1.01.01.06.008 - Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Uzaktan Eğitim Kursu

Kodla Büyü
2 haftadır hevesle eğitime devam ediyorum ama son 2 gündür heves falan kalmadı.Nerde hata var bir türlü bulamıyorum.Benim ekrana ürünler bir türlü gelmiyor. :(

UrunListesi.dart

49. satırı şöyle yapmanız lazım yukarıdaki örnek için:

urunlerData.add(Urun.fromObject(data"buraya köşeli parantezler içerisinde i yazın" ));

Ayrıca çalışan uygulamanın dart dosyaları (lib klasörü) ektedir. Bendeki proje adı fluttereticaret, import kısımlarını buna göre düzenlemeniz gerekebilir.

dbHelper.dart' da if(_db==null) olacak yerde ben 1 tane = kullanmışım.Çok şükür sorun düzeldi.

Bu hafta hastaneye falan gittik ben de takip edemedim bir de kotlin de var hepsi birikti. Sınav hemen ardına olamasaydı haftasonu çalışırdım şimdi işim zor :(

Forum yönetisi arkadaşlarımız artık bu forum için kodları daha düzenli, renkli bir eklenti kullanmamızın vakti gelmedi mi. ?

Xenforo için böyle bir eklenti var mı. ?

Selam arkadaşlar kendimce her iki kurs dosyalarını ve tuttuğum açıklama satırları ile beraber word belgesi olarak düzenledim, belki sınav içim faydası olur.

Ekli dosyalar

• Flutter -Dart Dili Ders Notlarım.rar
    35.9 KB · Görüntüleme: 1,197
  • Kotlin Dili Ders Notlarım.rar
    521.9 KB · Görüntüleme: 970
Şunu anladım, flutter ve kotlin ikisi aynı anda 2 haftaya sığacak gibi değil :D

Engin hocanın dediği gibi kolay olsaydı herkes programcı olurdu. Günümüzün gözde mesleklerinden ne de olsa. Sabırla ve azimle çalışmak lazım.

menü listeleyemen beyaz ekran alan arkadaşlar Urun.dart sayfasında köşeli parantez kullanırsanız sorun düzeliyor

Urun.fromObject(dynamic o){
this._id=o["id"];
this._ad=o["ad"];
this._aciklama=o["aciklama"];
this._fiyat=double.tryParse(o["fiyat"].toString());

}

22 nisandaki uygulamada liste gelmedi. tüm kodları gözden geçirdim ama olmadı.
hata vermiyor. ekran geliyor ancak sadece başlık ve altı boş beyaz sayfa geliyor.
23 nisandaki uygulama da 22 nisan üzerinden devam ettiği için devam edemedim.

2. hafta dersleri ağır geldi. Ayrıca Flutter ile Kotlin birbirine girdi :D Yarın umarım sınavı başarılı şekilde atlatırız.

22 nisandaki uygulamada liste gelmedi. tüm kodları gözden geçirdim ama olmadı.
hata vermiyor. ekran geliyor ancak sadece başlık ve altı boş beyaz sayfa geliyor.
23 nisandaki uygulama da 22 nisan üzerinden devam ettiği için devam edemedim.

Kod:
this._fiyat=double.tryParse(o["fiyat"].toString());

burada double.tryParse(o["fiyat"]) yerine yukarıdaki şekilde yazın sorun düzelir hocam.

Geri