↘ RENKLİ YAZICI ↙

Kodla Büyü

theogus45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar renkli yazıcı bakıyorum toner sıkıntısı yaşamayacağım dolumu kolay ve maliyeti çok olmayan kullanışlı bir yazıcı ve tarayıcı arıyorum tavsiyeniz nelerdir ?

hocam eğer sürekli renkli çıktı almıyorsan ben evde de okuldada aynısını kullanıyorum, kartuslu canon ib4050. kartuslar 80 tl felan hepsi. işimizi fazlasıyla goruyor.

Hocam evde kullanacam ama fotoğraf çıkartmak da istiyorum ve dolumu kolay olsun dolum maliyeti az olsun istiyorum bu tarz ne tavsiye edersiniz

epson L382 tavsiye ederim evimde kullanıyoruz matbaa gibi işliyor ve mürekkep eksiltmiyor. dolumu kolay ve maliyeti az. fotoğraf baskısı çok iyi özellikle iyi bir fotoğraf kağıdı varsa. kodak premium kağıt kullanıyorum fotoğraf için.

Özellikle bitmeyen kartuş sistemi kullanılacaksa canon marka tercih edin. Çünkü mürekkep emme gücü çok yüksektir. Hava oluştuğunda kendisi bakım ayarlarından bunu halledebilir.
Mürekkepli yazıcı aldığınızda her gün en az 1 çıktı almazsanız hangi marka olursa olsun yazma kafaları kuruyacaktır. Uzun süre kullanılmayacaksa ağızlarının kurumaması için yazma kafalarının hava almayacak şekilde bantlanması gerekir.

Epson L386 kullanıyorum memnunum hocam. fotograf baskısı güzel wifi özelliği var mürekkepleri doldurması kolay ve çok tüketmiyor

Özellikle bitmeyen kartuş sistemi kullanılacaksa canon marka tercih edin. Çünkü mürekkep emme gücü çok yüksektir. Hava oluştuğunda kendisi bakım ayarlarından bunu halledebilir.
Mürekkepli yazıcı aldığınızda her gün en az 1 çıktı almazsanız hangi marka olursa olsun yazma kafaları kuruyacaktır. Uzun süre kullanılmayacaksa ağızlarının kurumaması için yazma kafalarının hava almayacak şekilde bantlanması gerekir.

Epson L386 mürekkep tanklı yazıcı kullanıyorum yarıyıl tatilinde 15 gün hiç çıktı almadım yazıcı kapalıydı sorun olmadı. renkli çıktı bazen haftada bir bazen 2 haftada bir çıkartıyorum kuruma problemi yaşamadım

Epson L386 mürekkep tanklı yazıcı kullanıyorum yarıyıl tatilinde 15 gün hiç çıktı almadım yazıcı kapalıydı sorun olmadı. renkli çıktı bazen haftada bir bazen 2 haftada bir çıkartıyorum kuruma problemi yaşamadım
Ben henüz kaç günde kurur onu test edemedim. Sadece tedbiren günde en az 1 dedim. Ama sonuç olarak belli bir süre kullanılmadığında markası ne olursa olsun mürekkepli yazıcı kafaları kurur arkadaşlar.

Ben henüz kaç günde kurur onu test edemedim. Sadece tedbiren günde en az 1 dedim. Ama sonuç olarak belli bir süre kullanılmadığında markası ne olursa olsun mürekkepli yazıcı kafaları kurur arkadaşlar.
ben yaklaşık 2 yıldır tanklı Brother DCP-T500W kullanıyorum. yazıcıyı fişten hiç çekmiyorum. arada bir otomatik olarak kartuş kafa temizleme yapıyor. galiba kartuş kafasının kurumaması için işlem yapıyor. buna ddddahili temizleme sistemi deniyormuş. ayrıca takibini yapmaya gerek kalmıyor. yeni model tanklı yazıcıların tamamında benzer bir koruma sistemi var.

Son düzenleme:
ben yaklaşık 2 yıldır tanklı Brother DCP-T500W kullanıyorum. yazıcıyı fişten hiç çekmiyorum. arada bir otomatik olarak kartuş kafa temizleme yapıyor. galiba kartuş kafasının kurumaması için işlem yapıyor. buna ddddahili temizleme sistemi deniyormuş. ayrıca takibini yapmaya gerek kalmıyor. yeni model tanklı yazıcıların tamamında benzer bir koruma sistemi var.
Ok. Teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum.

Biz de okul için düşünüyoruz. Tanklı yazıcı alacağız ama EPSON ile CANON arasında kararsız kaldık.

İki model özellik olarak neredeyse aynı. Fiyat da. Yorumlar da yakın gidiyor. Sizce hangisi mantıklı.

Aynen hocam Epson ve Canon neredeyse baş başa gidiyor ama Canon temelinde toprağa dayandığı için sanki renkli çıktı da bir tık daha öne geçiyor gibi geldi bana..

Geri