1. SINIF ÖĞRENCİLERİNİ KURA İLE SINIFLARA DAĞITACAK PROGRAM

Kodla Büyü
Re: Ynt: 1. SINIF ÖĞRENCİLERİNİ KURA İLE SINIFLARA DAĞITACAK PRO

COBOL' Alıntı:
Sizler Sağolun, sayın hocam;
Önemli olan kullanılması, yaygınlaşması ve adil dağılımlı sınıfların oluşması. Yoksa kimi özel oluşum sınıfta öğretmen çok rahat iken, kimi sınıfa ise, 5 engelli öğrencinin özellikle verildiğine bizzat şahidim.
Öğretmenler bu programa sahip çıkmalıdır.Okul idarecilerine, 2 yada 3 eylül gibi yapılacak kurul toplantılarında özellikle kullanılması istenilmelidir.
Program ayrıca;
Sınıflara Eşit cinsiyet dağılım oranını
Ve
Eşit yaş dağılımını (gün bazında) sağlıyor.
Herkese adil bir başlangıç, ve mutlu yarınlar dileği ile,
Başarılar.

Bu kura programı ile ilgili çalışma tamamen size ait mi bilmiyorum ama
http://www.excel.web.tr/f50/synyf-liste ... yfa14.html
sitesinde paylaşımda bulunmuşsunuz. Kura programına ana sınıflarını da eşit dağıtmaktan bahsetmişsiniz.Paralı olduğu için indiremedim.eğer benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Olumsuz sayın hocam.Bahsettiğiniz üye ben değilim. Ekders, hasta sevk, kütüphane ve sınav değerlendirme gibi paylaşımlarım üzerine yardım aldım ama hepsi o kadar.Benim bu programa rastlamış ve arşivlemiş olmam sadece bir tesadüften ibaret.
Ayrıca 2012 ve öncesi payşaşılan program veritabanları çökmüş durumda. Bilginize.

Hocam Dikkat sayfasındaki aynı sınıfa gelecek ve ya gelmeyecek öğrencileri nasıl ayarlıyoruz, bir açıklama yaparsanız sevinirim. Saygılar.

Sn hocam
Bilgisayarım arızalı ve interneti olmayan bir köyden, cep tlf ile, tapatalk tan yazıyorum.
Dediğiniz bölümü denemedim.Netice itibarı ile bunu yapan kişi boşuna açmamıştır.
Kendi veya kardeşinizin ismini bu bölümlere yazarak Denemenizde fayda görüyorum.
Sanırım bu isimler ana listede de olmak durumunda.
Ayrıca, vakit çok, deneyin ve varsa çözümünüz paylaşın ki, tüm Türkiye faydalansın.
Başarılar dileği ile;

hocam dikkat ve tercih sekmeleri işin torpil kısmı :)

tercih sekmesi; istediğin bir öğrenciyi hangi öğretmene vermek istiyorsan öğrencinin adını soyadını yazıp hemen yanına , yan listeden hangi öğretmene gitmesini istiyorsan onu seçiyorsun.

dikkat sekmesi ise; hangi öğrencilerin aynı sınıfa düşmesini istemiyorsan veya hangi öğrencilerin aynı sınıfa düşmesini istiyorsan karşılıklı isimlerini yanyana yazıyorsun ve böylece seçtiğin öğrenciler ona göre aynı sınıfa veya farklı sınıflara düşüyor.

dikkat etmen gereken şey bunları ilk önce yapacaksın.yani grup sekmesinden öğretmenleri atamadan önce.

umarım anlatabildim :)

Hocam programın sahibi benim. Daha önce burada paylaşıldığını bilmiyordum. Güzel bir duygu. Emeğimin başkaları tarafından kullanılması. Eskisinden biraz farklı olarak yenisini hazırladım. Diğerine göre daha sade ve anlaşılır.

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura.rar
    360.9 KB · Görüntüleme: 1,057

Memnun oldum hocam
Sanırım yazdığınız programın bu sitedeki disbrütör dağıtımcısıda ben oldum.
Emeğiniz için teşekkürler.

mokumus67' Alıntı:
Hocam programın sahibi benim. Daha önce burada paylaşıldığını bilmiyordum. Güzel bir duygu. Emeğimin başkaları tarafından kullanılması. Eskisinden biraz farklı olarak yenisini hazırladım. Diğerine göre daha sade ve anlaşılır.
İyi çalışmalar hocam öncelikle prgram için size ve COBOL hocama teşekkürler. Hocam listeleri alırken okul ismini nasıl güncelleyebiliriz.

Sevgili arkdaşlar paylaştığım kura programı Muhammet Okumuş arkadaşın en son güncellemeleriyle oluşturulmuş kura programıdır.Kız-erkek-aylara ve ana sınıfı okumuş öğrencileride eşit bir şekilde dağıtıyor.Ayrıca İstediğiniz öğrenciyi istediğiniz öğretmene,istediğiniz öğrencileri aynı sınıfa veya istemediklerinizide farklı sınıflara atacak şekilde bir kura programı.güle güle kullanın.

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura Son-4.rar
    383.7 KB · Görüntüleme: 469
NİKA09' Alıntı:
mokumus67' Alıntı:
İyi çalışmalar hocam öncelikle prgram için size ve COBOL hocama teşekkürler. Hocam listeleri alırken okul ismini nasıl güncelleyebiliriz.

Şablon sayfalarından düzenleyebilirsiniz.

mokumus67' Alıntı:
NİKA09' Alıntı:
mokumus67' Alıntı:

Şablon sayfalarından düzenleyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam.

yarali83' Alıntı:
Sevgili arkdaşlar paylaştığım kura programı Muhammet Okumuş arkadaşın en son güncellemeleriyle oluşturulmuş kura programıdır.Kız-erkek-aylara ve ana sınıfı okumuş öğrencileride eşit bir şekilde dağıtıyor.Ayrıca İstediğiniz öğrenciyi istediğiniz öğretmene,istediğiniz öğrencileri aynı sınıfa veya istemediklerinizide farklı sınıflara atacak şekilde bir kura programı.güle güle kullanın.
Hocam yaptığınız değişiklikler çok faydalı olmuş. Hem programı yapan arkadaşa hem de size teşekkür ediyorum. Sizden bir ricam olacak. Ben gerekli düzeltmeyi yapıyorum formülde ama diğer arkadaşların da bundan faydalanması açısından iyi olur diyorum.

E-okul öğrenci listelerini alırken cinsiyet için kısaltma kullanıyor. Erkek yerine E, Hayır yerine H şeklinde. Programdaki formülleri Erkek ve kız şeklinde değil de E ve K şeklinde yapabilirsek güzel olur.

Kanaatimce;
Cinsiyetler için iyi olur.

hocalarım bu sene 6-7-8 sınıfları not ortalamalarına göre sınıflara eşit bir şekilde dağıtmak istiyoruz.Bu işlemi bu programı kullanarak yapabilirmiyiz. ya da başka bir program var mı bu işi yapabilecek?

Arkadaşlar makro güvenliğini en alta indirmeme rağmen makroları çalıştıramıyorum. Sebebi nedir acaba? Excel 2010

Ekli dosyalar

• MAKRO.jpg
    MAKRO.jpg
    21.6 KB · Görüntüleme: 579
uragan06' Alıntı:
hocalarım bu sene 6-7-8 sınıfları not ortalamalarına göre sınıflara eşit bir şekilde dağıtmak istiyoruz.Bu işlemi bu programı kullanarak yapabilirmiyiz. ya da başka bir program var mı bu işi yapabilecek?
Sayın hocam, bahsettiğinizi yapmak için makroya falan gerek yok.
Öğrencileri bir sayfaya alt alta listeleyin, not ortalamalarına göre saralayın.
Örneğin, Okul no, adı soyadı, sınıfı
Sınıfı kısmındaki örneğin C2 hücresine 6-A, C3 hücresine 6-B, C4 hücresine 6-C şeklinde ilk öğrencileri sınıflara yerleştirin. Ardından C2'den başlayarak yazdığınız sınıf isimlerini seçip, aşağıya doğru sürükleyin. Böylece her dağıtımı yapmış olursunuz. Ardından filtreleyip, her sınıfın öğrencilerini kopyala/yapıştır ile istediğiniz yere aktarabilirsiniz. En fazla 5 dakikada tüm öğrencilerinizi yerleştirmiş olursunuz.

Aynı sınıfa gelmesi gereken üçüzler,ayrına iki tane daha ikizler var..DİKKAT sayfası bir türlü olmuyor.Dikkat sayfasında bu girişleri nasıl yapmamız lazım anlatmanız mümkün mü

Selamlar, bu örnek dosyaya ek olarak veli mesleği kriterini eklebilir miyiz?

Geri