Şahsen yaptığım basit web tarayıcısı TürkTarayıcı 1.0

Kodla Büyü

bariskarabay

Aktif Üye
Şahsen yaptığım basit web tarayıcısı TürkTarayıcı 1.0 paketini siz değerli hocalarımla paylaşmak istedim.çok basit oldu ama 1 saatte yaptım işte link;

http://bariskarabay.com/turktarayici.exe
g1.jpg

Linkler Düzeltildi.

Ekli dosyalar

• TürkTarayıcı.rar
    2.6 MB · Görüntüleme: 72
Öncelikle tebrik ederim. Basit ama güzel şeylerin ilkleri her zaman basit olmuştur. Ama bence web tarayıcı geç başka birşeyler yap.
Birde ben programı kuramadım hata veriyor. Belki benim bilgisayar gıcıklık yapıyordur "Autoplay / auotrun.cdd Bu dosya geçersiz verileri kapsar" diye bir hata veriyor haber vereyim :)

Teşekkürler hepinize,

1-İçinde İE gömülü değil ama farklı pencere açılırsa İE veya Mozilla açılıyor.
2-Hatayı anlamam için birkaç PC de kurmam lazım kuran hocalarım varsa hata olup olmadığını lütfen söylesin :D:D
3-Sınavlar bittikten sonra 2.sürümüne geçmeyi planlıyorum

Muhtemelen .Net platformunda WebBrowser ve Button,Label ve TextBox nesneleri kullanılarak yapılmış bir uygulama.Bu tür basit uygulamalarda kendinize göre görsel tarayıcılar geliştirebilirsiniz ama bu nesneyle yapılan bir browser uygulamasını sakın ola Firefox, İE gibilerle kıyaslamayın, hobi amacıyla yapılabilir. Yine bunun gibi .NET'çiler bilir ki Winamp veya Media Player'a benzeyen uygulamalar da hazır nesnelerle yapılabilimektedir.

Geri