Önemli! google görsel engelleme mümkün mü?

Kodla Büyü

kct06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar mrb
sınıf ortamında yaşadığım bir problemi paylaşmak istiyorum. öğrenciler google görsellere girip oraya .... kızlar, veya cinsel içerikli kelimeler yazıp etik olmayan resimleri görüntüleyebiliyorlar. bu durum yayılmaya ve ciddi sorunlar oluşturmaya başladı. bunun nasıl önüne geçebiliriz?

buarada yanlış başlık altında konu açmışım, pardon

2009 yılında yaşadım ben bunu hocam, görsellere girmek yasak dedim kontrol etttim sık sık. araştırmadım hiç kapatabilinirmi diye.

internet explorerda resimdeki ayarı yaparsanız(resimleri gösterin işareti kalkacak), resimler görüntülenmez...işinizi görür umarım.

Ekli dosyalar

• resimgoster.jpg
    resimgoster.jpg
    86.5 KB · Görüntüleme: 2,577
elrond hocam dediğiniz şey işe yarıyor teşekkürler. aslında amacım tüm resimleri engellemek değil de işte web sitelerini engeller gibi şu şu şu kelimeler yazılınca resimleri açma gibi bir şey arıyorum. çünkü çocuklar ödev yapmaya geliyorlar resim de araştırıyorlar. fakat iş çığrından çıkarsa söylediğinizi göz önünde bulundururum. :+1:

yüzlerce kelimeyi engelleyeceğinize bence "görseller" kelimesini engelleyin daha iyi. Modemde bunun ayarı var.
Modemde ayarı bulamazsanız bunu yapan programlar da mevcut

Hocam Netsupport kullanıp "google görselleri" engelli web sitelerine eklersen sorun çözülüyor :+1:
Tavsiye ederim.

Geri