0,69 Faizle Yeni Evim Kampanyası

Kodla Büyü

bilisim_ogretmeni

Aktif Üye
Sayın hocalarım var mı başvuran? Başvuru yaptıysanız hangi şehir? Çoğu ilde müteahhitler yanaşmıyor. Müteahhitleri ikna edebilir miyiz?

Ben Gaziantepten veya Şanlıurfadan başvurmayı düşünüyorum ama ev bulamıyorum.

Krediye uygun ev bulacaksınız. Bulunca da müteahhiti razı edeceksiniz (devlet müteahhite parasını hemen vermediği için müteahhitler yanaşmıyor) Razı edince banka çok fazla miktar kredi de vermiyor. Üstünü tamamlayacaksınız. Zor iş vesselam.

Sizin taksitlere destek olsun diye konut bedelinin %5'ini sanırım müteahhit katkısı olarak banka tutuyor. Bir de anlaştığınız fiyattan kredi çıkacağı için müteahhit vergiyi yüksek ödemek zorunda kalıyor. Normalde anlaşılan fiyatın çok altında fatura keserler vergi az çıksın diye. Bir de size yüksek fatura kesmesiyle elindeki benzer konutları da o fiyatlardan faturalandırmak zorunda kalıyor. Topluca yüksek vergi yani. Kampanyaya yanaşanlar tüm bu giderleri ve fazlasını konut fiyatına ekleyip öyle satışa sunuyor. Gözlemlediğim kadarıyla bu kampanyayı kabul edenler civarındaki benzer konutların en az iki katı fiyata satıyor evleri. Her türlü yükü yine alıcı çekiyor yani.

Bu ay içerisinde abim Erzurum'da aldı. Normal piyasada 1milyona bulunabilecek daireyi 0,69 ile 1.390m'ye aldı. 950bin banka kredisi çıktı. üstünü peşinat vs olarak cepten ödedi. Müteahhitin 0,69'a uygun projelerini sunması ve çevre şehircilik bakanlığının onaylaması gerekiyor. Bulunduğunuz ilde kamu bankalarına gidip uygun projeleri sorabilirsiniz. Büyük ihtimalle piyasanın üzerinde fiyatları çıkacaktır.

Geri