şifreyi yanlış girdim bloke oldu

Kodla Büyü

makikosan

Aktif Üye
Hocam şifremi unuttum yapın eğer şifreyi hatırlamıyorsanız. O saate kadar beklemeniz gerekiyor şifreyi öğrenseniz bile. Benim başıma da gelmişti de:)

Hocam daha önce girdiğiniz şifre mi yanlış oldu? yoksa şimdiye kadar hiç giremediniz mi?

12.12.2012 10:23:09 tarihine kadar beklemeli ve bir daha aynı uyarıyı görmek istemiyorsan şifreni 3 defa yanlış girmemelisin :)

Siteyi alırken kullandığım mail adresini silmişler. Şimdi şifreyi gönder deyince eski mail adresine gönderiyor. O da silindiği için web sitesini değiştiremiyorum. Bu mail adresini nasıl değiştiririm. İl sorumlusuna ulaşamıyorum. Mebde bu işle ilğilenen birinin telefonu var mı aceba ?

Az önce bende de oldu. 10 dk önce girdim sorun yoktu. Şimdi 3 defa kesin doğru girdim ama yanlış dedi ve bloke oldu. Çok saçma.
Bir de bişey sormak istiyorum. Ben okul mail adresi dışında kendi adıma yönetici oluşturdum kendi mailimi yazdım. Ama az önce girerken ip maili göndermek için okul maili için müdürün adını yazmışdım direk ona göndermek için ileti geldi. Diğer kullanıcılara ip yenileme maili gelmesi için ne yapmak gerek?
Bir sorumda şu iletişimde haritada o baloncuk çıkmıyo. Anklarada biyer de görünüyo yayınlayınca. Ama kendi okulumun üzerine getirecehim işaretçi çıkmıyor?

Hocam diğer kullanıcnın mail adresini kendi adresin olarak verirsen ve girişte kendi kullanıcı adınla girersen sorun olmaz...

İletişim bölümünde harita olayı için Opera kullanın. Operada sorunsuz gerçekleştiriliyor...

Sayın hocam ben okulun mail adresine girip çözüyorum ip sorununu ama ben şunu merak ettim. Oldu ki okuldan müdür girip bişey güncelleyecek bu sefer o da benim mailimi bilmesi gerekecek. Ben kaç kullanıcı tanımlarsan ip için mail göndermeden önce kime göndereyim diye soracak sanıyordum. Dediğiniz gibi sadece 1 maile gönderiyorsa farklı kullanıcılar tanımlamanın avantajı nedir?

Ya internet bankacılığında bile hatalı giriş yapıp bloke etsen tekrar şifre alabiliyosun. Bunlar 1 gün bekletiyo yuh diyorum ya

Hocam her kullanıcıya ayrı ayrı mail :)sanırım yanlış anlatıyorum)

a kullanıcısı -> x maili
b kullanıcısı-> y maili
c kullanıcısı->z maili

girişte a kullanıcısını yazarsanız x mailine gelir ip değiştirme bağlantısı, b yazarsanız y'ye vs.... Hotmail, gmail vs mail adreslerinizi kullanabilirisiniz kullanıcı adlarınızda...

Aynı sorunu şu ana ben yaşıyorum
evden girebilmek için kendi adıma hesap oluşturdum ama yok arkadaş olmuyo
şimdi de bloke oldu
ben böyle dandik sistem görmedim
sanki devlet sırrı var, amma güvenlikmiş arkadaş.. :verymad:

MEB güvenlik önlemlerini bir hayli arttırdı. Hatta okul sitesini evden güncellemeye kalktığımda IP doğrulama maili gönderip okul e-postasından onay istedi. :) oldu olacak karakollar gibi sadece tek IP den güncelleme yapabilelim. Soruna gelirsek. artık ilçe MEM lerden okul e-posta ve şifrelerini sistem üzerinden zimmetle alabiliyoruz. daha sonra site işlemlerinde şifremi unuttum derseniz kurum mailine gerekli link gelir ve işlemlere devam edersiniz. Ben bu şekilde yaptım...Kolay gele...

s_kajmeran' Alıntı:

a kullanıcısı -> x maili
b kullanıcısı-> y maili
c kullanıcısı->z maili

girişte a kullanıcısını yazarsanız x mailine gelir ip değiştirme bağlantısı, b yazarsanız y'ye vs.... Hotmail, gmail vs mail adreslerinizi kullanabilirisiniz kullanıcı adlarınızda...

Sayın Hocam sen doğru anlatıyosundurda ben yanlış anlıyor olabilirim. Kullanıcılarda 1. de müdür adı okul mail adresi 2. de benim adım benim mail adresim var. ip yenileme yaparken gelen pencerede okul mudurunun adı çıkıyo direk yani ben ve müdür çıksa benimkini seçicem. Ha dersenki kullanııların sırası önemli o zamanda hiç bir anlamı kalmıyor 2. kullanıcının. Anlatamadım sanırım :D

Arkadaşlar sakın şifrenizi unutmayın veya MEB in dayattığı gibi bir sürü değişik karakter girip bir yere yazmamazlık etmeyin. Yoksa hotmail e şifre unuttum linki de gelmiyor

Arkadaşlar bende 2 haftadır giremiyorum e-postaya mailde gelmiyor. Sanırım meb sistemde sıkıntı var. Benim okulda 5 farklı kullanıcı var kimseye şifre hatırlatma maili göndermiyor.

s_kajmeran' Alıntı:

a kullanıcısı -> x maili
b kullanıcısı-> y maili
c kullanıcısı->z maili

öyle yollamıyor. ben nerden baksan 80 kere şifreyi yanlış girdim ve hala da bulamadım. gizli soruyu biliyodum ama şifre normal kayıt olduğum e postama gelmedi.
hatta hiçbir yere gelmedi okulun resmi e postası dahil. sıkıntı var

Geri