öğretmenler odası için lcd pano

Kodla Büyü

asli_1185

Aktif Üye
arkadaşlar bizim müdür yardımcısı şöyle birşey istiyor. ben aradım ama tam bulamadım. okulda öğretmenlerimizin derslere geç gitmesini engellemek ve duyuruları yayınlamak için öğretmenler odasına bir lcd pano yapmak istiyor. yani panoda duyurular olacak ve ders ve teneffüs saatleriyle ilgili sayaç olacak. birde tenefüs ve ders için zil sesi gibi birşey eklenirse süper olur tabi. bunu lcd monitörle yapabilir miyiz. slayt mı olur swf mi olur. birde bunu kendi odasından yönetebilir mi. çok fazla sorum oldu ama. bilen varsa fikirlerini söyleyebilir mi.

hocam o uygulamayı okulun koridorunda kullanıyoruz. sadece öğretmenler odası için bir uygulama istiyoruz. duyurular ve ders giriş çıkışı uyarısı olsun.

hocam bu pano uygulamasını yapan öğretmen arkadaşla irtibata geçip kaynak kodlarda değişiklik yaparak istediğinizi yapabilirsiniz. Tabi arkadaş size yardım etmeyi kabul ederse :wink:

asli_1185' Alıntı:
arkadaşlar bizim müdür yardımcısı şöyle birşey istiyor. ben aradım ama tam bulamadım. okulda öğretmenlerimizin derslere geç gitmesini engellemek ve duyuruları yayınlamak için öğretmenler odasına bir lcd pano yapmak istiyor. yani panoda duyurular olacak ve ders ve teneffüs saatleriyle ilgili sayaç olacak. birde tenefüs ve ders için zil sesi gibi birşey eklenirse süper olur tabi. bunu lcd monitörle yapabilir miyiz. slayt mı olur swf mi olur. birde bunu kendi odasından yönetebilir mi. çok fazla sorum oldu ama. bilen varsa fikirlerini söyleyebilir mi.
hocam ruşen şahin hocamızın bir xml sliderı var..onunla bu işi yapabilirsin...işini de görür.

bu arada ruşen hocam...teşekkürler.

Ekli dosyalar

• xml slider.rar
    4.6 MB · Görüntüleme: 587
  • dpano.JPG
    dpano.JPG
    476.7 KB · Görüntüleme: 2,526
güncelleme işi için size ihtiyacı olacak hocam...veya xml bilgisi olacak yöneticiniziin...sizde anltabilirsiniz...uzaktan yönetim programıyla da kontrol eder...sistem oturursa sıkıntı yaşanmaz diye tahmin ediyorum.

nasıl yapıldığını ya da nereden öğrenebileceğimizi gösterirseniz seviniriz

Xibo programını kullanarak herhangibir bilgisayardan bu işlemleri yapabilirsiniz. Siz kurulumları yaptıktan sonra müdür yardımcınız rahatlıkla kullanabilir.

Aslında aynı sorunlarla bende boğuşmaktayım. Özellikle de güne ve saate göre sınıfların hangi derste olduğu ile ilgili hiçbirşey bulamadım. Lcd pano hazırlamış olan arkadaştan güne ve saate göre sınıfların hangi derste olduğunu gösteren kodu paylaşmasını rica ettim ancak hala bir cevap yok.Kendi açmış olduğum konuda burada arkadaşlar.
Tıkla

elrond' Alıntı:
asli_1185' Alıntı:
hocam ruşen şahin hocamızın bir xml sliderı var..onunla bu işi yapabilirsin...işini de görür.

hocam kusura bakmayın da ben de okulumda lcd pano yapacağım bu hafta hatta şu chrome eklentisi ile yapacaktım sizin xml kodunu görene dek de nasıl ne üzerinden çalıştıracağız acaba? sizden sonra da xibo server üzeri yapmaya çabaladım hani nasıl olacak acaba bi ufak açıklayabilir misiniz? teşekkürler.

ferdison' Alıntı:
elrond' Alıntı:
asli_1185' Alıntı:

hocam kusura bakmayın da ben de okulumda lcd pano yapacağım bu hafta hatta şu chrome eklentisi ile yapacaktım sizin xml kodunu görene dek de nasıl ne üzerinden çalıştıracağız acaba? sizden sonra da xibo server üzeri yapmaya çabaladım hani nasıl olacak acaba bi ufak açıklayabilir misiniz? teşekkürler.
programın asıl sahibi burada hocam bts-destek-f52/dijital-pano-xml-swf-tabanli-t108306.html

bence önceden indirmiş olan vardır, konu yukarıda kalırsa belki paylaşabilir.

eğitimliatıfhazar' Alıntı:
2 oda için altyapı maliyeti nekadar olur bu sistemin bilen arkadaşlar varmı?
...
bunun için ayıracağınız bir pc (zaten elinizde varsa maliyet 0)
odaların konumuna göre VGA kablo 50 -100 TL
vga splitter 20 tL
kullanacağınız TV ler. en ucuzu 500TL
...

Geri