---Şifreli Ekran kilidi---

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar oturuma şifre koymayı sevmem hibir zaman.Genel olarak ayrılmam masamdan ama öğrenciler oturuyor kurcalıyor.Deep freez yüklü ve oturum genel yani şifresiz.
Bu durumda 10-15 dk işim çıksa masamdaki davetsiz öğrencileri şifre ile karşılamak isterim.
Sakla 2 çok detay geldi bana ve beklemede kendinden devreye girmedi.
Sizin bilgisayarınız aslında özelinizdir.Böyle bir yazılım için yardım ederseniz teşekkür ederim. :|

SAKLA 2
Yinede çok detaylı bir şey bu .Okulda kullanacağım için daha sade olmasını beklerdim.Daha düşük alt versiyonlarını ise aradı isemde bulamadım.

Ekli dosyalar

• sakla2kur_ti.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 910
Internet' Alıntı:
hocam dikkat trojen tesbit etti benim makina :cry:
Sakla 2 çok yaygın bir yazılım.Ücretsiz olmasının yanısıra Alt sütununda reklamlar geçer.Bu reklamları programı yapanların server na bağlanarak alıyor olması muhakkak.Böylece free yazılımdan reklam karı edilir.Bundan dolayı internet le bağlantı kuran yazılımlar AntiVirüslerce trojan olarak şüpheli işaretlenirler.Şüpheli olmak başka trojan olmak başkadır.

Ama yinede bulunan trojanın adını açıkça belirtirseniz sevinirim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ekran koruyucu koymak daha mantıklı bence hocam.

Şifreli ekran koruyucu bulursanız iyi olur .Yani ekran koruyucudan çıkmak için şire girilen ekran koruyucu.Okulda kullanılabilecek ve zararlı ifadeler olmayacak.

Ben günlerden bu yana arıyorum.Bulup gönderecek arkadaşa gerçekten teşekkür ederim.Ama yok böyle bir şey.Yada rastlamadım.

Teşekkürler sayın hocam bakıp değerlendireğim.Dertler bitmiyorki;
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu sitede bir yavaşlık var.Menüler açılmıyor.En azından Okuldan bakıldığında öyle görülüyor.Okuldaki internet hızı berbat.Evdende bakmam lazım ama.
Değerlendirmelerinizi bekliyorum.

http://mithattopalioo.meb.k12.tr/

ilahi hocam sana bir garezim mi var :shock:
uyarı şu ve basbayağı şu lanet yazılan virüs-trojen :

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    83.6 KB · Görüntüleme: 7,593
Doğrusundur hocam ;
Ah şu free yazılımlar birde internette gezip durmazlarmı?
Ben AV kullanmıyorum sayın hocam.özetle virüslerle yaşamayı öğreniyoruz desem yalan olmaz.
Bir combo fix var haftada bir tıklarım o kadar. Sağolasın.

ne gerek varki buna yaaa..win+L işini görür,şifrede atıver bi zahmet :!: :!: :!:

runalone' Alıntı:
ne gerek varki buna yaaa..win+L işini görür,şifrede atıver bi zahmet :!: :!: :!:
Buda güzel Lakin kullanıcı admin şifre kısmı boş.Şifreyi nasıl belirliyoruz?

Cobol hocam virüs deyince dayanamam biliyorsunuz hemen indirdim kontrol ettim. Evet gerçekten de sakla2 içinde trojan var. Bu da sizin bahsettiğiniz gibi reklamlar için değil malesef. ircbot torjanı var ki bu trojan powershell virüsü sınıfına giriyor. Eklenecek basit kodlarla msn, icq, mirc gibi programlara sızabiliyor ve spam atabiliyor. Daha da kötüsü izleme portu açıp program da indirebiliyor. Bütün güvenliğimi deaktif ettiğinde printers.exe diye bir virüsü indirdi. Ona da baktım msn spam virüsü :) eğer sisteminize kurmuşsanız ve antivirüs programları uyarı vermediyse regeditten

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionShellSer viceObjectDelayLood kısmına geliniz

hemen yanındaki "printers"="{CLSID}" kısmını siliniz.

HKEY_CLASSES_ROOTCLSID kısmına geliniz

windows ya da system32 klasörünüzde new.txt, printers.exe, bbb.exe gibi dosyalar varsa bunları da siliniz. Eğer ismi bunlardan birisi değilse boyutu 119kb olan bilmediğiniz programları da siliniz.

Hocam sizede teşekkür edrim.Uzun zamandır görüşemedik sizinle .İşte sitenin azizliği birazda yoğunluk.
Sınıfıma geçen hafta projeksiyon lu bir sistem montajlandı .miniklerimiz masaya oturabiliyor böyle birşey aklıma geldi.
Malum Adana okulları tatilde bizde virüsler sanalı gerçeği boldur.
Sizler sağolun idare ediyoruz.

Evdede hiç güvenlik programı kullanmam.Bir ara formatlarım .Ama verdiğiniz bilgi okuldaki için iyi oldu.
Benim esas kokum solucanlar.3-4 defa denk geldi.
-EXE dosyaların içine giriyorlar bunlar .Kahretsin.

Evet Cobol hocam uzun zaman oldu gerçekten ama iyi olduğunuza sevindim. Ben de haftada format atıyorum virüsler programlar şunlar bunlar denemeden edemiyorum :D

O kadar kısa olmasada 3 aya bir formatlıyorum
Ama D harddisktekilerin WORM yicekler diye tedirginim.Bir ara DVD lere çekecem onları en sağlamı bu.

Merhabalar. SaKLa 2'nin yazılımcısıyım.

COBOL' Alıntı:
beklemede kendinden devreye girmedi.
Bu seçenekte program bilgisayarın açık kalma süresini referans alır, eğer hazırda bekletme vs kullanmışsanız beklediğiniz saatte devreye girmeyecektir ve bir hata sözkonusu değil, yüzlerce kez test edildi program onlarca tester tarafından.

Internet' Alıntı:
hocam dikkat trojen tesbit etti benim makina
COBOL' Alıntı:
Ücretsiz olmasının yanısıra Alt sütununda reklamlar geçer.Bu reklamları programı yapanların server na bağlanarak alıyor olması muhakkak.Böylece free yazılımdan reklam karı edilir.Bundan dolayı internet le bağlantı kuran yazılımlar AntiVirüslerce trojan olarak şüpheli işaretlenirler.Şüpheli olmak başka trojan olmak başkadır.
Doğru, internete çıkış istekleri yazılımlara antivirüsler tarafından oldukça puan kaybettiriyor normalde ama o reklam alanları aslında online değil sabit.

COBOL' Alıntı:
Ah şu free yazılımlar birde internette gezip durmazlarmı?
Daha gelişmiş yeni versiyonunu lisanslı yapıyoruz, sorun ücretsiz olmasıysa :)

COBOL' Alıntı:
Ben AV kullanmıyorum sayın hocam.özetle virüslerle yaşamayı öğreniyoruz desem yalan olmaz.
Kişisel olarak ben de hiç antivirüs kullanmaya gerek duymadım ve kullanmayı da düşünmüyorum ne ev bilgisayarlarımda ne de iş. Teknik konulara hakim bir yazılımcı hiçbir antivirüsün yakalayamadığı bir virüs yazabilir ya da tam tersi hemen her antivirüsün trojan worm vs diye etiketlediği ama içerisinde hiçbir kötü niyetli kod olmayan temiz programlar yazıp av'lerle dalga geçebilir bunu yapmak çok zor değil :) Yani antivirüsler etkisiz, dolayısıyla kullanmak gereksiz.

sunny' Alıntı:
Cobol hocam virüs deyince dayanamam biliyorsunuz hemen indirdim kontrol ettim. Evet gerçekten de sakla2 içinde trojan var. Bu da sizin bahsettiğiniz gibi reklamlar için değil malesef. ircbot torjanı var ki bu trojan powershell virüsü sınıfına giriyor. Eklenecek basit kodlarla msn, icq, mirc gibi programlara sızabiliyor ve spam atabiliyor. Daha da kötüsü izleme portu açıp program da indirebiliyor. Bütün güvenliğimi deaktif ettiğinde printers.exe diye bir virüsü indirdi. Ona da baktım msn spam virüsü eğer sisteminize kurmuşsanız ve antivirüs programları uyarı vermediyse regeditten

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionShellSer viceObjectDelayLood kısmına geliniz

HKEY_CLASSES_ROOTCLSID kısmına geliniz

windows ya da system32 klasörünüzde new.txt, printers.exe, bbb.exe gibi dosyalar varsa bunları da siliniz. Eğer ismi bunlardan birisi değilse boyutu 119kb olan bilmediğiniz programları da siliniz.
SaKLa 2 içerisinde herhangi bir kötü amaçlı kod kesinlikle yok. Programın herhangi bir şekilde internete çıkma isteği yok arkaplanda. Ne şekilde tespit edip çok emin biçimde trojan var diyosunuz bimiyorum ama programı kötü niyetli kişiler tarafından pack edilmiş bir versiyonunu incelemiş olabilirsiniz. İstediğin herhangi bir programla analiz edebilirsiz, herhangi bir ethernet kartı sniffer eden yazılım indirip inceleyebilirsiniz bunu yaptınız mı mesela ? Yoksa işin kolayına kaçıp antivirüslerin size söylediklerini ıspatlamadan hemen kabul mu ettiniz ?

Bahsettiğiniz printers.exe vs gibi dosyaları eğer SaKLa 2 download ediyor diyorsanız bunu lütfen ıspat edin kesinlikle böyle birşey yok. Mesela dosya download edilirken bir video çekip yüklerseniz herkes SaKLa 2'nin bir downloader olarak çalıştığını içerisinde trojan olduğunu ve kullanılmaması gerktiğini görmüş olur, faydalı bir iş yapmış olursunuz, takip ediyorum, bekliyorum.

Trojan denmesinin tek sebebi programın "Bilgisayarı kapat"ma komutlarının sert olması ve her halükarda kapatmasıdır. Bazı av ler bunu kötü amaçlı olarak görüyor. Diğer konuda programın exe'sinin Aspack ile crypt edilmiş olması ve yine antivirüslerin bunu kötü amaçlı olarak yorumlaması.. İnternete bağlanma isteği bile olmayan bir program, internette forumlarda ne yazıkki "virüs" olarak ilan edildi.

Geri