Üstü hakkında şikayette/suç duyurusunda bulunmak

Kodla Büyü

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. İlçemizde daha önceki yıllarda yaşanan ve çözüme kavuşan bir problem amirlerin keyfine göre tekrardan problem haline getirilmeye çalışılıyor. Mevzuat biz öğretmenlerden yana. Bundan eminim.
Bu konuda ilçe milli eğitim müdürü ve/veya şube müdürü hakkında suç duyurusu ve/veya şikayette bulunmak istiyorum. Daha önce böyle bir şikayette bulunan var mı? Varsa izlediği yol nedir? Neler yapmıştır. Süreç hakkında tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

Daha önce kendim yapmadım ama bizim okuldan bir öğretmen arkadaş okul müdürü ve müdür yardımcısını doğrudan cimere yazarak şikayet etti. Soruşturma geçirip ceza aldılar.

Benim durum şahsi bir durum değil aslında. Okul idaresiyle de ilgili değil. Doğrudan ilçeyi şikayet etmek istiyorum. Genel BTR Öğretmenlerinin tamamını ilgilendiriyor.

Öğretmen arkadaşın da durumu şahsi değildi. Müdür ve müdür yardımcısının kendilerine fazladan ekders yazdığı ile ilgili idi.

Benim durum şahsi bir durum değil aslında. Okul idaresiyle de ilgili değil. Doğrudan ilçeyi şikayet etmek istiyorum. Genel BTR Öğretmenlerinin tamamını ilgilendiriyor.
Hocam eğer sorunu yazdığınızda ifşa olmayacaksa ilçeniz merak ettim açıkçası ne yaptıklarını.

Hocam il ilçe meydanı boş bulup at koşturuyorsa aslind
Merhaba arkadaşlar. İlçemizde daha önceki yıllarda yaşanan ve çözüme kavuşan bir problem amirlerin keyfine göre tekrardan problem haline getirilmeye çalışılıyor. Mevzuat biz öğretmenlerden yana. Bundan eminim.
Bu konuda ilçe milli eğitim müdürü ve/veya şube müdürü hakkında suç duyurusu ve/veya şikayette bulunmak istiyorum. Daha önce böyle bir şikayette bulunan var mı? Varsa izlediği yol nedir? Neler yapmıştır. Süreç hakkında tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.
hocam çok özel değilse sorun ne acaba? muhtemelen bizleri de ilgilendiriyor olabilir. destek çıkalım fikir verelim.

Btrye kulüp ek dersi ödemek istemiyorlar. Bunun için yanlış bir yazıyı ilgi tutmuşlar. Daha önce aynı süreci birebir yaşayıp resmi yazışma yoluyla çözdük daha üst bir makamdan. Ama kurum hafızası sıfır olduğu için tekrar can sıkmaya çalışıyorlar. Ben ve ilçedeki öğretmenler ekderslerimizi almaya her halükarda devam edeceğiz ama artık gereksiz yazışma yapan, altında çalışanlara yanlış beyanda bulunan kişilerin ceza almasını istiyorum. Bunun için resmi şikayette bulunmak istiyorum.

Hiyerarşiyi biliyorum hocam. Daha önce benzer bir süreç yaşayan varsa tecrübe paylaşımı olsun istedim.
Mantıken ve usulen kurumuzuna ödeme yapılması gereken bir dilekçeyi btr yönergesini ilgi tutarak yazın. Eğer olunsuz cevap gelirse bir üst kuruma gidersiniz. O da il yada ilçe milli eğitim. Eğer olumsuz cevabın veren milli eğitim ise bakanlığa yazarsınız zaten ödenmesi gerektiği yazısı gelir öderler. İnatla ödemezlerse o zaman mahkemeye gidip ceza verdirirsiniz.

Direk ceza alsın derseniz o zaman Sendikanız varsa bir görüşme yapın onlar daha iyi bilir. Direk şikayet ile sizde suçlu duruma düşebilirsiniz. Onlar ceza alır ama sizde hiyerarşiden sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çok eskiden olmuştu bu gibi durum. Öğretmen müdürünü cimere yazdı. Müdür ceza aldı sonra da öğretmen uyarı cezası aldı hiyerarşiden.

Hocam bildiğim kadarıyla şikayet,şikayet edilecek makamın bir üstü olmak zorunda. İlçe yi şikayet edecekseniz bir üst makamı kaymakamlığa durumu bildirmeniz gerekiyor

yahu kulüp ek dersi almak için önümüzde hiçbir engel olmadığı gayet açıkken ödemek istememeleri neyin nesi? koskoca MEM nasıl bilmez bunu? cidden bizi kimler yönetiyor? meslekten soğutuyorlar insanı.

Önce okula dilekçe verin, okul ilçeye sorsun, ilçe cevap versin, cevap yanlış ise verdikleri cevabı ile şikayet edin.

Arkadaşlar bende okul idaresi ile benzer bir durum yaşıyorum. Müdür Klüp verip vermeme benim insiyatifimde bende sana klüp vermiyorum diyor. Bende kimi kime şikayet edeceğimi şaştım.

Benim okul idarem çok iyi insanlar. Onlarla ilgili sıkıntım yok. Benim sorunum iş bilmez insanlarla.

Arkadaşlar bende okul idaresi ile benzer bir durum yaşıyorum. Müdür Klüp verip vermeme benim insiyatifimde bende sana klüp vermiyorum diyor. Bende kimi kime şikayet edeceğimi şaştım.
hocam vermesin. çok da tın. haftada 200 lira için yapılacak iş değil aslında. benim müdür de ilk verilmez yazısı geldiğinde hocam valla veremeyiz bu durumda dedi, tamam hocam daha iyi dedim. 1 ay sonra geri vermeye başladı. hocam al ya bir şey olmaz dedi. takma kafana böyle şeyleri hocam. azıcık aşım ağrısız başım demişler. sonuçta büyük bir meblağ değil.

hocam vermesin. çok da tın. haftada 200 lira için yapılacak iş değil aslında. benim müdür de ilk verilmez yazısı geldiğinde hocam valla veremeyiz bu durumda dedi, tamam hocam daha iyi dedim. 1 ay sonra geri vermeye başladı. hocam al ya bir şey olmaz dedi. takma kafana böyle şeyleri hocam. azıcık aşım ağrısız başım demişler. sonuçta büyük bir meblağ değil.
Hocam problem 200 lira değil. Problem hakkım olanı bana vermemeleri. Hakkımsa almak için elimden gelen ne varsa yapmam lazım.

Btrye kulüp ek dersi ödemek istemiyorlar. Bunun için yanlış bir yazıyı ilgi tutmuşlar. Daha önce aynı süreci birebir yaşayıp resmi yazışma yoluyla çözdük daha üst bir makamdan. Ama kurum hafızası sıfır olduğu için tekrar can sıkmaya çalışıyorlar. Ben ve ilçedeki öğretmenler ekderslerimizi almaya her halükarda devam edeceğiz ama artık gereksiz yazışma yapan, altında çalışanlara yanlış beyanda bulunan kişilerin ceza almasını istiyorum. Bunun için resmi şikayette bulunmak istiyorum.
Sanki kendi ceplerinden çıkıyormuş gibi davrananlara ayar oluyorum. Daha önce büyükşehir ilçesi olmamıza rağmen 24 saat koordinatörlük alabilecekken şube müdürü 16 alacaksınız diye tutturmuştu. Milli eğitim müdürüne resmi yazı ile şikayet ettim sorun çözülmüştü. İl milli eğitime veya cimer e resmi yollardan şikayet ediniz.

Benzer sorunları yaşadım.Çözümü kulüp vermeyerek çözdüler.Hatta ilçede kulüp ücreti alanlar da benim dilekçeler yüzünden alamaz oldular.

Geri