1. BBNet "Güzel Okulum" Yarışma Etkinlikleri [Yönetim]

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Niyazi SARAL' Alıntı:
hocam size sormak istiyorum hiç cms site yaptınız mı? Büyük ihtimalle yapmadınız, işi bildiğiniz yok, ezbere laflar konuşuyorsunuz. Yapılan hiçbirşey boş değildir. Ve hepsinde büyük emekler vardır. Sizin gibi emeğe hazırcılık diyenlerle çok tartışıyorum ve tartışacağım. Bana cevap verin lütfen: Kullandığınız dreamweaver programını siz mi ürettiniz? O halde kabul edin. siz de hazır program kullanıyorsunuz. Dreamweaver nasıl bi programsa ve sıfırdan birşeyler ortaya çıkıyorsa, CMS de tapu gibi bir programdır ve orada da sıfırdan bir site ortaya çıkar. Ben bu işi öğrenmek için yıllarımı verdim ve şimdi yeni yeni siteler yapıyorum. Hazırcılıksa nasıl oluyor da aylarımızı yıllarımızı veriyoruz. Sözlerinizden ötürü sizi özür dilemeye davet ediyorum...

Kavga etmesek :(

Gerçekten güzel bie tartışma içinde kırıcı sayılabilecek kelimeleri görünce ben üzülüyorum. Burada amacımız bir etkinlik düzenlemek ve her koşulda karşımızdaki insaların görüşlerini de saygı göstermek zorundayız. Aslında ben de sizin gibi düşünüyorum. Bence " ∏ " (3.1416...) sayısı için nasıl Mısır'lılara bir ayrıcalık sağlamıyorsak her türlü gelişim, ilerleme, bilgi toplumlara mal edilmeli.

Ancak karşı tarafı da anlıyorum, onları çok sıkmışlar herhalde. Belki süre biraz esnek tutularak çözüm bulunabilir. Oturup geliştirirler. Bir bahane olur onlara da...

Niyazi hocam yanlış anlaşılmalar için sizden özür diliyorum. böylesine güzel bir çaba içinde olan sizin gibi insanların böyle şeylerle karşılaşması sizin kadar beni de üzüyor. Ortada sadece bir yanlış anlaşılma var. okyanus arkadaşımız biraz fazla alınganlık yapmış. Benim ne okyanus arkadaşıma nede onun gibi birşeyleri KENDİ EMEKLERİ İLE ÜRETEN - GELİŞTİREN arkadaşlara herhangi bir lafım yok. benim karşı çıktığım bu tarz üretken arkadaşların hazırladıklarının kendi ürünleriymiş gibi diğer kişiler tarafından kullanılması..

"Güzel Okulum" başlığında caz :puhaha:
:verymad: BaRBaRYaN35 :verymad: okyanus41 :verymad:
bence ikiniz de forum üyelerinden özür dilemelisiniz...

Güzellik biraz göreceli bi kavram, ama içerik değildir. Bence içi en dolu site ödülü almalıdır. yani okula gitmeden gitmiş kadar olmalısınız.

Fikir çok hoş, belki sonuçlanması sancılı olabilir, hatta belki de gerçekleşmez ama takdir edilmelidir. Hepinizi tebrik ederim. Tüm öğretmenler biz bilgisayarcılar kadar akıl yorup proje üretse bu memleketin sırtı yer gelmez.

Sevgili @BaRBaRYaN35 ve @okyanus41 konunun uzamayacağını düşenerek mesajları olduğu gibi bırakıyorum, özel mesaj yoluyla aranızda sorunu çözebilirsiniz.

Son mesajı tekrar iletiyorum.

the_korsan' Alıntı:
Niyazi hocam, yapacağız ve en güzel okul web site yarışması tek kategoride olacak, statik dinamik ayrımı yapılmadan.

Yarışmayı internet haftasına denk gelecek şekilde sonuçlandırağız. Katılacak arkadaşlarımıza hazırlık için zamanda kalmış olacak.
Yarışmaya 1 haftalık katılım süresi tanıyacağız. Bu süre içerisinde katılmak isteyen arkadaşlarımız site bilgilerini adreslerini bize ulaştıracaklar. Katılım süresi bittikten sonra katılımcı siteleri ön izlemeleri ile beraber sabit bir başlıkta yayınlayıp, incelenmeleri için 1 haftalık süre tanıyacağız. Katılım yüksek olacağından ön eleme durumu da gündeme gelecektir.

Bu ön elemeyi de tarafsız bir şekilde yapacak, web, tasarım, grafik konusunda uzman kişilerden ve gerekirse üni. hocalarından destek alacağız.
İnceleme süresi bittikten sonra 1 haftalık oylama süresi daha tanıyacağız. Genel olarak düşüncemiz bu şekilde, az kaldı, açıklamayı detaylı bir şekilde duyuracağız.

Arkadaşlar harıl harıl çalışıyor herhalde kimseçikler ortada görünmüyor. Herkese başarılar diliyorum, iyi olan kazansın. :)

the_korsan' Alıntı:
Sevgili @BaRBaRYaN35 ve @okyanus41 konunun uzamayacağını düşenerek mesajları olduğu gibi bırakıyorum, özel mesaj yoluyla aranızda sorunu çözebilirsiniz.

Son mesajı tekrar iletiyorum.

the_korsan' Alıntı:
Niyazi hocam, yapacağız ve en güzel okul web site yarışması tek kategoride olacak, statik dinamik ayrımı yapılmadan.

Yarışmayı internet haftasına denk gelecek şekilde sonuçlandırağız. Katılacak arkadaşlarımıza hazırlık için zamanda kalmış olacak.
Yarışmaya 1 haftalık katılım süresi tanıyacağız. Bu süre içerisinde katılmak isteyen arkadaşlarımız site bilgilerini adreslerini bize ulaştıracaklar. Katılım süresi bittikten sonra katılımcı siteleri ön izlemeleri ile beraber sabit bir başlıkta yayınlayıp, incelenmeleri için 1 haftalık süre tanıyacağız. Katılım yüksek olacağından ön eleme durumu da gündeme gelecektir.

Bu ön elemeyi de tarafsız bir şekilde yapacak, web, tasarım, grafik konusunda uzman kişilerden ve gerekirse üni. hocalarından destek alacağız.
İnceleme süresi bittikten sonra 1 haftalık oylama süresi daha tanıyacağız. Genel olarak düşüncemiz bu şekilde, az kaldı, açıklamayı detaylı bir şekilde duyuracağız.
...
yarışma kategorileri belirlenmiştir. Sözü uzatmaya gerek yok. Katılacak tüm arkadaşlara şimdiden BAŞARILAR DİLİYORUM...

İnternet haftasında açıklanacaksa isterseniz İnternet Haftası Etkinlikleri içine alalım, ben STK'lar ile konuşurum, hemen kabul ederler. Bu durumda daha yaygın olur. İsterseniz önce sizin aöıklamanızı bekleyelim de ödülleri falan belirleyelim sonra tartışırız.

Özgür Hoca' Alıntı:
Web site yarışması bence şöyle olmalı:
Öncelikle hazır tasarım, Joomla, Wordpress, meb şablonu, vs siteler doğal olarak elenmeli. Geriye kalan siteler de şu kriterler aranabilir: Orijinal tasarım, kullanılabilirlik, güncellik, vs.
:alkis: :alkis: :alkis:

inanın bu konudaki cevapları okumak çok zaman alır...Onun yerine bi kitap okurum daha iyi bu ne kadar uzun mesajlar.Arkadaşlar Zamanınızı bu tip tartışmalara nasıl olurda ayırırsınız ya.İstişarenin adı bizim arkadaşlarda tartışma olmuş.....

BBNET 1. “Güzel Okulum” En Güzel Okul Web Sitesi yarışmasının haberini veriyoruz.

Statik, dinamik fark etmeden, asp, php, html, cms, flash vs. her türdeki site ile yarışmaya katılabilirsiniz.

Yarışmaya başvuru yapılan sitenin sizin dışınızda başka birisi veya firma tarafından yapıldığının belirlenmesi durumunda site elenecektir.

10 Mart tarihinden itibaren yarışmaya başvurular alınmaya başlayacaktır. 1 hafta sürecek olan katılım süresinde katılımcılar katılacaklarına dair başvuruyu

the_korsan@hotmail.com.tr ve diğer eklenecek adreslere göndereceklerdir.
Başvuru gönderilen adresten başvurunuz alınmıştır mesajını aldıktan sonra siteniz değerlendirelecek siteler arasına eklenecektir.

Bir haftalık süre sonunda ön eleme için oluşturduğumuz komisyon site elemelerini yaparak site sayısını en fazla 20, en az 10’a indirecektir. Oluşturulan bu komisyonda kimlerin bulunduğu, hangi kriterlere dikkat edecekleri konusundaki bilgiyi de sizlerle paylaşacağız.

Komisyondan gelen sonuçlara göre en fazla 20, en az 10 site BBNet içerisinde 1 hafta süreyle üyelerimizin oylarına sunulacaktır.

Yarışma oy üstünlüğüne göre internet haftası içerisinde sonuçlandırılacaktır.
Sponsorlarımızın desteği ile (başta Çizgi Tagem- Niyazi SARAL) verilecek olan ödülleri yarışma afişi ile birlikte duyuracağız.

Önümüzde hazırlanmak için 1 aylık bir süre var, BBNet için hayırlı olsun...

hayırlısı olsun bakalım. gereksiz tartışmalarda son bulur böylece. iyi olan kazansın. :) herkese başarılar.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri