Şu NSS yi kullanabilmek için daha ne yapmalıyım

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Daha önce çok kez soruldu diyeceksiniz ama baktım o konulara bir netice alınmadan ya konular kapanmış yada güncelliğini yitirmiş.
NSS 10 kullanıpta verim alan varmı. Tüm bilgisayarlara kurdum ama şu ana kadar en fazla 2 bilgisayarı gördüm. Şimdi ise hiç yok.
NOT: Antivirüsü bazı bilgisayralardan kaldırdım. Güvenlik duvarını bazılarında kapattım ama hiç bir sonuç alamadığım için tüm bilgisayarlar uygulamadım...

şu an 2. okulum 2 okulada kurdum hiçbir problem yaşamadım. biri wireless ti diğeri lan olarak

kurum aşamasında şunlara dikkat et

1- max cilent lar eşit olsun
2- room seçeneğini hepsini aynı yap büyük küçük harfe dikkat et
3-labdaki bilgisayar adı ve oturum isimleri farklı olması gerekiyor.
4- eğer wireless ise ıp leri elle ver.

hocam 10.05 kulanıyorum, sorun yok.
parssan hocamın dediğ gibi bilgisayar isimleri farklı olmalı, belki öyle bir sorunun olabilir.
win 7 için güvenlik duvarı pasif olmalı.

bir de söylemeyi unutmuşum güvenlik duvarı veya antivirüs herhangi bir şekilde sorun çıkarmıyor.

Çalışan NetSupportSchool 10.50.02
Eset Kurulu (FW kapalı)

Kurulum aşaması
* Her Bilgisayara Makina adı farklı verildi (PC adı)
* Kullanıcı sayısı AYNI verildi
* Oda veya sınıf adı aynı verildi
* Her bilgisyardaki kurulum aşamasında yazılım gizleme özelliğinde NSS gizlendi.
* Kurulum aşamasındaki port test düğmesine basılarak Windows Güvenlik duvarı uyarısı olan "Engellemeyi Kaldır" düğmesine basıldı.

Hâlâ Çalışıyor

Ekli dosyalar

• ap2.JPG
    ap2.JPG
    141.5 KB · Görüntüleme: 1,440
ayhangunes' Alıntı:
Eset Kurulu (FW kapalı)

Kurulum aşaması
* Her bilgisyardaki kurulum aşamasında yazılım gizleme özelliğinde NSS gizlendi.
* Kurulum aşamasındaki port test düğmesine basılarak Windows Güvenlik duvarı uyarısı olan "Engellemeyi Kaldır" düğmesine basıldı.

Hâlâ Çalışıyor

hocam makina kurulumlarını acronis ile yaptığım için bilgisayar adı aynı oldu ama sonra bilgisayarım>özellikler>bilgisayar adı yoluyla değiştirdim hiç bişey değişmedi. (nss leri imajdan sonra kurdum)

bilgisaya adını ve oturum isimleri farklı olacak

2 bilgisayar çakışıyordu format atmak zorunda kaldım sonradan değiştirdiğinde işe yaramıyor, bende denemiştim

aak' Alıntı:
ayhangunes' Alıntı:
Eset Kurulu (FW kapalı)

Kurulum aşaması

Hâlâ Çalışıyor

hocam makina kurulumlarını acronis ile yaptığım için bilgisayar adı aynı oldu ama sonra bilgisayarım>özellikler>bilgisayar adı yoluyla değiştirdim hiç bişey değişmedi. (nss leri imajdan sonra kurdum)

Ben NSS kurduktan sonra güvenlik duvarını ve antivirüslerdeki herhangi bir engelleme varsa onlara zin verip image alıyorum.
Bir kerede sorunsuz çalışıyor. Kurduğum 5. BT sınıfı. NSS problemsiz bir program. Netup da kullandım. IP leri el ile verin. Bütün kurulumlar bittikten sonra server a kurun. Kolay gelsin

aak' Alıntı:

hocam bende aynı şekilde yapıyorum acronis ile image alıp diğerlerine kurmaya çalışıyorum olmuyor. Çözümü buldunuz mu?

Geri