İnternet üzerinden webcam yayını yapma???

Kodla Büyü

ozay35

Üye
Arkadaşlar zaman zaman okulumuzda bilgi yarışmaları düzenlenmektedir. Yarışmaya katılan okulların kendi okullarından yarışmayı takip edebilmeleri için webcam üzerinden yayın yapmak istiyorum. Kendi sitemizden veya Mediaplayer üzerinden yayın yapabiliriz. Bu konuda en verimli yayını yapmak için neler yapmalı hangi programları kullanmalıyım. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yorumlarını yazarsa sevinirim. iyi günler.

ip kameralar var. okuldaki bir pc ye kur. o pc ye sabi bir ip ver. lan dan ona bağlanıp web arayıcıdan izleyebilirsin. modemden de port yönlendirme yaparak internet üzerinden o pc ye ulaşıp yayını izleyebilirsiniz.

meb hattında da çalışan ip kameralar var. Evdeki bakıcı ve çocuğu okuldan ip kamra ile izliyorum.

MEB hattı dışında 8 Mbit internetimiz var internet pek sorun değil. Flash Stream le falan yapmak istiyorum ama denemediğim için hiç bir bilgim yok.

folikAsit' Alıntı:
meb hattında da çalışan ip kameralar var. Evdeki bakıcı ve çocuğu okuldan ip kamra ile izliyorum.

Hocam bir örnek kod atabilir misiniz??

Anlık kaç kişi bağlanabiliyor?

Hocam öncelikle sabit ip'nizin olması gerekiyor. İnternet sağlayıcınıza başvurup alabilirsiniz. Sabit IP almam derseniz modeminiz üzerinden IP numaranızı öğrenmeniz gerekiyor fakat modem kapanıp açıldığında IP'niz değişeceği için sabit IP almanızı tavsiye ederim TTNET'in Sabit IP ücreti aylık 3 TL. IP Kameralar var, onları kurup modemden ayarlarını yaptıktan (port açtıktan) sonra izletmek istediğiniz kişilere sabit ip numaranızı (örneğin: xx.xxx.xxx.xx:8080 -8080 bu sayı modemden açtığınız port sayısı) veriyorsunuz. İnternetinizin durumuna göre değişir ama izleyici sayısının çok fazla olmasını beklemeyiniz.

irembilisim' Alıntı:
Hocam öncelikle sabit ip'nizin olması gerekiyor. İnternet sağlayıcınıza başvurup alabilirsiniz. Sabit IP almam derseniz modeminiz üzerinden IP numaranızı öğrenmeniz gerekiyor fakat modem kapanıp açıldığında IP'niz değişeceği için sabit IP almanızı tavsiye ederim TTNET'in Sabit IP ücreti aylık 3 TL. IP Kameralar var, onları kurup modemden ayarlarını yaptıktan (port açtıktan) sonra izletmek istediğiniz kişilere sabit ip numaranızı (örneğin: xx.xxx.xxx.xx:8080 -8080 bu sayı modemden açtığınız port sayısı) veriyorsunuz. İnternetinizin durumuna göre değişir ama izleyici sayısının çok fazla olmasını beklemeyiniz.

Peki bunu media player'a nasıl gömeriz ve sitemiz açıınca yayınlatırız?

Geri