İdareci İşim Kolay

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda idareci olarak görev yapan müdür ve müdür yardımcılarına bir çok yönden kolaylık sağlayacak yeni bir programla karşınızdayım. Daha önce idarecileri seçmeli ders girişi eziyetinden kurtaran e-okul seçmeli ders seçici projemi de sizle paylaşmıştım.

İdareci İşim Kolay ismini verdiğim program ile gün içinde çok sıklıkla kullandığınız web sitelerini fazladan fare tıklamasına ve klavyeden metin girişine gerek kalmadan açan bir kısayol topluluğu. İlk açıldığında ekranın en üst ortasında kırmızı bir kutucuk çıkar. Program her zaman ulaşılabilir olsun diye en üstte yer alır. Yani tüm diğer pencerelerin üzerinde görünür. Ama ekranın üst ve ortasında yer aldığı için hiçbir şekilde rahatsız olmazsınız. Ayrıca bu ayarı kapatma düğmesinin yanındaki simge ile değiştirebilirsiniz.

http://www.volkankey.com/idareciler-art ... cok-kolay/

explorer çalışmayı durduruyor bir süre sonra hocam...menü acılıp kapanıyor sürekli...sistem win7 ultimate işlemci 4 çekirdek....tam randımanlı çalışıyrsa çok faydalı...eline sağlık

Re: Ynt: İdareci İşim Kolay

elrond' Alıntı:
explorer çalışmayı durduruyor bir süre sonra hocam...menü acılıp kapanıyor sürekli...sistem win7 ultimate işlemci 4 çekirdek....tam randımanlı çalışıyrsa çok faydalı...eline sağlık
Hocam 64 bitte sorun çıkabilir valla :) ama çözebilirim

Diger arkadaslar da yorum yaparsa sevinirim farkli çözünürlüklerde kapanıp acilma konusunda sıkıntı var mi?

windows 7 home premium 64 bit işletim sisteminde tüm düğmeler sağlıklı çalışıyor,basılınca istenilen siteler tarayıcıdan sorunsuz açılıyor.

hocam emeğine dicek bişeyim yok fakat bu kısayollarda yer alan sitelere girmek için bunu kullanan bir idareci varsa ona dicek bişey bulamıyorum

Re: Ynt: İdareci İşim Kolay

abtani' Alıntı:
windows 7 home premium 64 bit işletim sisteminde tüm düğmeler sağlıklı çalışıyor,basılınca istenilen siteler tarayıcıdan sorunsuz açılıyor.
Sağolun hocam normalde sistemlerin % 90 inda çalışır ama ie ile açılması gereken kısayollar i otomatik c:/program files/ şeklinde girdim.
Sistem farklı klasör de ise sorun olabilir ama talebe göre değiştirebilirim

programı güncelledim arkadaşlar

http://www.volkankey.com/idareciler-art ... cok-kolay/

windows her açıldığında program da açılsın istiyorsanız Başlat menüsündeki başlangıç klasörüne kopyalayın
başlangıç klasörünü açmak için Windows + R tuşlarına bastıktan sonra (Çalıştır)
shell:Startup yazınız (Başalngıç klasörü açılacaktır buraya kopyalayın)

Hocam elinize sağlık, başarılı bir çalışma olmuş. Naçizane bir önerim olacak, site ekleme ve düzenleme imkanı olsa faydalı olur diye düşünüyorum. Örneğin, ben hem'de görev yaptığım için açık lise, açık ortaokul, meb web gibi siteleri sıklıkla kullanmaktayım, bunları ekleyebilmeyi isterdim.

giryan' Alıntı:
Hocam elinize sağlık, başarılı bir çalışma olmuş. Naçizane bir önerim olacak, site ekleme ve düzenleme imkanı olsa faydalı olur diye düşünüyorum. Örneğin, ben hem'de görev yaptığım için açık lise, açık ortaokul, meb web gibi siteleri sıklıkla kullanmaktayım, bunları ekleyebilmeyi isterdim.
Tamam hocam yeni duzenlemede bunu uygularim

Bende böyle birşey yapmıştım, ams ile yapmıştım, diğer sayfalara geçiş vardı

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    149 KB · Görüntüleme: 396
Hocam eline sağlık tam incelemedim ama umarım eğitim bir sen sitesini de koymuşsundur, malumunuz idarecilerimizin tamamı ebs li, arada bir sitelerine bakmak isteyebilirler

hakanotuken' Alıntı:
Hocam eline sağlık tam incelemedim ama umarım eğitim bir sen sitesini de koymuşsundur, malumunuz idarecilerimizin tamamı ebs li, arada bir sitelerine bakmak isteyebilirler
Unutmuşum hocam onu :)

Hocam win8 de sorunsuz çalışıyor ama program sadece sitelerin kısayoldan erişim sağlıyor. Bunu tarayıcıya kısayol atarak yapıyorduk. Başka bi esprisi varmı, ben mi göremedim?

tuncay2744' Alıntı:
Hocam win8 de sorunsuz çalışıyor ama program sadece sitelerin kısayoldan erişim sağlıyor. Bunu tarayıcıya kısayol atarak yapıyorduk. Başka bi esprisi varmı, ben mi göremedim?
Başka bir prg üzerinde çalışırken e okula gitmek icin tek tık yetiyor hocam
Amac zaten işi kolaylaştırmak hangi pencerede olursanız olun fareyi ekranin ust ortasına getirin ve gitmek istediğiniz butona tıklayın. ya da direkt arama yapın

Geri