öğrenci bilgisayarlarını göremiyorm

Kodla Büyü

hhhh

Aktif Üye
kendi bilgisayarımı formatladıktan sonra netsupportu kurduğumda öğrencileri görünmüyor artık , rejected the link hatası veriyor

Bende yeni bir netsupport içeren imaj oluşturdum.

imajı oluşturduğum bilgisayar ile öğretmen bilgisayarında netsupport ile ilgili sorun yok.

Sonraki imajı yüklediğim bilgisayarlar öğretmen bilgisayarındaki netsupporta bağlanmıyor.

Öğretmen bilgisayarını yeniden formatladım, netsupport yükledim. durum aynı 15 bilgisayardan sadece 2 tanesi görüyor.

IP ler otamatik, isimler farklı.

Ne yapmalı?

Labdaki pc lerde XP yüklü. Sen başında öğretmen bilgisayarı da dahil hepsini aynı imajdan yükledim. Bir kaç hafta sonra Hepsine Nesupport 10,50 kurdum. PC lerin yarısı öğretmen bilgisayarında görünüyor yarısı görünmüyordu.

Görünen ve Görünmeyen iki bilgisayarlarda Başlat--> Çalıştır --> Services.msc diyerek Hizmetleri açtım. Monitörlerini yan yana getirerek Devre dışı bırakılmış ve Otomatik başlamış servisleri karşılaştırdım.

Görünen pc lerde görünmeyenlerden farklı olarak aşağıdaki iki servis de devre dışı idi:
Güvenlik merkezi
Windows Güvenlik Duvarı

Bu iki servisi görünmeyen Pc lerde de devre dışı bıraktığımda hepsi görünür oldu.

İşletim sistemize göre Güvenlik duvarı ya da Antivirüs programınız engelliyor olabilir.
Deep freeze tarzı bir program yüklemediyseniz, bazı öğrenciler Room kısmındaki ismi değiştirdiğinde pc görünmez oluyor.

yaptım sonunda meğer security key i * vermem gerekiyormuş. kendi bilgisayarımda da security key i * yapınca oldu. aynı sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olur umarım..

Geri