10 saat ders

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
arkadaşlsr bir okulu çok beğendim ama 10 saat ders var btr olursun dedi müdür ama norm fazlası olma durumum olur mu iliçiyle yazsam ?

öğretmen norm kadrolarının belirlenmesinde, o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmuşsa her bir eğitim bölgesindeki) eğitim kurumlarının aynı alanlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen norm kadroların eğitim kurumları itibarıyla dağıtımı, toplama dâhil edilen her bir eğitim kurumuna o alandaki ders yükü en fazla olandan başlanarak her 21 saate bir genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni norm kadrosu verilecek şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağıtımda artan norm kadro, öncelikle o alanda norm kadro verilmemiş olan eğitim kurumuna olmak üzere, 6 saatten az olmamak şartıyla artan ders yükü en fazla olan eğitim kurumuna verilir.

Hocam norm kadro yönetmeliğinde böyle bir madde var. Eğer tercih edeceğiniz okul eğtim bölgesi dışında bir okul ise(köy okulu, yatılı bölge okulu, proje okulu) ise 6 saate 1 norm oluşur. Eğer değilseniz eğtim bölgesindeki bütün okulların bilişim ders yüküne bakılarak belirlenebilir. Onu da şimdiden kestirmek zor.

Bölge normuna girmediğiniz sürece sıkıntı olmaz. Yer değişikliğine kesin başvuracaksanız deneyin. Müdür tanıdık ise ders saatini 16 ya çıkarmaya çalışın. En azından belki bölge normuna takılmazsınız.

ilçe bazında norm sıkıntısı bizim branşta her yıl yaşanıyor, ikincisi ben gaziemir de 12 saat ders olan okulda kadroluyum maaş karşılığı doldurmadığım için başka okuldan 4 saat ders verdiler ve3. bir okukda da btr yapıyorum..böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için muhakkak 7.sınıflara seçmeli açtırtın.

ilçe bazında norm sıkıntısı bizim branşta her yıl yaşanıyor, ikincisi ben gaziemir de 12 saat ders olan okulda kadroluyum maaş karşılığı doldurmadığım için başka okuldan 4 saat ders verdiler ve3. bir okukda da btr yapıyorum..böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için muhakkak 7.sınıflara seçmeli açtırtın.
hocam btr olduktan sonra maaş karşılığını başka bir okula daha giderek doldurma diye bir şey olmaması lazım

Bölge normuna girmediğiniz sürece sıkıntı olmaz. Yer değişikliğine kesin başvuracaksanız deneyin. Müdür tanıdık ise ders saatini 16 ya çıkarmaya çalışın. En azından belki bölge normuna takılmazsınız.

şaka gibi bir öneri. "bölge normuna siz takılmayın, 12 saat dersi olan takılsın" :)

Önerim kişiye özel olsaydı özelden yazardım. Şu an bilen uyguluyor zaten belki haberiniz bile olmuyordur bu tip işlerden. Herkes ders saatini yükseltse bölge normu da yükseliyor. Keşke maaş karşılığını dolduramayan herkes 16 saat yapabilse.

İstanbul Beşiktaş Hocam okullar hep küçükmüş orda bölge normu da düşük olabilir mi bilemedim

bölge normunu geçtim zaten norm fazlasıyız ama bazı okullar ders saatini fazla gösterdiği için, bazı okullar da benim okulum gibi kaç saat dersse o kadar yazdığı için (aynı zamanda btryim bu arada yani var öyle birşey) başka okullara maaş karşılığı dolduruyoruz, diğer arkadaşlar okullarında kalıyor

Arkadaşlar 8 olsa norma düşüyormuşum 1 sınıf açılmasa sıkıntı yaşarım cesaret edip yazamadım eş durumuna kaldım eş durumunda eşimle farklı ilçelerdeyiz ama ilçeler dip dibe sorun olur mu?Bugün bir arkadaş artık bölgeye göre oluyor eş durumu tayini o yüzden sen isteyemezsin dedi klavuzda yok henüz

Geri