öğrenciler netsupportu uninstall edemeyecek.

Kodla Büyü

muallimim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bir programın kaldırılmasını engelleme

regeditten gir
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Adobe Acrobat 5.0

NoRemove ve NoModify adında iki DWORD oluştur değerlerini 1 yap. bitti

kaldırılacağı zaman değerleri tekrar sıfır yap

-------------------------------------------

bunun haricinde program files içinde klasörü görünmez yapın. ve o klasörün içinde uninstall.exe diye dosya var onu silin. Diyeceksiniz ki zaten programı kaldırsa bile bilgisyar yeniden başlayacak ve deep freeze var. Ama öğrenciler şöyle yapıyor. kaldırıyor programı ve uninstall penceresinde bilgisayarı yeniden başlat düğmesine basmadan bırakıyor pencereyi bir kenara ve çalışmaya devam ediyor.

Ben ilk başta kurarken programı program files içine değil windows klasöründeki gıcık bir yerlere kuruyorum.

9.0 versiyonunu kurdum ama onda bu özellik yok öğrenci uninstall edebiliyor. pişman oldum hiç bir artısıda yok zatenen iyisi 8.51, 8,52 versiyonları.

program kaldırmayı engellemek için iyi oldu ama bildiğim kadarıyla netop school'da bunu zaten engelleyebiliyoruz. bir de netop school deneyin.
Ama şu da var ki bırakın kaldırsın ve öğrenmesinler hiçbirşey! Sınavdan sonra akılları başlarına gelir. O zaman da gelmezse elbet bir zaman gelir ve başlarını taşlara vururlar.

Hocam kaldırsın öğrenmesin ama diyorki benim bilgisayarımda yok arkadaşının yanına gidiyor sonra curcuna

paylaşım için teşekkürler ben bu problemi öğrencilere sınırlı hesap açarak çözdüm, bütün makinelerde öğrenci adında bir sınırlı hesap oluşturdum ve öğrenciler bu hesap üzerinden oturum açtığı için program ekleyip kaldıramıyorlar, bir alternatif de PC Security adında bir program var bu programla istediğinz kısıtlamaları yapabilirsiniz.

child control programını kullanıyorum bunun dısında netsupportta kurulumdan sonrasıfre verıyorum kaldımrak ıcın zaten sıfre ıstıyor kaldırmaları mumkun degıl

Bu sene yapmadım ama seneye rollbak rx e gecicem, istedikleri gibi kurcalasınlar, istedigin bir snapshota alabiliyorsun makinayı, ayrıca progrma sifre vererek baskalarinin kaldirmasini da engelleyebiliyorsun, bence cok guzel bir program.

Bu sene deep freezele idare ettik artık :wink:

Geri