Öğretmen Resimlerinden Pano

Kodla Büyü

dmla

Aktif Üye
Okulumuzda daha önce çalışmış yaklaşık 130 kişinin fotoğraf ve isimlerinin olduğu bir pano yapacağız. ben bu kişilerin fotolarını taradım düzelttim aynı boyuta ayarladım. isimlerini de photoshop ta aynı tarzda yazdım.
pano haline gelirken bu resimler yani yan yana dizilip altlarına da isimlerinin olduğu resimler eklenirken hangi programı kullanmayı tavsiye edersiniz. ben photoshop diye düşünmüştüm ama hizalama konusunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. tecrübeli ve bilgili olanlar yardım ederse sevinirim.

Ekli dosyalar

• rnek.zip
    138.3 KB · Görüntüleme: 142
Hocam PS'de cetvel'i görünür yaptıktan sonra cetvel sürükleyerek çalışma sayfasına hizalama çizgilerini(Turkuaz Renkli) ekleyebilirsin. Çalışmada büyük kolaylık sağlar.

bence ilk önce fotoğraflara çerçeve ve isim ekle bence. 130 fotoğraf az değil ... bunun için otomatik işlem yaptırabilirsin photoshopta. hizalama olayında corel draw vektörel olduğundan daha kolay iş görür ancak layerlara ekleyerek photoshopla da yapabilirisin

muratbdg evet bana hizalama için gerekli olan bu sanırım. teşekkürler...
KeRASuS_28 hocam otomatik nasıl yaptırılıyor bu işlem. ben tek tek resimleri o çerçevelere eklemeyi düşünüyordum. ama ototmatik tabi ki işime yarar. tesekkürler...

Geri