İlçe Onayı RED

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Ve olan oldu... Daha önce kurs açma işlemimiz ilçe tarafından onaylanmıştı, şimdi reddedilmiş.

Dünden beri; bende var diyen, ben açtım yanlış anlıyorsunuz yazan, ortalığı karıştırmayın yorumları yapan arkadaşlar durumun vehametini anlamıştır umarım.

Benim eşim çalışmıyor, benim de herkes kadar belki daha fazla paraya ihtiyacım var ama müzikçi, bedenci ve resimci bile kurs açabililiyorken üvey evlat muamelesi yüzünden mesleğimden soğudum.

Yarın ilk iş btr görevimden istifa edeceğim.

Ben milletin arkasını topluyorum, kırk çeşit iş yapıyorum herkes 2 bin tl ek ders ücreti alıyor.

Ne egzersiz açma hakkımız var ne kurs. Yazıklar olsun başka da birşey söylemiyorum.

Çıkmaz hocam, biz bu btr işine sarıldıkça kimse de sallamaz tepkilerinizi. Ek dersim az olmasına rağmen ben 4 dönemdir btr başvurusunda bulunmuyorum, bu beşinci dönem olacak ama neye yarıyor; HİÇ. İşin raydan çıkacağını anladıklarında açıyorlar 100 saatlik bir kurs, zaten yüzlerce öğretmen o kurs için sırada bekliyor. Kör topal, öyle ya da böyle işini yürütüyor meb.

hakanotuken' Alıntı:
Ve olan oldu... Daha önce kurs açma işlemimiz ilçe tarafından onaylanmıştı, şimdi reddedilmiş.

Dünden beri; bende var diyen, ben açtım yanlış anlıyorsunuz yazan, ortalığı karıştırmayın yorumları yapan arkadaşlar durumun vehametini anlamıştır umarım.

Hocam dün onaylanmıştı diyenlerden biri bendim. Ama bunu söylerken dahi ilçeden verilen sözler dahilinde söylemiştim.
Şimdi bakıyorum ve red işlemleri yapılmış.
Olay son derece büyüdü. Katılıyorum. Buarada Zeka Oyunları, Tektas gibi kurslarda yani biz hepsini açmıştık. Onları da iptal etmişler.
Bu tablo hepimize ders olsun arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 1,055
  • 22.png
    22.png
    47.8 KB · Görüntüleme: 1,055
hakanotuken' Alıntı:
Benim eşim çalışmıyor, benim de herkes kadar belki daha fazla paraya ihtiyacım var ama müzikçi, bedenci ve resimci bile kurs açabililiyorken üvey evlat muamelesi yüzünden mesleğimden soğudum.

Yarın ilk iş btr görevimden istifa edeceğim.

Ben milletin arkasını topluyorum, kırk çeşit iş yapıyorum herkes 2 bin tl ek ders ücreti alıyor.

Ne egzersiz açma hakkımız var ne kurs. Yazıklar olsun başka da birşey söylemiyorum.

Bizdeki bedenciler ders+egzersiz+haftasonu 2000 ekders. Yemin ediyorum veriyor topu sonra çay muhabbet gırgır. Biz de hem ders hem okul işlerine yardım Vs ne egzersiz ne kurs.

Böyle saçmalık olmaz gerçekten. Madem kaldiracan neden dersi koyuyon. Madem başta gözden kaçtı sonra neden o kadar tercihleri iptal ediyon.
Okadar saçmalık varki hangisini soylesek.

Eskiden formatörlüğü savunurdum ama zaman geçtikçe gördüm ki ders olmadan hatta zorunlu olmadan kıymeti yok.btr günü kurtarır geleceğini düşünüyorsan dersine sahip çıkman gerek

Defalarca yazıldı, söylendi. Bir işi devlet ile yapıyorsan her türlü sürprize hazır olacaksın.Hele MEB, maalesef bu konularda babasını bile tanımıyor. Yanlış da olsa doğru da olsa o anda yapılan iş kime zarar veriyorsa veriyor, kimsenin de umrunda olmuyor. İnanın şu an okulunuzda ki öğretmenler "yazık" gözüyle bakarken, arkasını dönüp gidecek.
Önemli olan bu saatten sonra ne yapılabilir?

BTR arkadaşlar istifa edebilir.

BTR olmayanlar, mümkünse kendi işi olmayan işleri üzerlerine yükletilmesine asla izin vermesin.

Oluşturulan algının sebebi maalesef dersine sahip çıkmayan, yıllardır süre gelen oyun açıp oynatırımcı, branş dışı ve branşcı arkadaşlar bunlara ortam hazırladığı ortada. Okulda bilgisayarlar bozuk yatarken, birilerinin gelip bilgisayarları tamir etmesini bekleyenler, evrak işlerini koşa koşa idareye yalakalık olsun diye takip edenler (Bireysel samimiyetten doğan yardımları ayrı tutuyorum), bilgisayar dersinin boş olduğuna inanan mesai arkadaşlarına ve idarecilere
"aha bak yıl boyunca bunları yaptım" diyecek kadar ürün üretemeyenler maalesef bu davranışlar değişmeden ilerleyemeyiz.

DYK işlerinde okulun tüm işlemlerini yürüttüğüm halde, eline form verip bu girişleri beraber yapacağız dediğim samimi bir arkadaşım bile "banane ya benim işim mi? Kim girerse girsin" diye tepki verdi. İyi o zaman kursa mursa giremezsin, 3 gün sonra yanıma gelip ağlama beni seçmemişler diye diyince yan çizdi.

Bugün dersimiz kaldırılsa yine sessiz kalacak, kendi etrafına, foruma ağlayacak arkadaşlarımız mevcut.

Kimse kimsenin derdini dinlemeye mecbur değil, bu sorun oluşturacağımız algıyla ilgili.

BTR arkadaşlar da istifa ederek egzersiz açabilirler. Yıl sonunda yapılan egzersiz çalışmaları, kodlama eğitimi, toplu olarak bakanlığa gönderilebilir.

Son olarak Allahın verdiği rızkı kimse engelleyemez. Bu DYK işinden belli ki rızkımız kesilmiş. Egzersiz olur başka bir şey olur çalışana illa ki az ya da çok rızkı verilir.

Arkadaşlar bir dilekçe hazırlayıp, seçen öğrenci listesini ekleyip okulumuza verelim. Arkasını arayalım.

ben listelerin fotokopisini çektim. dilekçeyle okula başvurumu yapacağım. dün bimere ve sendika yetkililerinede birer dilekçe gönderdim.

Durum şundan ibaret;
Biraz dersi olan BTR görevi istemiyordu, kurs ile o eksikliği fazlasıyla gideriyordu.
Peki şu an ne oldu. Dersi olanı da BTR ye zorunlu olarak çekmek istediler.
Tabi bu benim düşüncem,

Adamların işi gücü yok her sene Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini nasıl ters düz ederiz onu düşünüyorlar.
Biraz da eğitimini düşünselerdi zaten bu durumda olmazdık. :sleep:

o kadar öğrenci dersi seçip kayıt yaptırmışken bu olayı 2 dersi ayırıp iptal etmek hiç olmadı gerçekten ... kendi okulumda kaç öğrencinin - bilişim seçmesi önemli değil - kaydına yardımcı olmuşumdur Allah bilir ... başatan denseydi ki bilişim seçilemez o zaman tamam ama tercihlerin bitmesine 1-2 gün kala o kadar öğrencinin istek ve tercihlerini yok saymak... yazık

Ülkemizde hala zihniyet değişmemiş.Yok kodlama gelecekmiş yok Bilişim çok önemliymiş icraata baktığımızda tam tersi bu durum var malasef.
Kim kimi kandırıyor anlamıyorum .

öz eleştiri yapmamız gerekiyor.. katıldığım hizmetiçinde birbirinden değerli meslektaşlarım bir hafta boyunca yetkililere BTR geleceği konusunda soru sormak yerine okulda bana fen öğretmeni , matematik öğretmeni, müdür, öğrenci... şunu bunu yapıyorlar şeklinde geçirdik... yetkilililerle yüzyüze imkanı varken kendi geleceğimizi konuşamadık... bu sene mesleğimden iyice soğdum.

Ben mersinde çalışmaktayım ve henüz görevlendirmeler yapılmadı. Bu kurs meselesi çok asabımı bozdu btr olup milletin arkasını toplamak filan istemiyorum. Btr den gelecek ek ders parasına da lanet olsun. Ben 600 - 700 tl alıp talim edeceğim bedenci de dahil herkes kurs arti üstüne egzersiz açacak 2000 tl ekders ücreti alacak. Canım sıkkın hiç tahta ile uğraşacak halim yok. Belki böyle tepki verenler olursa meb geri adım atar.

Sorun ekders ücreti de değil adam yerine konulmamamak. Resimci müzikci bedenci acıyor ben açmıyorsam sözün bittiği yerdeyim demektir

Geri