1 Mart ta yüzyüze eğitim başlıyor

Kodla Büyü
https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/nuran-cakmakci/okullar-butun-yaz-acik-41759188

Okullar bütün yaz açık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Okullar 2 Temmuz’a kadar açık, ara tatil yok” açıklaması gözleri eğitimdeki ‘en kısa yaz tatili’ne çevirdi. Normal takvime göre okullar 18 Haziran’da kapanacaktı, bu tarih 2 Temmuz’a çekildi. Temmuz ve ağustos aylarında da ‘gönüllü okul’ olacak.

ÖĞRETMENLERE EK ÜCRET

Öğretmenlere de isteğe bağlı çalışma planı yapılacak. Gönüllü olarak çalışmak isteyen öğretmenlere bu çalışmanın karşılığında ayrıca ücret ödenecek. Gönüllü okul uygulaması büyük ihtimalle yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

SEMİNER TARİHİ

Geçtiğimiz yıllarda öğretmenler ders zili sona erdiğinde iki haftalık seminer programına girerlerdi. Bu yıl da 21 Haziran’dan 30 Haziran’a kadar öğretmenler seminerde olacaktı. Takvimin uzaması nedeniyle bu seminerlerin de ağustos sonunda yapılması planlanıyor.

YENİ EĞİTİM YILI AĞUSTOSTA BAŞLAYABİLİR

Okullarda yeni takvim yakında açıklanacak. Bu eğitim-öğretim yılı 31 Ağustos’ta başlamıştı. Bir sonraki yılın ders zilinin de 31 Ağustos günü başlama ihtimali üzerinde çalışılıyor.

Açıkçası pek ihtimal vermiyorum buna ama yaşayıp göreceğiz birlikte...

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/nuran-cakmakci/okullar-butun-yaz-acik-41759188

Okullar bütün yaz açık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Okullar 2 Temmuz’a kadar açık, ara tatil yok” açıklaması gözleri eğitimdeki ‘en kısa yaz tatili’ne çevirdi. Normal takvime göre okullar 18 Haziran’da kapanacaktı, bu tarih 2 Temmuz’a çekildi. Temmuz ve ağustos aylarında da ‘gönüllü okul’ olacak.

ÖĞRETMENLERE EK ÜCRET

Öğretmenlere de isteğe bağlı çalışma planı yapılacak. Gönüllü olarak çalışmak isteyen öğretmenlere bu çalışmanın karşılığında ayrıca ücret ödenecek. Gönüllü okul uygulaması büyük ihtimalle yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 31 Ağustos’a kadar devam edecek.

SEMİNER TARİHİ

Geçtiğimiz yıllarda öğretmenler ders zili sona erdiğinde iki haftalık seminer programına girerlerdi. Bu yıl da 21 Haziran’dan 30 Haziran’a kadar öğretmenler seminerde olacaktı. Takvimin uzaması nedeniyle bu seminerlerin de ağustos sonunda yapılması planlanıyor.

YENİ EĞİTİM YILI AĞUSTOSTA BAŞLAYABİLİR

Okullarda yeni takvim yakında açıklanacak. Bu eğitim-öğretim yılı 31 Ağustos’ta başlamıştı. Bir sonraki yılın ders zilinin de 31 Ağustos günü başlama ihtimali üzerinde çalışılıyor.
ağustosa semineri alırlarsa hiç hoş olmaz, eylülde bile sıcak, artık urfada adanada seminer saatlerini akşam yaparlar. bakanlık ne yapacağını şaşırdı.

Risk grubu değişen iller için yeni kuralların uygulanması 15 günde bir olacak diye okumuştum. Haftaya pazartesi mi başlayacak, 15 gün gibi bilginiz var mı? Ona göre 5-6-7'lerin okula gelmesi durdurulacak mesela.

Risk haritası önümüzdeki hafta yapılacak kabine toplantısında güncellenecekmiş.

Bilim kurulunun bugün toplanacağı belli.

Kabine toplantısının zamanı henüz beli değil ama tahminen Pazartesi olur.

Aslında haftalık insidans verilerinin Cuma akşamı belli olması lazım.

Risk haritası önümüzdeki hafta yapılacak kabine toplantısında güncellenecekmiş.

Bilim kurulunun bugün toplanacağı belli.

Kabine toplantısının zamanı henüz beli değil ama tahminen Pazartesi olur.

Aslında haftalık insidans verilerinin Cuma akşamı belli olması lazım.
Renk haritası hafta sonu belli olacak heralde. Oradaki risk durumuna göre pazartesi yeni durum geçerli olacak.

Renk haritası hafta sonu belli olacak heralde. Oradaki risk durumuna göre pazartesi yeni durum geçerli olacak.
Hocam Bursa geçen hafta turuncu oldu ama bu hafta okul açıktı. Maalesef bu hafta da turuncu veya kırmızı çıkarsak pazartesi ortaokullar kapanabilir belki. 15 gün denilmişti.

Hocam Bursa geçen hafta turuncu oldu ama bu hafta okul açıktı. Maalesef bu hafta da turuncu veya kırmızı çıkarsak pazartesi ortaokullar kapanabilir belki. 15 gün denilmişti.
Hocam geçen hafta geçerli olmadı. Sadece sayılar açıklandı. Resmî renk haritası 15 günde 1 olacak dendi. Dediğiniz gibi bu hafta sonu olan sayılara göre renk haritası uygulanacak diye biliyorum ben de.

Meslek liseleri zaten kırmızı dahil uygulama dersleri yüz yüze olduğu için renk değişiminden etkilenmeyecek bu derslerde

Aşısını filan bilmem. Daha bize aşı da çıkmadı ya neyse. Az önce açıklanan son sayıları yazıp çekiliyorum kenara. 10 gün geçti okulların açılmasından bu yana.

Türkiye'de son 24 saatte 145 bin 130 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 556 kişinin testi pozitif çıktı, 67 kişi hayatını kaybetti.

sizde durum nasıldır bilmiyorum ama daha gecen hafta derse katılan bir öğrenci pozitif cıktı bu hafta ogretmen arkadaslar benim gibi tedirgin her sey havada kalıyor sanki uc saat programlama uygulaması ile alim olacak cocuklar vesselam elle tutulur yanı yok hiç bir şeyin

sizde durum nasıldır bilmiyorum ama daha gecen hafta derse katılan bir öğrenci pozitif cıktı bu hafta ogretmen arkadaslar benim gibi tedirgin her sey havada kalıyor sanki uc saat programlama uygulaması ile alim olacak cocuklar vesselam elle tutulur yanı yok hiç bir şeyin
Hocam pozitif çıkan bildiğiniz. Bir de belirti vermeyip pozitif görünmeyen virüsü yayabilen öğrenciler de çıkabilir.

Pozitif vaka artışını okullara baglayabilmek için sadece okulların açılmış olması gerekirdi... Şu an her yer açık her yerde kontrolsüz kalabalık yığınları var... Açılışın sadece okullar baz alınarak yapılmasını tercih ederdim... Tabi ki ekonomik faktörler çok önemli lakin eğitim de çok önemli 5 10 yıl sonra çok başka şeyler konuşacağız gibi geliyor... İyi olan üst grup çocuklarda psikolojik ve sosyal sıkıntılar yaşanıyor akademik kayıp olduğunu dusunmuyorum.. ancak orta ve alt grubu kontrol edemiyoruz bu surecte..

evet okullardaki pozitif sayısı artıyor, bugün bir sınfımda 2 kişi pozitif çıktı ve sınıf karantinaya alındı, diğer sınıflarda da tek tük pozitifler var, bunun böyle olacağı belliydi

Pozitif vaka artışını okullara baglayabilmek için sadece okulların açılmış olması gerekirdi... Şu an her yer açık her yerde kontrolsüz kalabalık yığınları var... Açılışın sadece okullar baz alınarak yapılmasını tercih ederdim... Tabi ki ekonomik faktörler çok önemli lakin eğitim de çok önemli 5 10 yıl sonra çok başka şeyler konuşacağız gibi geliyor... İyi olan üst grup çocuklarda psikolojik ve sosyal sıkıntılar yaşanıyor akademik kayıp olduğunu dusunmuyorum.. ancak orta ve alt grubu kontrol edemiyoruz bu surecte..

Heryer açık olabilir ama oralara gitmek mecburiyetinde değilsiniz. Lisede öğrenciler sınava katılmak zorunda. Bu hafta hergün okula 400 öğrenci ve 30 öğretmen geldi, öğrencileri ne kadar uyarırsanız uyarın hepsi iç içe giriyor bahçede.

Geri