1.01.01.06.008 - Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Uzaktan Eğitim Kursu

Kodla Büyü
merhabalar...

acaba bu hatayı nasıl çözebilirim?

error: The function 'MyApp' isn't defined. Location: (undefined_function at [dartdili] test\widget_test.dart:16)

Programı kurarken ingilizce karakter hatası verdi. Bende c sürücüsüne /androidproject klasörü oluşturdum yükleme bitti.ilk kodu yazdım çalıştır dediğimde "no connected devices found please cınnected.... " diye hata veriyor.
Event logda hata olarak" emulator: PANİC: Broken AVD system path. Check your ANDROİD_SDK_ROOT value... hatası veriyor. İnternete yazılan herşeyi denedim neredeyse olmadı. Telefonu bağlamayı düşündüm oda olmadı. hala aynı hatayı veriyor.
Çözüm bulabilecek olan varmı buna?

Programı kurarken ingilizce karakter hatası verdi. Bende c sürücüsüne /androidproject klasörü oluşturdum yükleme bitti.ilk kodu yazdım çalıştır dediğimde "no connected devices found please cınnected.... " diye hata veriyor.
Event logda hata olarak" emulator: PANİC: Broken AVD system path. Check your ANDROİD_SDK_ROOT value... hatası veriyor. İnternete yazılan herşeyi denedim neredeyse olmadı. Telefonu bağlamayı düşündüm oda olmadı. hala aynı hatayı veriyor.
Hocam kullanıcı adınızda türkçe karakter var ise başka dizine kursanız bile sorun çıkıyor, ben baya uğraşmıştım. İnternette türkçe kaynak zaten çok az, diğer sitelerden de anlayabildiğim kadarını denedim ancak olmadı. En son bilgisayarı kullanıcı adındaki türkçe karakterleri silerek tekrar kurdum. Sorun çözüldü.

Hocam kullanıcı adınızda türkçe karakter var ise başka dizine kursanız bile sorun çıkıyor, ben baya uğraşmıştım. İnternette türkçe kaynak zaten çok az, diğer sitelerden de anlayabildiğim kadarını denedim ancak olmadı. En son bilgisayarı kullanıcı adındaki türkçe karakterleri silerek tekrar kurdum. Sorun çözüldü.
aynen çözülmüyor sorun en son format atacam. Kullanıcı adını değiştirdiğimde bile program da değişmiyor

aynen çözülmüyor sorun en son format atacam. Kullanıcı adını değiştirdiğimde bile program da değişmiyor

Hocam bunun gibi sorunlarda android sdk ve flutter src dosyalarını ve projelerinizi c: diskine değilde diğer disk alanlarına kaydederseniz kullanıcı adını değiştirmek yeterli olur. Aynı sorunları bende yaşamıştım. bu şekilde format atmadan sorunları çözmüştüm.

Eğer bilgisayar adınızda türkçe karakter ya da boşluk var ise bilgisayarınızı formatlayıp tekrar yeni kurulum yapmanızı öneririm. Çünkü bilgisayar adını değiştirseniz bile bazı yerlerde eski kullanıcı adı olduğu için hata verebiliyor. Sorunu düzeltmeye çalışırkende çok vakit harcıyorsunuz. En iyisi zaman kaybetmeden hızlı bir kurulum yapmak. Flutter dosyalarını C:\src\flutter olacak şekilde ayarlayın ve sdk yolunuda bu şekilde seçin.(Eğer sdk yolunuzu tekrardan düzenleme yapmanız gerekirse Android stüdyodan File->Settings->Language&Frameworks-> Flutter menüsünden tekrar ayarlama yapabilirsiniz.) tool avd manager dan emülatör eklerken de nexus u seçiniz ve yazılım olarakta tools sdk manager dan android pie 9.0 28 nol u sdk yı kurunuz. Ben android 10 29 no lu sdk yı kurunca lisans hatası verdi. Son olarak bilgisayarınızın ram i nin en az 8gb olması lazım. Yoksa bilgisayar emülatörü çalıştıramayabiliyor.
Bilgisayarı formatlamaya gerek yok hocam.
Fazla uzun sürmeyen ayarları var.

Arkadaşlar ben neden youtube linkini bulamadım.
Paylaşabilir misiniz?
Engin hocanın kendi kanalında da yok.

Engin DEMİROĞ 30 Haziran 2020 Cumartesi Canlı - 6 Saatlik Flutter Mobil Programlama Kampı / Dersleri
Kurulum bilgilendirme-hazırlık Flutter SDK & Android Studio & Visual Studio Code Kurulumu

Burada “Haziran ayı boyunca bir çok flutter etkinliği ile mobil geliştirme yapacağız.” Diyor.

yeni başlayanlar için kurulum daha ayrıntılı anlatılabilirdi. Malesef programı çalıştırabilmek saatlerimizi aldı . Emülatör olayı ....

yeni sınavına giren var mı sorular nasıl?

anlatım fena değildi ama aşırı sıkıcı. canlı ders videolarından anlatım mı olur? hızlandırıp izliyorum yine çekilmiyor. 9 a kadar geldim. direkt sınava mı girsem diyorum. :)

Kullanıcı adınımı değiştirsemde bende sorun çözülmemişti. Hatta android studio vs tekrar kurdum yine olmadı. Israrla emulator yollarında eski türkçe karakterli isim görünüyordu. Yeni bir kullanıcı oturumu yarattım türkçe karakter içermeyen, o kullanıcıyı da admin yaptım. Android studio yu oraya kurdum ve emulator çalıştı. Daha mantıklı oldu, o kullanıcıdaki ekranda mesela görev çubuğunu daha dar ve gizlenebilir yaptım. İlgili konu ve linkleri masaüstüne taşıdım tamamen android geliştirmeye odaklı bir kullanıcı hesabı oldu.

ders videolarını izliyorum. yalnız kurulumu anlatan hocadan değil youtube da tane tane anlatan birinden öğrendim. kurulum çok uzun sürüyor benim 1.5 saatimi aldı.

engin demiroğ hoca kesinlikle çok hızlı anlatıyor. eminim çok iyi bir programcıdır ama insanlar daha programı çalıştırmadan hoca 2. derste for döngüsü anlatmaya başladı.

daha önceden programlama dersleri almış olmasaydım anlattığı hiçbirşeyi anlamazdım.

daha sınava girmedim ama burda yazılanlara göre sorular çok kolaymış. bakıcaz..

ders videolarını izliyorum. yalnız kurulumu anlatan hocadan değil youtube da tane tane anlatan birinden öğrendim. kurulum çok uzun sürüyor benim 1.5 saatimi aldı.

engin demiroğ hoca kesinlikle çok hızlı anlatıyor. eminim çok iyi bir programcıdır ama insanlar daha programı çalıştırmadan hoca 2. derste for döngüsü anlatmaya başladı.

daha önceden programlama dersleri almış olmasaydım anlattığı hiçbirşeyi anlamazdım.

daha sınava girmedim ama burda yazılanlara göre sorular çok kolaymış. bakıcaz..
Hocam bende bilgisinin olduğuna inanıyorum ama garip bişey vardı eğitimde olmadı...
Programcılık geçmişim var ama anlamakta gerçekten zorlandım.
Birde bana göre dart anlatım kısmı gibi, adım adım flutterda anlatılmalıydı. Bir de 1 saat kod yazıyoruz ne oldu, orası nereye ne etti, ne oluyoruz anlamakta zorlandım.
Form elemanlarını bilmiyoruz wigetlar konu üstüne formu ekleyip öğreniyoruz o ara, aklıma geldi hazır bunlar zaten karıştı şimdi birde sayfalama atalım iyice çorba oldu...
Farklı bir sürü eğitim aldım ama cidden çok sıkıldım ve anlamakta zorlandım. Bir kez daha önyargısız sıfırdan dinleyeceğim inşallah...

Geri