Öğretmene geri hizmet...

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Hizmet sınıfının değiştirilmesi
MADDE 34- (1) Bakanlık müfettişi veya eğitim müfettişi tarafından haklarında yapılan denetim ve inceleme sonucunda öğretmenlik mesleği yeterlikleri çerçevesinde görevini yerine getirmede yetersizliği tespit edilen kadrolu öğretmenler, Akademi tarafından eğitime alınır. Bunlar, düzenlenen eğitimin tamamlanmasını takip eden eğitim öğretim dönemi içerisinde ilk denetimde görev almayan Bakanlık veya eğitim müfettişlerince yeniden değerlendirmeye alınır. İkinci değerlendirme sonucunda da yetersizliği tespit edilenler, genel idare hizmetleri sınıfında durumlarına uygun kadrolara atanır.

Kim, neye göre, hangi kriterler esas alınarak nasıl karar verecekler?

Bizde objektif olması mümkün değil. Değerlendirecek kişi belki kendisi o kişiden daha yetersiz olacak ölçüsü nedir? MEsleğin ilk yıllarında beni denetlemeye gelen müfettişler flash bellek kullanmayı bilmiyordu ama bize puan verirken damlalıkla veriyorlardı. :)

Diyelim ki ben yetersiz bulundum. Bu şu demek olmaz mı? Benim o zamana kadar okutup mezun ettiğim öğrenciler de yetersiz ders kazanımı aldıkları için diplomaları geçersiz. Aklıma ilk bu geldi şahsen.

Hiçte takmıyorum açıkçası bu konuyu.

Boş verin bence takılmayın.

Kanun taslağından öğretmenleri dizginleme niyetlerinin olduğu aşikar.
Taslakta varolan bir şey varsa 1-2+ kazanım diye sundukları şeye karşın olumsuz diyebileceğimiz bir çok şey var.

Bu madde ile istediği adamı isteyen yetkili kötüye çok rahat kullanıp mesleğini elinden alabilir. Ne güzel sistem kurdular. Mis gibi.

Öğretmenin itibarını sıfırlamak için bu kadar uğraşmanın amacını anlayamıyorum. Nedir bu öğretmen düşmanlığı. Bakanlık öğretmeni niye zor duruma düşürmeye çalışır. Yazık yazık yazık

Diyelim ki ben yetersiz bulundum. Bu şu demek olmaz mı? Benim o zamana kadar okutup mezun ettiğim öğrenciler de yetersiz ders kazanımı aldıkları için diplomaları geçersiz. Aklıma ilk bu geldi şahsen.

Hiçte takmıyorum açıkçası bu konuyu.

Boş verin bence takılmayın.
Hocam eğitim sistemi böyle maddelerle mi düzelecek, bakanlık müfettişi veya eğitim müfettişi birisi ne kadar objektif davranabilir?
Dediğiniz gibi haklısınız, boşvermek lazım.

öğretmeni iyice şamar oğlanına çevirdiler. doğru düzgün öğretmenlik deneyimi olmayan müfettişler gelip öğretmenin mesleğe devam edip etmemesini değerlendirecek.ömer dinçer e kötü derken yusuf tekin onu bile mumla aratacak galiba

Öğretmenin itibarını sıfırlamak için bu kadar uğraşmanın amacını anlayamıyorum. Nedir bu öğretmen düşmanlığı. Bakanlık öğretmeni niye zor duruma düşürmeye çalışır. Yazık yazık yazık
Gazetelerde okumadan önce acaba gerçek mi değil mi inanamamıştım ama gazetelerde çıkınca ve gözlerimle de görünce gerçek olduğunu anladım.
Dediğiniz gibi öğretmen düşmanlığının en açık göstergesidir bu madde.

Hocam eğitim sistemi böyle maddelerle mi düzelecek, bakanlık müfettişi veya eğitim müfettişi birisi ne kadar objektif davranabilir?
Dediğiniz gibi haklısınız, boşvermek lazım.
Hocam ilk atandığımda 8 yıldı ilkokul ve ilkokuldaydım. Yılda 2 kez müfettiş gelirdi o zaman. İlk gelen müfettişin istediğini yapan arkadaşı ikinci geldiklerinde denetleyen başka müfettiş bu böyle olmaz diye çıkıştı. Müfettiş olarak karar verin hanginiz yanlış yapıyor o zaman. Bu işi siz bile bilmiyorsunuz demişti.

Ne yani bizim birbirimizden haberimiz mş yok onu mu diyorsunuz demiş. O da ben demiyorum yaptığınız iş onu gösteriyor demişti.

Müfettişler ne kadar yeterli acaba?

2012'de de çalıştığım okula (meslek lisesi) bakanlık müfettişi geldi. Müdürün kendini bizim derslere ortak yazdığı ekders aldığını ama gurubu alıp derse girmediğini tespit ettiler. Müdürlükten alınmasını talep edeceklerdi adam iki telefonla ek dersin 10`da biri kadar geri ödemesini yapması kararı ile kurtardılar.

Eee müfettişin burada ne fonksiyonlu kaldı.

Hükümetin göreve getirdiği veya hükümeti destekleyen herkes fazlasıyla yeterli. Muhaliflerin hepsi yetersiz. Bu kadar basit. Hak aramanın yollarını zaten yıllar önce yokuşa sürdüler...

En çok ta anlamakta zorlandığım öğretmen camiasında bile koşulsuz destekleyenler var !!! Hükümet ne derse ne yaparsa doğrudur !!!

Bu bakan kafaya öğretmenleri takmış. Doktorlarda bile böyle bir sistem yok. Doktor yetersizse hastayı ölüme götürüyor, var mı daha ötesi?

Bu bakan kafaya öğretmenleri takmış. Doktorlarda bile böyle bir sistem yok. Doktor yetersizse hastayı ölüme götürüyor, var mı daha ötesi?
Aynını bende dedim doktorlar açısında. Amacım herhangi bir mesleği yargılamak değil ama eski aile hekimimizden biliyorum.

Daha ne kadar geri hizmet olur onu da bilmiyorum. Öğretmenin altında bir kademe yok ki bizim ünvanda. Takmayın boş verin

Son düzenleme:
Bunlar sadece öğretmeni kolayca tasfiye etme ve itibarsızlaştırma çalışmalarıdır.Tamam ben geri hizmette 10 sene çalışmayı kabul ediyorum ne olacak?
Gürültü, veli, nöbet, öğrenci, angarya işler yok.Ister belediyeye, ister kütüphaneye, ister park ve bahçeler müdürlüğüne versin ne olacak.Okul binaları haricindeki tüm binalar ve çalışma mekanları bizim sistemden iyidir ve çok rahattır.Hic kafaya takmayın.

Bunlar sadece öğretmeni kolayca tasfiye etme ve itibarsızlaştırma çalışmalarıdır.Tamam ben geri hizmette 10 sene çalışmayı kabul ediyorum ne olacak?
Gürültü, veli, nöbet, öğrenci, angarya işler yok.Ister belediyeye, ister kütüphaneye, ister park ve bahçeler müdürlüğüne versin ne olacak.Okul binaları haricindeki tüm binalar ve çalışma mekanları bizim sistemden iyidir ve çok rahattır.Hic kafaya takmayın.
Haklısın hocam lakin mesleğin itibarsızlaştırılması bir yana işin bir de maddi boyutu var benim gibi tek maaş olanlar için emekli olmak gibi birşey sanırım.

Her şey objektif olsa, siyasi parite ve sendikacılık olmayacak olsa ben öğretmenlerin muhakkak denetlenmesinden yanayım. Kapıyı kapattıktan sonra içeride dönen dolapları bir Allah biliyor bir de öğretmen. Bu doğru olamaz. Gerçekten kendi evladımı asla teslim etmek istemeyeceğim kimseler var. Gerek dini gerek milli sıkıntılı öğretmen zihniyetleri var. Kafası bozuk olduğunda akıllı tahtadan film seyrettiren ve ders anlatmayan kimseler var. Bunların bu rahatlığı bozulmalı. Lakin dediğim gibi bunu denetleyecek ülke mekanızması yok. Bizim memlekette torpilin varsa kılına dokunulmaz. Olan garibana olur.

Bir zamanlar Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı açılmıştı. (Sanırım, bu uygulamayı Ziya Selçuk kapatmıştı).
O dönem bir ara, Veli ve Öğrencilere; öğretmenlerin performansını değerlendirtmeye heves edildi.
Şimdi de, Öğretmenler yetersiz görülüyor ve yetersiz durumdaki Öğretmenleri yetiştirmek için, "Milli Eğitim Akademisi" açılmak isteniyor.

4 sene lisans+3 dönem yani 1,5 sene akademi.10 net matematik yaparak Tip kazanmak daha mantıklı.

Malumsendikalılar şuan zevkten 4 köşedir. Şimdiden bayram havasına girdikleri söyleniyor...

Geri