İlk Bilgisayarınız?

Kodla Büyü
IO Kartı vardı içinde, ISA ses kartı. Marmara böte'de okurken Nesrin Hoca kartları sayarken IO Kartı da var demiştim öyle boş boş bakmıştı bana nerden bilsin :D

1991 Commodore 64
1996 Pentium 133 / 16mb Ram / 1.2 GB quantum HD / win95

bu arada win 3.1 4 disketti hocam :)

Lisedeki bilgisayralarımız zenit marka idi 80286 renkli 14 inch monitör. 1.44 disket sürücü HDD yok.
okula 4 adet 40 MB HDD gelince ilk 4 bilgisayara takılmış ve o bilgisayarda oturan arkadaşlar kazirma yapmıştı. kaydet kaydet dolmuyordu.

Ucuza 3,5 inch 720 KB disket alır tesviye bölümünde yanlarından deler 1.44 MB yapardık. Daha sonra RamDrive programı ile 2.88 MB bile yapmıştık bu disketleri.

Kendi bilgisayarım ünv 2. sınıfta sene 1997
pentium 166
2.1 GB HDD
16 MB RAM
14 inc Monitör
2 MB Ekran Kartı

Toplam 1150 $

http://en.wikipedia.org/wiki/Atari_ST

1040sta.jpg

1993'tü sanırım Atari 1040ST ile başlamıştım. HDD yoktu, windowsa benzer bir sistemi vardı. Disketle çalışırdı. Programlamaya onda başlamıştım, kendine özgü bir dili vardı. Oyunlar konusunda efsanelerdendir.

O zaman o bilgisayarı 2-3 bin Mark'a aldığımız kişinin 10 yıl sonra üniversitede hocam olup ona bilgisayar konusunda bir şeyler öğreteceğim aklıma gelmezdi. Hayat...

O yıllarda rahmetli babam hava ikmalde 8086 kullanıyordu. Dosta DIR komutunu yazıp, çay içmeye gidip geldiklerinde listelemenin hala devam ettiğinden bahsederdi. :mrgreen:

Daha sonra yeşil-siyah renkli ekranlı 286 kullanmıştım. DOS vardı sadece. Aşağıda arkadaşın paylaştığı disketleri kullanıyorduk. 512 KB idi. Bilgisayarın Rami de yanlış hatırlamıyorsam KB seviyesideydi, HDD kapasite 10-20 MB mı nedir hatırlamıyorum.

ots' Alıntı:
Ben 1990 da bu disketlerden kullanıyordum. 5.25 inc ve ince :D
Floppy_disk_5.25_inch.JPG

Sonra 386, 386DX, 486, Celeron, Pentium epey sıradan geldim bu günlere. Win 3.1, 95, 98... Derken bugünlere geldik.

Acaba ölene kadar daha neler göreceğiz. Bilişim teknolojilerinin gelişiminin tamamını görmek heralde herkese nasip olmadı, kendimi bu açıdan şanslı hissediyorum ve geleceğini de çok merak ediyorum.

1996
işlemci 486
1 ram
170 mb hdd
win 3.1 yüklüydü
sadece super mario, disketten street fighter oynardık...

sonra 2005 de sattım balıkesirde uni okurken

200 tl ye satmıştım ama satmadan yanlış değilsem 64 sd ram ve 4 gb scazy disk(anakarta harici bir kart ile bağlanan ve bağımsız 4 okuyucu başlıklı) eklemiştim satarken
bi bilgisayarcıda çalışıyodum osıra

Geri