Öşür Vergisi Yolda...

Kodla Büyü

atakom

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Öşür Vergisi'nin tıpkı Osmanlı dönemindeki gibi nakit para olarak değil, üretilen mal her ne ise onun %10'unun devlete verilmesi şeklinde tahsil edileceğini, bu şekilde vatandaşlara ek bir nakit külfet getirilmeyeceğini de sözlerine eklerken, konuya da şu örneklerle açıklık getirmeye çalıştı:

"Dolaylı vergi falan siz anlamıyosunuz, net olarak şöyle diyelim: Elinizdekinin 10'da birini bize vereceksiniz. Misal cep telefonu kılıfı mı yapıyosunuz? Getireceksiniz onun onda birini vergi dairesine teslim edeceksiniz. Penye, çimento, yedek parça, tavuk döner her ner ise. İlla vergi dairesine götürmek zorunda da değilsiniz. 10'lu pakette sakız üretiyorsan, malı dağıtıma çıkarınca uğra valiliğe, birer tanesini bırak öyle geç. Eğer gıda işindeyseniz, atıyorum Waffle'cısınız mesela, verginizi günlük olarak tahsil edicez. Çünkü fazla beklemez öyle vergi, bozulur. Siz akşam 5' doğru en yakın kamu kuruluşuna o gün çıkardığınız Waffle'ın 10'da birini paket yapıp yollayacaksınız. Kolay yani, gözünüzde büyütmeyin hiç.

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=268220

:puhaha: adam gübre üreticisi ise durum biraz kötü olur, nereden aklına geliyor bunların , iyi güldüm bu zaytung'a.

bende yarısına kadar okudum zaytung olduğunu görmeden inanmak üzereydim :) hahahahah çok mu yorgunum yoksa çok mu ümitsiz

ya merak ettim her sene vergi şampiyonu olan genelevler bundan sonra ne yapacak.

sinan36' Alıntı:
ya merak ettim her sene vergi şampiyonu olan genelevler bundan sonra ne yapacak.

O da her akşam işe giderken veya iş çıkışında (artık gece mi çalışıyor gündüz mü bilemem) uğrayacak valiliğe, valinin kapısını çalıp 10'da 1'ine denk gelecek şeklinde birazcık yakasını açıp geçip gidecek. :puhaha: :puhaha:

öyle olursa sıfırlamak da zor olur düşünsene koyunları kestir soğuk hava deposuna götür, buğdayları değirmene teslim et, hıyarları cacık yap uzun iş yani :puhaha:

Geri