Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
Merhaba hocam, imajı yükledim güncellemeleri kapatmak için hizmetlere girdiğimde pasif durumda işlemler "yerel kullanıcı" girişi yapılmış gözüküyor. Ben de ebaadmin girişi yapmak istiyorum giriş yapamadım. Kullanıcı değiştir yaptığımda ebaadmin şifresini kopyalayıp yapıştırmaya çalıştığımda oturum değiştiğinden hafızasından siliyo şifreyi ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? sürekli tahtalar bundan dolayı donuyor yardımcı olursanız sevinirim
EBAAdmin şifresini bir yere not alın. Giriş yapacağınız zaman oradan okuyup yazın. Şifreyi kopyalayınca not defteri gibi bir yere yapıştırıp şifreyi kağıda yazın.

Geçen sene eski imajı (1709) kullandım. Bu sene de aynı imaja devam etmeyi düşünüyorum. Kullanırken herhangi bir sorun yaşamadık. Yeni imaja mutlaka geç mi dersiniz? Yoksa devam edelim mi?

Geçen sene eski imajı (1709) kullandım. Bu sene de aynı imaja devam etmeyi düşünüyorum. Kullanırken herhangi bir sorun yaşamadık. Yeni imaja mutlaka geç mi dersiniz? Yoksa devam edelim mi?
Yeni imaja geçin bence, daha stabil, masaüstünde değişiklik yapma kopyalama-silme vs engellendiği için çocuklar kurcalasa bile kolay kolay bozulmuyor.

@exelsior hocam Windows 10 1903 derlemesini denediniz mi, stabilite açısından umut verici bir sürüm, meltdown-spectre açığını farklı bir şekilde kapatıp %30 performans artışı sağladılar (daha doğrusu ilk sürümlerin performansına dönüş yaptı). Sonuç itibariyle birçok makinede kasma sorunu ortadan kalmış. Benim eski laptopa kurup denedim, gayet güzel çalışıyor, önceki sürümler çok kasıyordu. Eğer sistemi güncellemeyi düşünürseniz bu sürüm performans ve stabilite açısından faydalı olabilir. Neyse tereciye tere satmak gibi oldu :D zaten biliyorsunuzdur durumu.

Mustafa AYGÜN hocamın okul sitesinden yeni imajı indirdim. 1703170419_maygun_imajli_onyukleme.iso bir dosya. Doğru mu indirdim diye içindeki Bilgiler.pdf dosyasına baktım. 1709 sürümle ilgili bilgiler var. Acaba PDF dosyası mı güncel değil yoksa yanlış imaj mı indirdim.

Son düzenleme:
1903 sürümündeki dokunmatik klavye beyaz ve çok küçük. Sırf bu yüzden 1709 sürümüne geri döndüm. Eski sürümden klavye dosyaları kopyaladım. Klavye hiç açılmadı. Çözümü bilen var mı?

Mustafa AYGÜN hocamın okul sitesinden yeni imajı indirdim. 1703170419_maygun_imajli_onyukleme.iso bir dosya. Doğru mu indirdim diye içindeki Bilgiler.pdf dosyasına baktım. 1709 sürümle ilgili bilgiler var. Acaba PDF dosyası mı güncel değil yoksa yanlış imaj mı indirdim.
Sürüm doğru, son sürüm bu. Bilgiler.pdf de yeni güncellemelere dair eklemeler vardı diye hatırlıyorum.

Son düzenleme:
1903 sürümündeki dokunmatik klavye beyaz ve çok küçük. Sırf bu yüzden 1709 sürümüne geri döndüm. Eski sürümden klavye dosyaları kopyaladım. Klavye hiç açılmadı. Çözümü bilen var mı?
Klavye ayarlardan siyah yapılmıyor sanırım registry kurcalamak lazım belki yapılabilir, ama boyutu küçük de değil, ayarlardan boyutunu ayarlayabilirsiniz.
Adsız.jpg

Elinize ve emeğinize sağlık güzel olmuş ve çok pratik. İmajınızda tüm programların güncellenmesini kapatmanız mümkün müdür? windows, deffender, office, medya player, flash player, adobe vs... gibi
Bir de iki sorum var; 1*-Hazırladığınız kodlama yardımı ile okulumuzda kendi aldığımız imajları da dağıtabiliyor muyuz? 2*-Faz1 win7 ve Faz2 win10 şeklinde iki ayrı imajı programınız ile dağıtmak mümkün müdür? (dosya adları örneğin Faz1.win ve Faz2.win gibi)

Klavye ayarlardan siyah yapılmıyor sanırım registry kurcalamak lazım belki yapılabilir, ama boyutu küçük de değil, ayarlardan boyutunu ayarlayabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 63665
Dizüstü bilgisayarda bende de böyle büyük görünüyor. Tahtada çok küçük kalıyor. Tahtada deneme imkanı olursa bakar mısınız sizde de küçük mü?
Ne gibi Registry ayarı yapılabilir?

hocam faz 1 de bu sorunla karşılaşıyorum yardımcı olur musunuz?
Clonezilladan kaynaklanan bir hata gösteriyor "mkswapfile.sevices not loaded" , klonu aktarmakla ilgili değil sanırım. Ayrıca FPSIIRT_FAZ isminde bir dosyanın da bulunamadığını söylüyor. Siirt imajını yüklemeye çalışıyorsunuz sanırım, imajın doğru isimde doğru yerde olduğunu kontrol edin.

Clonezilladan kaynaklanan bir hata gösteriyor "mkswapfile.sevices not loaded" , klonu aktarmakla ilgili değil sanırım. Ayrıca FPSIIRT_FAZ isminde bir dosyanın da bulunamadığını söylüyor. Siirt imajını yüklemeye çalışıyorsunuz sanırım, imajın doğru isimde doğru yerde olduğunu kontrol edin.
anladım hocam
farklı imajlar var elimde aslında onları da deniyorum. faz 2 lerde sıkıntı yaşamadım ama faz 1 e imkansız format atamadım bir türlü...

anladım hocam
farklı imajlar var elimde aslında onları da deniyorum. faz 2 lerde sıkıntı yaşamadım ama faz 1 e imkansız format atamadım bir türlü...
Bu sistem faz1 ve faz2 farketmeksizin sorunsuz kuruluyor, her ikisine de denedim. Tabi işlemci ve ssd hdd farkından dolayı faz2 lerde daha hızlı çalışıyor.

@exelsior
Çalışmanız için kutluyorum hocam. Bir tahtayı kullanıma açmadan önce yaptığımız tonla ayarı otomatikleştirmişsiniz. Sürekli soru-cevap yapmanız da ayrıca güzel.
Ben bu aralar diğer bilgisayarlara(ET değil) sürekli win10 kurulum yaptığımdan soruyorum; tahta için 1903 sürümlü bir imaj çalışması planınız var mı acaba?
Bekleyelim mi yoksa bu imajla mı yıla başlayalım ?

@exelsior hocam uzun zamandır cevap yazmıyor, ya 1903 e başladı ya da projeyi sonlandırdı :)
Öyle bile olsa @exelsior hocamın son çalışmasını (özellikle faz2lere) tavsiye ederim, gayet stabil çalışıyor, şimdiye kadar bir sorun yaşamadık. Son sürümü kurduktan sonra farkettim güncellemeler de kapalı ki bu tahtaların selameti açısından çok iyi olmuş, windows saçma sapan güncellemeler gönderip sistemi mahvedemeyecek. Görünürde de bir hata olmadığına göre son iso uzun zaman işimizi görecek gibi.

Kendi imajımızı hazırladık ve kullanıyoruz. W1809 ile W1903 arasında Faz2 tahtalarda W1903 de boot süresi daha fazla. @exelsior unda dediği gibi yeni W1903 imaja gerek yok gibi görünüyor.

@red_d hocam yeni güncellemeler şu anda kullanım açısından görünür bir fayda sağlamıyor. Aksine birçok çalışan işlevde sıkıntı çıkabiliyor.
Hocam merhaba birinci sorum Faz1 tahtaya 240 GB ssd disk aldık sizin imajin kurulumu için extra bişey yapmam lazimmi
2.sizin imaji attık diyelim ingilizce öğretmenlerinin vb bir kaç öğretmenin kurulumu çok uzun süren programlari var tek tahtaya yapsak diğerlerine nasil atabiliriz sizin imajin üstüne
3.atak yada raptor düşünmüyoruz fen lisesindeyiz sıkıntıli öğrenci yok sadede deepfreze düşünüyorum sizce uygunmu problem yasarmiyiz
4.hocam okulun 2.haftası oldu herkes benı bekliyor acil yanitlarsaniz sevinirim

Hocam merhaba birinci sorum Faz1 tahtaya 240 GB ssd disk aldık sizin imajin kurulumu için extra bişey yapmam lazimmi
2.sizin imaji attık diyelim ingilizce öğretmenlerinin vb bir kaç öğretmenin kurulumu çok uzun süren programlari var tek tahtaya yapsak diğerlerine nasil atabiliriz sizin imajin üstüne
3.atak yada raptor düşünmüyoruz fen lisesindeyiz sıkıntıli öğrenci yok sadede deepfreze düşünüyorum sizce uygunmu problem yasarmiyiz
4.hocam okulun 2.haftası oldu herkes benı bekliyor acil yanitlarsaniz sevinirim

1.bişey olmaz, sıkıntı olmaz.
2.şimdilik bu işlevde sıkıntı var görünüyor. Tüm tahtaları açın ve uzaktan bağlanarak kurulumları yapabilirsiniz.
3.deepfreeze de gerek yok.
4.takıldığınız yerlerde forumu geriye doğru tarayabilir ve aratabilirsiniz.

Hocam image attıktan sonra arka plan görsellerini nasıl değiştirebilirim? Bilgiler.Pdf de image atmadan önceki hali yazıyor.

Bugün W1909 ile tahta imajı oluşturdum. Açılış W1903 e göre daha iyi fakat halen yavaş. Tahtanın çalışması W1903 e göre daha kararlı geldi. Bu hafta biraz daha test edeceğim. Sonucu yazarım.

İmajı kullanmaya çalışan arkadaşlar;
Sorularınız için öncelikle iso dosyasının içinde ana dizindeki bilgiler.pdf adlı dosyayı dikkatlice okuyunuz ve konu başlığı sayfalarını araştırınız. Elbette bir yerde cevaplandığını göreceksiniz.

En son eklenen kendi imajını alma menü işlevinde sıkıntı ile karşılaşan arkadaşlar o anın videosunu ulaştırabilirlerse ilerlemek adına faydalı olabilir.

Geri