Şu anda kaç bilişim öğretmenine ihtiyaç var?

Kodla Büyü

must109

Site Gezgini
İyi günler ben son sınıf böte okuyorum, en son resmi rakamlara göre kaç bilişim öğretmenine ihtiyaç var sizce gelecek yıl bilişimin geleceği adına neler değişebilir,vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

moralini bozmak istemem ama şu anda ihtiyaçtan çok fazlalık varmış gibi çoğumuz norm kadro fazlasıyız :(

Allah yardımcın olsun! işin çok zor! 3000 den fazla norm fazlası bilişim teknolojileri öğretmeni varken işin gerçekten çok zor... bu arada 13 bin civarında da sınıf öğretmeni norm fazlası görünüyor.

çocuğun bütün hayalleri yıkıldı :) arkasına bakmadan çıktı muhtemel bi daha foruma uğramaz

okulda akademisyen olarak kalmayı düşünebilirsin?
Her sene bilgisayar öğretmeni yine alınır fakat sayı git gide düşüyor.

Açıçası Cevapları görünce hiç bitirmek istemedim :D

Benim böteyi kazanmam biraz mecburiyetden olmuştu ticaret meslek bilgisayar programcılığı mezunuyum.
Peki bu 4 bin ihtiyaç vardı ne oldu ki bir yılda :?:

arkadaşlar belki 100 tane filan alabilirler. o yüzden kpss de derece yapmanız gerekecek galiba.

-biz ittir kaktır sisteme girdik ama bizimde ne olacağımız belli değil :?

keske üniversite hiç bitmeseydi. O palmiye ağacının altında kitap okumaya devam etseydim :mrgreen:

Herkese Merhaba.Benim bir sorum olucak sizlere.Ben Marmara Bilg. ve Kont. Öğrt. mezunuyum.Bu sene sınava girdim ve tercih yaparken teknik liseleri yazmayı düşünüorum.Meb branş sıralamasına bakarken Bilg Sistemleri Öğrt, bilgisayar Öğrt., Böte, Bilgisayar ve Kont gibi öğretmenlikler var.Bunlardan hangileri teknik liseleri tercih edebiliyor? Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.Facebookta birkaç grupta sordugum halde insanlar birbirini yemekten soruma cevap veremediler.Teşekkür ederim..

Flexor' Alıntı:
Herkese Merhaba.Benim bir sorum olucak sizlere.Ben Marmara Bilg. ve Kont. Öğrt. mezunuyum.Bu sene sınava girdim ve tercih yaparken teknik liseleri yazmayı düşünüorum.Meb branş sıralamasına bakarken Bilg Sistemleri Öğrt, bilgisayar Öğrt., Böte, Bilgisayar ve Kont gibi öğretmenlikler var.Bunlardan hangileri teknik liseleri tercih edebiliyor? Bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.Facebookta birkaç grupta sordugum halde insanlar birbirini yemekten soruma cevap veremediler.Teşekkür ederim..
Sadece Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan BÖTE mezunları meslek-teknik liselerini seçemez.
Diğerleri Teknik Eğitim Fakülteleri bünyesinde yer aldığı için mesleki-teknik okullara atanabilir.

Flexor' Alıntı:

BÖTE hariç diğer 4 fakülte teknik eğitim fakültesidir dolayısı ile meslek liselerini tercih edebilirler.

Geri