilirsin olmuştu. Ki haklı.

nss öğrenci ayarlarında şifre verebiliyorsun. şifreyi yazmadan devredışı bırakma yapılamıyor.

Sadece kaldırıyorlarsa iyi, geçen derste bir öğrenci ana bilgisayar dahil bütün makineleri kotrol edip hepsini resetledi, tabii ki bunu onu ispiyonlayan bir arkadaşından öğrendik, nasıl yaptığını da soramadım yoğunluktan.

@lperen' Alıntı:
Sadece kaldırıyorlarsa iyi, geçen derste bir öğrenci ana bilgisayar dahil bütün makineleri kotrol edip hepsini resetledi, tabii ki bunu onu ispiyonlayan bir arkadaşından öğrendik, nasıl yaptığını da soramadım yoğunluktan.
..
siz makinelere nss kurarken şifre vermezseniz öğrenci aynı versiyonu kendi bilgisayarına TUTOR olarak kurar. sonra istediğini yapar. NSS kurarken ayarlara girme ve makinelere bağlanma kısmında şifre kullanırsanız bu dertler ortadan kalkar.

BaRBaRYaN' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
..
siz makinelere nss kurarken şifre vermezseniz öğrenci aynı versiyonu kendi bilgisayarına TUTOR olarak kurar. sonra istediğini yapar. NSS kurarken ayarlara girme ve makinelere bağlanma kısmında şifre kullanırsanız bu dertler ortadan kalkar.
Umarım öyledir Hocam ama sanmıyorum, biz kurmadık ama muhtemelen şifresiz kurulmuştur.

BaRBaRYaN' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
..

sadece kurarken mi veriliyor hocam kurulum yaptıktan sonra şifre veremiyor muyuz?

öğrenci bilgisayarına kurarken nss kurarken şifre girebileceğin bi ekran gelmiyor, nerden gireceğizki?

fernandito' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
..

sadece kurarken mi veriliyor hocam kurulum yaptıktan sonra şifre veremiyor muyuz?
..
öğrenci bilgiasyarlarının konfigurator dosyasını açtığınızda orda yazıyor. yarın okulda print screen lerini alır paylaşırım.

fakat ordan şifre veriyorsanız öğretmen bilgisayarına da AYNI ŞİFREYİ girmeniz gerekir. yoksa bağlanamazsınız...

BaRBaRYaN' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
..

..
öğrenci bilgiasyarlarının konfigurator dosyasını açtığınızda orda yazıyor. yarın okulda print screen lerini alır paylaşırım.

fakat ordan şifre veriyorsanız öğretmen bilgisayarına da AYNI ŞİFREYİ girmeniz gerekir. yoksa bağlanamazsınız...
printscreen bekliyoruz sayın hocam

enigmatrix' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
..

..

printscreen bekliyoruz sayın hocam
..
buyur hocam :)
mini bi anlatım oldu.
..

Ekli dosyalar

• nss.rar
    1 MB · Görüntüleme: 58
anlatım için teşekkürler barbaryan hocam inceledim, fakat bu şekilde programın denetim masasından kaldırılmasını engelleyemeyiz heralde...

Geri