Özel elektrik vatandaşı fena çarptı

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Dağıtım şirketleri özelleşti 10 gün olan ödeme süresi 3 güne indi. Tek sorun bu da değil..

Faturasını 1 gün bile geç ödeyen vatandaşın elektriği kapanacak, faiziyle birlikte açma-kapama bedeli alınacak.

Devletin elektrik faturasındaki esnek tavrına alışan vatandaş özel sektörün katı tutumu karşısında isyan etti.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; şirketler yasada 10 gün olan ödeme süresine uymuyor. Sayaç okuma ile son ödeme tarihi arasında 3 gün var. 1 günlük gecikme bile faiziyle alınıyor, üstelik açma - kapama bedeli olan 19,7 TL de bir sonraki faturaya ekleniyor.

İddialara göre bazı şirketler faturayı son tarihine 1 gün kala getiriyor. Aynı gün ödeme yapmayan kişi 1 gün geciktirse bile hem gecikme bedeli ödüyor hem de açma kapatma parası ödüyor.

Şirketler, bazı meskenlere 2-4 bin TL arasında fatura gönderiliyor, itirazı halinde ‘Önce öde sonra itirazını yap' diyor.

Halbuki itiraz için bir önceki tutarın yüzde 30 fazlasının ödenmesi yeterli oluyor. Bu kural bile uygulanmadan vatandaşın elektriği kesiliyor.

http://www.kamudanhaber.com/guncel/ozel ... 43538.html

Güzel uygulama :+1:
Ekonomimiz büyüyecek ve duble yollarımız artacak, vatandaş ezilsin ne olacak...

doğudakiler uzun yılardır kaçak kullanıyor hükümet yalvarıyor ama gücü yetmiyor. bu hükümetin gücü ancak bize yeter.

Şu kaçak elektrik işini kökten olmasa da tamamına yakınını çözselerdi...

Şimdi dağıtım şirketlerinemi kızalım bu soygunculara yetkileri veren ve vatandaşı soymalarına göz yumanlara mı!!!

nht268' Alıntı:
Şimdi dağıtım şirketlerinemi kızalım bu soygunculara yetkileri veren ve vatandaşı soymalarına göz yumanlara mı!!!

kaçak elektiriğin faturasını bana ödetene ve bu kaça bedeli yazısını faturalardan kaldıranlara.!!??

valla bizim elektrikleri keserler de doğuda kaç bin kişi kaçak kullanıyor kesebildiler mi acaba geçenlerde kesilecek diye bir haber çıkmıştı. Ama sanmam :)

eskiden bizim faturanın üzerinde Tedaş yazardı, şimdi "Cengiz Limak Kolin" yazıyor.. Hani şu kasetlerde "bu millletin *** koyacağız" diyen Mehmet Cengiz'in ortağı olduğu şirket.. böyle koyacaklarmış demek..

Geri