İnteraktif TAKVİM ?

Kodla Büyü

teknonik

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar;

Aradığım program internet üzerinden kullanıcı adı ile veya local ağda çalışabilecek takvim.

Yapmak istediğim şu;

Müdür ve müdür yardımcılarına kurulacak bir takvim ajanda.
Kullananlar takvime herhangi bir etkinlik, görev, hatırlatma, eklediğinde diğerlerinin de bu aktiviteyi görmeleri.
Hatta daha gelişmişi var ise bu etkinlikleri internet ile öğrtmenlerin de görebilmesi.

Böyle bir program kullanmış olan arkadaşım varsa paylaşırsa sevinirim.

Selamlar, saygılar

www.hotmail.com ve gmail.com
sitesinin takvim hizmetinden faydalanabilirsiniz. bu takvimde bir tarihe etkinlik girildiği zaman bu etkinlik online takvimde yayınlanmaya başlıyor. takvim ayarlarını doğru yaparsanız bu takvimi herkes görüntüleyebiliyor. ayrıca herkesin görüntülediği takvimin kodlarını alıp kendi sitenize ekleyebiliyorsunuz. böylece sitenizde online takvim ile duyurular yapılabilir

size örnek olarak hazırlamış olduğum yazılı tarihleri takvimimi örnek vereyim. (tabi şu anda yazılı tarihleri belli olmadığı için takvim boş)
http://www.matematikgrubu.com/smfsite/f ... age=yazili

teşekkürler betelguese

Okulun sitesine değilde, verdiğin örnek olabilir tabiki.
Fakat daha kullanışlı programlara açığım.Ortak kullanılan bir pc miz var okulda
idare olarak asp veya html olarak açılacak bir explorer sayfası gibi kullanamaz mıyız?

verdiğim örnekteki takvim; bilgileri hotmailden çekiyor. yani hotmail takvimden girilen duyuru veya etkinlikler anında okulun sitesine ekleyeceğiniz hotmail takvim kodları ile yayınlanıyor..

hatta ben kendi bilgisayarımda live mail programı kullanıyorum. bu live mail programında da takvim bölümü var. bu takvim bölümü de aynı şekilde hotmail takvime bağlanıyor. live mail takvimden girdiğim etkinliği anında hotmail takvime atıyor. web sitesine eklediğim kodlarda hotmail takvimden çekiyor..

bir okulun sitesinde ajanda şeklinde duyuru yapmak için bu sistem yeterli diye düşünüyorum

Geri