1.01.01.06.008 - Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Uzaktan Eğitim Kursu

Kodla Büyü
Hocam bende bilgisinin olduğuna inanıyorum ama garip bişey vardı eğitimde olmadı...
Programcılık geçmişim var ama anlamakta gerçekten zorlandım.
Birde bana göre dart anlatım kısmı gibi, adım adım flutterda anlatılmalıydı. Bir de 1 saat kod yazıyoruz ne oldu, orası nereye ne etti, ne oluyoruz anlamakta zorlandım.
Form elemanlarını bilmiyoruz wigetlar konu üstüne formu ekleyip öğreniyoruz o ara, aklıma geldi hazır bunlar zaten karıştı şimdi birde sayfalama atalım iyice çorba oldu...
Farklı bir sürü eğitim aldım ama cidden çok sıkıldım ve anlamakta zorlandım. Bir kez daha önyargısız sıfırdan dinleyeceğim inşallah...
hocam bende o egıtımı ızledım fakat yarısında bıraktım cunku bıraz daha ızleseydım bılgısayara kusucektım :) okadar ozet anlatmıski yaptıklarından bırsey anlamak gerçekten çok zor. .Yani en basıtınden 2 text fıeld ekleyıp toplama ıslemını bıle gostermemıs.Kesınlıkle o kursla kendınızı degerlendırmeyın. emre altunbılegın udemy üzerinden verdiği egıtımı aldım temel olarak bırseyler ogrenmek ıcın onu deneyebılırsınız.

Çok şey öğrendim mi evet sınavı geçebilir miyim hayır :) sorular olsa saatler süren emeklerim boşa gitmezdi ama olsun öğrendiklerimiz kârımız

Merhaba arkadaşlar bu eğitimi 08/06/2020 28/06/2020 tarihleri arasında alıyorum. Sınav için son tarih 28 haziran mı yoksa sonraki bir tarihtede girilebilir mi

yok hocam forumda yazılanları okudum sınava girmeye cesaretim kalmadı. Sınıf öğretmeniyim bilişimci arkadaşlarımız zor dedikten sonra ümidim yok Bi ara girer cevaplar çıkarım .
Hocam ben de sınıf öğretmeniyim Google yardımı ve birazda aklımda kalanlarla gecebildim.. Pes etmeyin..

Flutter için Emre Altunbilek anlatımını tavsiye ederim, Dart kısmı için Youtube'da yine kendisinin anlatımları var Flutter kısmı Udemy'de kurs olarak alabilirsiniz.

flutter 19 isimli videodaki ornkeleri ben sizinle paylasacağım deidği kodları nereden elde edebiliriz ulaşabilen var mı?

Merhabalar bir sorum var arkadaşlarım
Kursu almaya başladım ancak kurulum beni çok geriye bıraktı öyle ki hala tam çalışmayan bir android studio ile basbasayim
Android studio da emulator kapalı iken run yapamıyorum siz de de böyle mi durum?
Emülatörü çalıştığında ancak run edebiliyorum programı.
Inanın o kadar video ve doküman inceledim ki sorunumu çözmek için anlatamam

Kursu almaya başladım ancak kurulum beni çok geriye bıraktı öyle ki hala tam çalışmayan bir android studio ile basbasayim
Android studio da emulator kapalı iken run yapamıyorum siz de de böyle mi durum?
evet emulatör çalıştırılmazsa görmüyor. ilk olarak amulatörü çalıştırıyorum sonra kodları yazıp çalıştırıyorum. kotlinde böyle değildi. kod yazıp çalıştır deyince önce amulatörü kapalı ise çalıştırıp sonrasında kodları derliyordu.
ben bunu Android Studio'nun genel olarak çalışmasına bağladım. Zira ilk etapta zaten dikkat ederseniz flutter yok direkt olarak. kotlin var projeler içinde. pluggin olarak sonradan ekleniyor. Dart google tarafından geliştirilse de bence kotlin dedikleri gibi android studionun ana dili. flutter ise arka planda kalan dili. bu benim şahsi düşüncem tabiki. belki de yanlış düşünüyorum.

merhaba arkadaşlar
Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Uzaktan Eğitim Kursu alıyorum.
ebadaki kurulum klavuzundaki adımları uygulayarak tek tek yaptım. Önce Git dosyasını sonra c sürücüsünde src\flutter içerine dosyarı çıkardım ardından android studio yu kurdum .programı çalıştırdım ve kod yazıp çaıştırınca "no devices" hatası geliyor.

"no connected devices found;please connect a device or see flutter.dev/setup for getting started instructions" diye bir hata

** AVD manegerden nexus 5 i ekledim
**kullanıcı adım türkçe karakter yok
**win 10
https://drive.google.com/file/d/1HrbEgXZg-hPKIk5-7je6VfvAS1pD5bIN/view
view

bir sürü şey denedim olmadı bir türlü. Büyük bir hevesle başladım lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, kotlin kursu alırken hoca Bios ayarlarından sanal makinenin aktifleştirilmesi gerektiğini söylemişti, olmazsa da kendi telefonumuzu takıp tanımlayabildiğimizi söylemişti.

O videoya meb- öğretmen yetiştirmenin YouTube adresinden bakabilirsiniz.

Ben telefonumu developer olarak ayarlayıp, telefonumu bilgisayara takıp, uygulamaları yapmıştım. Belki sizin de işinize yarar. Kolaylıklar dilerim.

bilgisayar kullanıcı adınızı kontrol edin, içinde Türkçe karakter olunca android stüdyo sorun çıkarabiliyor. ayrıca programı açarken yönetici yetkisi ile açmayı deneyin ve flutter SDK nın kurulu olduğu dizine TAM ERİŞİM için kullanıcı izinlerini ayarlamayı unutmayın.
Sanallaştırma ile alakalı olarak biostan aktif etmeme, görev yöneticisinde sanallaştırma ETKİN görünmesine rağmen "android studio" HAXM hatası veriyor, ne denediysem olmadı pes ettim ve cep telefonu üzerinden örnekleri çalıştırıyorum. bazen olmayınca olmuyor

Ben şöyle çözüyorum. Direk çalıştır deyince çalışmıyor bende. Ben Tools menüsünden AVD manager'e giriyorum. Orada ekli cihazın birinin sağdaki Action kısmında çalıştır butonu ile çalıştırıyorum. Yesil OK görseli olan üzerine gelince Launch yazıyor. Bir mesaj çıkıyor OK tıklıyorum. Bekliyorum sanal cihaz çalışıyor sonra flutter cihazı görüyor sorunsuz çalışıyor.

Merhaba herkese flutter içinde oluşturduğumuz db veritabanı dosyasını ve içeriğini fiziki olarak nasıl görebiliriz proje klasöründe yok çünkü öyle bir db dosyası

Arkadaşlar ben EBA da ne mobilden ne de PC den ders 10 u izleyemiyorum. Başlıkta açmıştm ama buraya da yazmak zorunda kaldım.

Geri