0 km otomatik araç almak istiyorum.

Kodla Büyü
Hocam 1.0 Tce Dusterim var. Uzun yolda Eco modu kapatın derim. Asıl performansı o zaman göreceksiniz. Hem de daha fazla yakmadığı gibi uzun Yolda eco kapalı iken daha az yakıyor. (Sadece benim deneyimim değil araç grubumuzda ki diğer arkadaşlar da aynı şeyi söylüyor)

Deneyeceğim hocam, ilk defa otomatik kullanıyorum.

7.6 bana biraz fazla geldi ama ortalama yakıt tüketiminde. belki de araca alışma sürecinde olduğunuz için de olabilir. zamanla düşecektir. bende 1 hafta evvel araç tam dolu, 4 kişi ile (ben, eşim ve 2 çocuk) ereğliden mersin tisana gittik. turbo yok 1.4 mpi atmosferik motor, otomatik vites ve klima açık şekilde ereğli, karaman, mut, silifke, tisan istikametinde giderken tisana dönülen yeri bilen varsa oraya kadar araç 5.8 ortalama ile gitti. tisana dönünce bir dağ var aşmak gerekiyor ve 2. vitese çıkmak bile çok mümkün olmuyor oraya dönüp tımanınca apartın önünde kapattığımda araç 6.1'i gösteriyordu.

eco modu aracımda olmadığı için bu konuda bir bilgim yok ama dediğiniz denenebilir olan araçlarda. ileride belki nasip olursa aklımda olsun. i20 alırken 2019 model 0.9 tce otomatik sandero stepway vardı aynı fiyata. eşim mavi rengi ve aracın tipini sevmiyorum dediği için kaldı. nasip işte.

Eco mod açık, ilk deneyim. Arkadaşın dediği gibi ekosuz deneyeceğim.
7.6 çıkmasının baş etkisini adana pozantı(tekir) arasında sürekli rampa çıkmaya yordum. Dönüşte de tam tersi olur normalde. Dönüş boyunca neredeyse bi 40 km gaza dokunmazsınız

Eco mod açık, ilk deneyim. Arkadaşın dediği gibi ekosuz deneyeceğim.
7.6 çıkmasının baş etkisini adana pozantı(tekir) arasında sürekli rampa çıkmaya yordum. Dönüşte de tam tersi olur normalde. Dönüş boyunca neredeyse bi 40 km gaza dokunmazsınız
o kısmı biliyorum rampa uzun. rampa, araca yabancılık, yük durumu her şey etken olacaktır. araca alışınca ve biraz km yapınca her şey normale döner büyük olasılıkla. bende aracı ilk alıp ankaradan aksaraya geldiğimde 6 litreden fazla yakmıştı araç. alıştık sonrasında düştü yakıt. eşimde öyle oldu mesela. ilk etapta 10-11 litre yakarken şu an 7-9 arasına düşürdü şehir içini. Her şeyden önemlisi Allah kazasız, belasız sağlıkla keyifli sürüşler nasip eyleye. Tekrar hayırlı olsun.

Hocam 1 yılda 5100 km yol yaptım . Bu senede 6-7 bini gecmeZ sanırım. 1 kez akü bitti. Yeni araçlarda bitebiliyormus. Garantili olduğundan dolayı gelip takviye yaptılar . Sigorta ve kasko zaten var.
Bu şartlar için yaptırmak mantıklı mı diyorsunuz ?
Aracın ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Ben 2016 araç aldım, normalde garantisi olacaktı ama araç servise hiç girmemiş aldıktan sonra öğrendim servis geçmişine bakayım diye gittiğimde. Araçta sorun yok şükür. Geçenlerde bayram öncesi bakıma servise gittim servis müdürü aracın garantisini tekrar devreye aldım dedi. Nasıl oldu dedim. Bende garanti olmaz diye düşünmüştüm 75.000 km bakımı diye girdim ve sistem şu an 10. aya kadar garanti attı dedi. Aklıma geldi, aux girişi çalışmıyor dedim. Bayram sonrası gelirsen bakalım gerekirse değiştiririz garantiden dedi. İyi ki servise girmişim bakıma dedim. 2,3 ay da olsa garantisinin olması mutlu etti açıkçası eğer aksilik çıkmazsa tekrar.

Olur olmaz bilmiyorum ama bakalım okul açılsın gideceğim bi'. Garanti konusunu da siz değerlendirin derim. İhtiyacınız olur mu olmaz mı bilemiyorum ona göre değerlendirmekte fayda var.

Kasko garantinin yerini tutmuyor maalesef. Kasko sadece dış kısma ve yanlış yakıt gibi hasarlara çalışıyor ama başka bir arıza durumunda olmuyor. Ben olsam yaptırırdım diye düşünüyorum. En azından 3 yıl daha oluşacak sorunda muhattap belli olur ama işte kullanıcı hatası deme ihtimalleri de var mı bilemiyorum. Büyük sorunlara demezler muhtemelen.

Hocam 1 yılda 5100 km yol yaptım . Bu senede 6-7 bini gecmeZ sanırım. 1 kez akü bitti. Yeni araçlarda bitebiliyormus. Garantili olduğundan dolayı gelip takviye yaptılar . Sigorta ve kasko zaten var.
Bu şartlar için yaptırmak mantıklı mı diyorsunuz ?
Hocam sigorta karşı araç kasko sizin araç (+ imm ile sigorta üzerini tamamlar), kaza dışında motorla ilgili sorunlarla kasko sigorta ilgilenmez .
Kardeşimde 3008 var adblue pompası diye bir parça 3 tür değişiyor, geçen değişirken sormuş 6500 müş servis fiyatı garantiden değişip 140 tl almışlar sadece (2500 e 3 yıl garanti uzatmıştı), ben olsam fiyata bakmam uzatırım garantiyi

Geçen sene ağustosta sıfır aldığım araç 2 yıl garantiliymiş.
Sizce 2500 TL verip +3 yıl garanti uzatma yapmalı mıyım?
Hocam uzatılmış garantiyi iyi araştırın. 2 yıl fabrika garantisi gibi olmuyor. Satarken hiç farkı olmadığını söylüyorlar ama başınıza bir hal geldiğinde bin dereden su getiriyorlar. Etrafımda başı ağrıyanlar oldu

Hocam sigorta karşı araç kasko sizin araç (+ imm ile sigorta üzerini tamamlar), kaza dışında motorla ilgili sorunlarla kasko sigorta ilgilenmez .
Kardeşimde 3008 var adblue pompası diye bir parça 3 tür değişiyor, geçen değişirken sormuş 6500 müş servis fiyatı garantiden değişip 140 tl almışlar sadece (2500 e 3 yıl garanti uzatmıştı), ben olsam fiyata bakmam uzatırım garantiyi
Benimki de aynı model hocam. 2500'e değer gibi görünüyor. Teşekkürler.
Bu arada bahsettiğim 2500 TL +3 yıl 40000 km sınırlıydı. Başka bir servis yine aynı ücret 40000 km sınırlı +5 yıl dedi. ikisi de yetkili servis, böyle bir fark olabilir mi? ben mi yanlış anladım acaba.

Son düzenleme:
Hocam uzatılmış garantiyi iyi araştırın. 2 yıl fabrika garantisi gibi olmuyor. Satarken hiç farkı olmadığını söylüyorlar ama başınıza bir hal geldiğinde bin dereden su getiriyorlar. Etrafımda başı ağrıyanlar oldu
markaların forumları oluyor, orada deneyimli kullanıcılara sormak lazım bu konuyu. ama dediğiniz gibi yapmazlarsa 2500'e değer gibi. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Aracın ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Ben 2016 araç aldım, normalde garantisi olacaktı ama araç servise hiç girmemiş aldıktan sonra öğrendim servis geçmişine bakayım diye gittiğimde. Araçta sorun yok şükür. Geçenlerde bayram öncesi bakıma servise gittim servis müdürü aracın garantisini tekrar devreye aldım dedi. Nasıl oldu dedim. Bende garanti olmaz diye düşünmüştüm 75.000 km bakımı diye girdim ve sistem şu an 10. aya kadar garanti attı dedi. Aklıma geldi, aux girişi çalışmıyor dedim. Bayram sonrası gelirsen bakalım gerekirse değiştiririz garantiden dedi. İyi ki servise girmişim bakıma dedim. 2,3 ay da olsa garantisinin olması mutlu etti açıkçası eğer aksilik çıkmazsa tekrar.

Olur olmaz bilmiyorum ama bakalım okul açılsın gideceğim bi'. Garanti konusunu da siz değerlendirin derim. İhtiyacınız olur mu olmaz mı bilemiyorum ona göre değerlendirmekte fayda var.

Kasko garantinin yerini tutmuyor maalesef. Kasko sadece dış kısma ve yanlış yakıt gibi hasarlara çalışıyor ama başka bir arıza durumunda olmuyor. Ben olsam yaptırırdım diye düşünüyorum. En azından 3 yıl daha oluşacak sorunda muhattap belli olur ama işte kullanıcı hatası deme ihtimalleri de var mı bilemiyorum. Büyük sorunlara demezler muhtemelen.
evet haklısınız aslında. 5100 km yapınca yakıt masrafından çok yan giderleri oldu. hesap yapmadım ama belki katlamıştır. o yüzden elim gitmiyor ;)

Benimki de aynı model hocam. 2500'e değer gibi görünüyor. Teşekkürler.
Bu arada bahsettiğim 2500 TL +3 yıl 40000 km sınırlıydı. Başka bir servis yine aynı ücret 40000 km sınırlı +5 yıl dedi. ikisi de yetkili servis, böyle bir fark olabilir mi? ben mi yanlış anladım acaba.
Yok yok yanlış anlamamışsınızdır km düşürüp fiyat vermişlerdir ,yılı değişiyor zaten km hesabına göre yapılıyor ona göre fiyat veriliyor ,yani
Yıllık 15 bin km 3 yıl—-2500 tl
Yıllık 10 km 4 yıl——-3000 tl
Yıllık 8 km 5 yıl —-2500 ( sizinki )
Yıllık 20 bin km 3 yıl gibi——6000 tl gibi
Tek can sıkıcı tarafı şu yıl dolmadan km doldurursanız boşa çıkıyor , o yüzden km yi uzun seçmek lazım, bin km nın hesabını yapıyorlar sonra

Geri