öğrenci bilgisayarlarını göremiyorum?

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar ne yaptıysam bir türlü netsupportta öğrenci bilgisayarlarını göremedim, öğrenci bilgisayarlarıda öğretmen bilgisayarıda internete giriyor,ağda birbirini görüyor, güvenlik duvarları kapalı, ama nedense hala öğrenci bilgisayarlarını göremiyorum sizce neden olabilir, hiçbirini görmüyorum bu arada?

hocam aynı çalışma grubundalar mı? öğrenci bilgisayarlarının isimleri birbirlerinden farklılarmı? ilk etabta bunlar geldi aklıma

evet aynı çalışma grubundalarda hocam öyle olmasa ağda göremezdim zaten ve isimleri birbirinden farklı, başka ne olabilir?

bendede aynı sorun var,denildiği gibi ana makinaya tutor,öğrenciye client kurdum,pcler normalde aynı ağda,isimleri birbirinden farklı,zaten ağda görünüyorlar,ama ben program üzerinden öğrenci pc yi göremiyorum,ipler otomatikti,sonra elle vermeme rağmen sorun çözülmedi,kurulum esnasında başka bir ayarmı gerekiyor acaba?

hocam deepfreze kullanıyorsan onunla çakışıyor olabilir kullandıkları portlar aynı onu değiştirmen gerek...

öğrenci bilgisayarlarının bir çoğunda virüs programı yok, deepfreeze de kullanmıyorum, bu ihtimalleri iledik...

ben bu sorunu bütün bilgisayarlara ipx/spx ekleyerek çözmüştüm... ipx/spx protokolü olmazsa (her bilgisayarda) bilgisayarlar birbirini görmüyordu

pirireis' Alıntı:
hocam deepfreze kullanıyorsan onunla çakışıyor olabilir kullandıkları portlar aynı onu değiştirmen gerek...

BENDE DE AYNI SORUN VAR HOCAM İLK AÇILIŞTA GÖZÜKÜYOR BİLGİSAYARLAR SONRA KALKIYOR DEEPFREZE KURULU NASIL ÇÖZCEĞİZ PORTLARI NASIL DEĞİŞTİRECEĞİM İZAH EDERSEN SEVİNİRİM

Geri