1 telefon hattı 2 modem

Kodla Büyü

horoz_ali

Site Gezgini
bir telefon hattını 2 ye bölüp ayrı ayrı modemler bağlayıp internete bağlanabilir miyim? uzman arkadaşlar yardım

modemi swith gibi kullanabilirsiniz. bir modeme interneti bağlayıp modemden diğer modeme kablo çekip 2. modeme bilgisayar bağlayabilirsinz.

her iki modemden de internet kullanabilrsinzi.

xodeda' Alıntı:
modemi swith gibi kullanabilirsiniz. bir modeme interneti bağlayıp modemden diğer modeme kablo çekip 2. modeme bilgisayar bağlayabilirsinz.

hocam sağol da, tam anlatamadım galiba 2 tane binamız var, aralarındaki mesafe 100m. 1. binadan sanrtral var ve yer altından telefon hattı 2. binaya gidiyor. santralda telefon hattını splitter ile 2 ye bölüp hem 1. hem de 2. binadan modem kullanıp internete bağlanmak istiyorum. bunuda ben buldum :) acaba olur mu?
işlemleri yaptım 1. binadan internet var 2. binada şimdilik yok acaba yapmam gereken başka bişey mi var?

horoz_ali' Alıntı:
xodeda' Alıntı:

hocam sağol da, tam anlatamadım galiba 2 tane binamız var, aralarındaki mesafe 100m. 1. binadan sanrtral var ve yer altından telefon hattı 2. binaya gidiyor. santralda telefon hattını splitter ile 2 ye bölüp hem 1. hem de 2. binadan modem kullanıp internete bağlanmak istiyorum. bunuda ben buldum :) acaba olur mu?
işlemleri yaptım 1. binadan internet var 2. binada şimdilik yok acaba yapmam gereken başka bişey mi var?
Senin dediğin şekilde olmaz. Telefon hattının yanına birde ağ hattı çek.

ben denemiştim zamanında. 1 telefon hattına 2 modem olmuyor. ilk hangisi açılırsa interneti o alıyor. diğerine hava gazı kalıyor.

Ağ kablosu ile aktaracaksım mecburen hocam diğer binaya. Yani ikinci modem yoksa alma boşyere varsa da access point olarak kullanırsın ama ağ kablosu mecbur olacak. CAT6 ile çekersen bir sıkıntı olmaz 100 m için. Peki iki bina arasında tam ortasına doğru switch koyabileceğin bir yer var mı? Oraya switc veya 2. modemi tekrarlayıcı(repeater) olarak kullanabilirisn sanırım.

ben 2 ay önce babamın kullandığı telefon hattını hat taşıma ile kendi evime taşıdım, ama babamın evinden eski hattı sökmemişler yani hem babam gilde hem bizde telefon çalışıyor, benim evde modem var babam gilede bir modem takmayı denedim kardeşim için ama olmamıştı, telefon hala iki taraftada çalışıyor bu işi başarabilen olursa haber versin. :mrgreen:

denizlerb' Alıntı:
ben denemiştim zamanında. 1 telefon hattına 2 modem olmuyor. ilk hangisi açılırsa interneti o alıyor. diğerine hava gazı kalıyor.

benim söylediğim telefon hatını bir modeme bağlayıp. bu modemden bir çkış alıp diğer modeme de bağlantı verilebiliyor. modemi swith gibi kullanmayı kastettim ben.

Geri