10 bilgisayarla sıfırdan lab kurmam lazım yetrli bilgm yok!!

Kodla Büyü

güli

Üye
bu sene atandım ve okulmda lab yok 10 adet pc var bunlarla lab kurmam lazım yeterli bilgiye sahip değilm nerden nasıl başlayacağımı tam olarak bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum :(

hocam kısa sorulu bir cevap değil bu?...ama kısaltırsak normal olarak tüm pc leri yerine yerleştir...bi tane switch al....tüm bilgisayara kablo bağla ve bu kabloların uçlarını switche bağla...switch de modeme bağlı olsun...bu kadar :)

Ömrünüzde hiç lab gördünüz mü? Ekranları, kasaları birbirine bağlayabilir misiniz? O zaman hizmetlilere bilgisayarları taşıtın, masaların üzerine koydurup bağlantılarını yapın. Eğer switch alıp ethernet kablosu ile ağa da bağlarsanız tadından yenmez. Switchi de modeme bağlarsanız internetiniz de olur.

only61' Alıntı:
hocam kısa sorulu bir cevap değil bu?...ama kısaltırsak normal olarak tüm pc leri yerine yerleştir...bi tane switch al....tüm bilgisayara kablo bağla ve bu kabloların uçlarını switche bağla...switch de modeme bağlı olsun...bu kadar :)

:++:

only61' Alıntı:
:+1:

Geri