İSRAİL MALLARI BOYKOT BU LİSTEYİ BAŞKALARINA GÖNDERELİM

Kodla Büyü
ben her daim boykottayım zaten hayatımda hiç nestle aldığımı hatırlamıyorum bile..

Bu listede satılan hiçbir şeyi satmayan bir market adı yazın lütfen. Gidip alışverişimizi oradan yapalım. Cevaplarınızı merak ediyorum..

az önce market raflarını gezdim yok kardeşim yok.Bir Türk firması şöyle babayiğitçe bir Türk adı koysun alayım.Capy şerbet yabancıymış yok ladia kutusu 27li 3,5 tl o da yabancı ve hatta anadolu içeceklerine bile elatmış adamlar.Yabancı mal koli 3,5 tl Türk malı koli 9,75tl ee bana söyleyin bakalım ne yapayım ben.Hökömet birşey yapmıyorsa mecburen capy şerbet içiyorum.Bilgisayarımı da çöpe atamam.

Yarın Türk arabası olsun inanın Mercedesten pahalı satılır bu ülkede çünkü DENETLEME mekanizması sıfır.O onun adamı ben biliyorum adam çevre müdür gidiyor ceza kesiyor bu adam devlet memuru neye biniyor villada oturuyor dansöz oynatıyor hey gidi hey

Bir gün üniversitede çok değerli (!) bir yazar emperyalizmden ve ürünlerinden uzak durmak gerektiğiyle ilgili bir panelde uzun uzun konuştu. Sonra milletimiz içinde herkesin eşit olması gerektiğini anlattı. Modern kölelik sistemini eleştirdi. Konuşmalar tamamlandı, herkes dağıldı. O değerli yazar kapıdan çıktı,izliyorum, son model bir volvo yanaştı. Özel şoför indi arabadan, önünü ilikleyerek "buyrun efendim" dedi. Kapısını açtı. O da bir güzel kuruldu koltuğa devam ettiler.

Özetle şunu diyebilirim. Tabii ki ben de istemem İsraile para vermek ama böyle boykotların amaca ulaşabilmesi için önce alternatifin olacak. Nescafe yerine bana hazır kahve alternatifi yazabilecek var mı? Ya da herşeyiyle yerli bir otomobil?

Bir de bu boykotta önderlik yapan siteye baktım, sitede "Türkçe" karakterler yok. Ülkesine, diline, varlığına bu kadar önem veren insan önce aynaya bakar.

boykot edebilmek için onlardan daha iyisini üretebilmek gerekir.Malesef boykot edelim dediğimiz firmalar sektörünün hemen hemen lider firmaları...

Geri