1.01.01.08.005 - Bilgisayar Ağlarına Giriş Eğitimi (CCNA 1) Kursu

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Eğer kurs verme durumu zorunluluğu oluşursa, şu bilgiler sizi rahatlatır diye umuyorum;
Kurs için 6500 kontenjan açılmış, 3200 başvuru olmuş, eğitime de şu an 800 kişi canlı katılıyor.
Sadece eğitime canlı katılanları hesaplarsak il başına 10 kişi yapar ki bu 10 kişiden biri illa gönüllü olur.

Mebbis'de il kurs açıklaması sayfasının sonundaki verileri inceleyiniz.
Kafanızı yormayın..

Ben de henüz katılamadım eğitimlere. mail attım belirttiğiniz adreslere inşallah dönüş yaparlar.

Videoları izleyemiyorum. Chrome da Starting Webex'de kalıyor. Sebep nedir acaba? Sistem Windows 7 64 bit

Bakanın konuşması bitene dek başlamayacak sanırım

Canlı yayına bağlanırken değil eski yayınları izlemek istediğimde ... ayrıca desktop uygulaması yüklü pcde
Hocam kayıtlı videoların açılması birkaç dakikayı buluyor. Hemen açılmıyor. Bir süre beklemeniz gerekiyor. En azından ben bekliyorum birkaç dakika anca açılıyor.

Bu eğitime çok önceden başvurdum, ara tatilinde güncel olmayan mebbis iletişim bilgilerimi okula dilekçe vererek düzelttirdim. Ben bilgilerimi düzelttikten sonra bu uzaktan eğitime dair onay yazısı okula geldi. Lakin ben uzaktan eğitime başvurduğumda halen eski bilgiler yer almaktaydı. Şu an, bu eğitim bana tanımlı, "Kişisel bilgilerin izin verme" süresi geçmeden 30.01.2020'de mebbis yardım kısmından, "mebbisdeki tüm modüllerde bilgilerimin güncel olduğunu ama sadece hizmet içi eğitim kısmında halen eski bilgilerimin olduğunu" yazdım. Bunu geçen hafta tekrar "mebbis yardım" üzerinden ekran görüntüleri ile açıklayarak yazdım. Bulunduğum okula durumu bildirdim, okul ilçe ile görüşmemi söyledi, ilçe ile görüştüm; onlar il ile görüşmemi söyledi, il ile de görüştüm, hatta il de mebbis modülü ile ilgili en yetkili teknik uzmana telefonla ulaştım, bakacağız dediler tekrar aradım açan olmadı. Hatta 444 li bakanlığın bir numarası var orayı aradım oradan çözüm olarak tekrar ilgili birimle görüşmemi söyledim.

Artık bu eğitim için kişisel bilgiler onay süresi geçti, yapacak bir şey yok; aynı şeyi "siber güvenlik" için de yaşadım, o eğitimi de iletişim bilgilerim halen güncellenmediği için alamadım, süresi doldu.

Bir ihtimal eski iletişim bilgilerim üzerinden izin verdim; belki giriş yapabilirim dedim, o durumda da eski mail adresimle yeni mail adresim uyuşmadığından sanırım, aşağodaki linkten netcade girdiğimde şöyle bir uyarı veriyor:

https://46507089.netacad.com/courses/996185

hfPQon.png

Bu uyarıya istinaden şansımı bir de canvasa güncel mail adresimle doğrudan üye olarak deneyeyim dedim, bu sefer canvas; "zaten bu mail adresine tanımlı bir hesap var" diye hata verdi, bu sefer de madem var, şifremi sıfırlayayım dedim, herhangi bir şifre sıfırlama linki gelmedi canvas üzerinden.

Yani halen mebbis hizmet içi eğitim bölümünde eski iletişim bilgilerim (mail+tlf) olduğundan hiçbir eğitimi alamıyorum kişisel veri izni veremiyorum, canvasa giremiyorum.

Benzer durumu yaşayan, yaşamış varsa önerisine açığım.

arkadaşlar bu uzaktan eğitime başvurduğumuz halde eğitimleri yapmazsak sınavı da dahil, vazgeçsek yani sorun oluyor mu acaba?

Kişisel veri iznimi dün verdim.Şuan kayıtlı hesap yok diyor konuyla ilgili bilgisi olan var mı , ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• 48670CDD-43FE-4835-B0F1-DC22A744B782.jpeg
    48670CDD-43FE-4835-B0F1-DC22A744B782.jpeg
    55 KB · Görüntüleme: 20
Arkadaşlar 1,2 ve 3. Dersleri kaçırdım izlemem gerekiyor, tam olarak nereden ulaşabilirim?

ben de ilk 4 dersi kaçırdım
bundan önce siber güvenlik eğitimi almıştım ve hesabım vardı. şimdi hesabıma giriş yapamıyorum. şifremi unuttum diyorum ama bana mail göndermiyor.
nasıl yapabiliriz arkadaşlar

netacad sitesinde bu eğitim iki tane görünüyor bende. aynısı sizde de oldu mu?

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri