İller arası yolluk hesaplama

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar. İl dışına tayin olduğumuzda yolluk nasıl hesaplanıyor

Son düzenleme:
Selamünaleyküm arkadaşlar. İl dışına tayin olduğumuzda yolluk hesaplanırken eski okulun ile tayin olduğun yeni okulun arasındaki iki okul arası mesafe mi esas alınıyor yoksa ikametgah adresinden tayin olduğun okula mı hesaplanıyor
İl/ilçe merkezi ile il/ilçesi merkezi arasındaki mesafe alınıyor. A şehri ile B şehri kısaca. Benim il dışı tayinde öyle hesaplandı hep. Değişti ise bilemem.

Son düzenleme:
Selamünaleyküm arkadaşlar. İl dışına tayin olduğumuzda yolluk hesaplanırken eski okulun ile tayin olduğun yeni okulun arasındaki iki okul arası mesafe mi esas alınıyor yoksa ikametgah adresinden tayin olduğun okula mı hesaplanıyor
Genellikle şoförler odasından alınan mesafe cetveline göre işlem yapılır.

İl/ilçe merkezi ile il/ilçesi merkezi arasındaki mesafe alınıyor. A şehri ile B şehri kısaca. Benim il dışı tayinde öyle hesaplandı hep. Değişti ise bilemem.
Eski okulun olduğu ilden yeni okulun iline mi diye esas alınıyor yoksa kişinin bulunduğu ilden yeni okulunun olduğu ile diye mi hesaplanıyor hocam.

Son düzenleme:
Eski okulun olduğu ilden yeni okulun iline mi diye esas alınıyor yoksa kişinin ikematgahinin bulunduğu ilden yeni okulunun olduğu ile diye mi hesaplanıyor hocam.
Okulların olduğu merkezlere almışlardı bende. Ama çok oldu. Aksarayda köyde çalışırken yozgata gittim. Köyün ilçesinden yozgata araba yok diye aksaray merkezden bilet parasını almışlardı. Km yide ilçeden yozgata almışlardı. Otogarı arayıp bilet fiyatını aldılar. Km yi de il merkezinden il Merkezine alıp üzerine köyü eklemişlerdi.

Hatta müdür biletin fotokopisini istedi. Hocam daha almadım ilişiği kesip sonra alacağım dedim. Olmaz dedi. Maliyeyi aradı oranını muhasebe şefi hocam memurumuzun sözüne itimat mı etmeyeceğiz yalan söyleyecek değil ya kaç diyorsa onu yaz demişti.

Yolluk - Harcırah Hesaplama

Forumda bu isimde bir konu açmış ve hesap tablosu eklemiştim işinize yarayabilir.

Son düzenleme:
Geri