100bin TL paranız olsa nasıl değerlendirirdiniz?

Kodla Büyü
Şu an dövize yatırıp değer kaybını korumak en iyisi. Yoksa durdukça erir gider, yatırım yapsan da bu ekonomik buhranda uçup gidebilme riski var bana kalırsa.

oturmayacağınız evi almak mantıklı değil.onun yerine düzeni temettü veren hisselerden 5 tane alıp bir sepet yapın.hissenin fiyat stresiniz olmadan her temettü döneminde tıkır tıkır paranızı alın.kiracıyla evin eskimesiyle uğraşmayın.hisse değerlenmesi de yanınıza kar..
illa gayrimenkul derseniz dükkanı öneririm.

kripto parada değerlendiririm. kısa ve uzun vade şeklinde 2 ye böler araştırır 3 4 coine yatırırım parayı.. kısa vadede iyi değerlendirir ve biraz araştırısan yüzde 5 haftalık getiri olur. 50 bin yatırsan kısa vade olarak 2500tl yapar ki yüzde 30 ları yakalama sansında var...

oturmayacağınız evi almak mantıklı değil.onun yerine düzeni temettü veren hisselerden 5 tane alıp bir sepet yapın.hissenin fiyat stresiniz olmadan her temettü döneminde tıkır tıkır paranızı alın.kiracıyla evin eskimesiyle uğraşmayın.hisse değerlenmesi de yanınıza kar..
illa gayrimenkul derseniz dükkanı öneririm.

Örnek güzel senetler de yazabilir misin hocam?

bilmiyorsan eğer sakın btc alma
bilmiyorsan eğer sakın borsaya girme
faize de girme bence
dolar euro sakın alma
araba sakın alma
git altın, arsa vs al

Altın en güvenilir yatırımdır. Vadeli hesapta açabilirsiniz, aylık 1700 tl kazanırsınız. Ek ders gibi olur.

hocam paranın size tekrar ne zaman lazım olacağına bağlı. Katılım bankalarına yatırabilirsiniz aylık yaklaşık 1000 tl getirisi olur. Başka bir seçenek eminevim in de bağlı olduğu emin şirketler grubu akdeniz kıyılarında muz ve narenciye arazileri alıp işletiyor 20000 tl bir hisse 5. aydan sonra getirisi başlıyor 210 tl her hisse başına aylık geliri var ayrıca anaparanıza yıllık %4 değerleme yapıyor. Enflasyonun bu kadar yüksek olduğu dönemde bana pek uygun gelmedi ama enflasyon düşerse değerlendirilebilecek bir yatırım.

bende yorum yapmadan önce yapilan yorumlari okudum hepsi değişik :) bence arsa alın hocam muğla taraflarinda git gide degerleniyor

Hocam bu işler bize göre değil. Elimizi neye atsak kuruyor. Hep büyük oyuncular ya da şanslı olan ufak bir azınlık kazanıyor maalesef.

Geri